Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar valaki ivaros...

Miért akar valaki ivaros kutyát, ha nem tenyészteni akar?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 12:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"Totál értelmetlen kérdés, ez mindenkinek a saját dolga és meggyőződése."

Engem az érdekelne, hogy lehet-e olyan kutyával folytatott tevékenység a tenyésztésen kívül, ahol fontos lehet, hogy ivaros maradjon, van-e itt olyan, aki ilyen okból ragaszkodott ivaros kutyához. Nem érzem értelmetlennek a kérdést.

2020. máj. 14. 14:22
 12/24 anonim ***** válasza:
41%
Adott sportokhoz kell, hogy a kan ivaros maradjon. Az őv tipikusan ilyen. Nyilván hobbi kutyánál nincs jelentősége, de sport szinten nagyon is kell a tesztoszteron.
2020. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
"de sport szinten nagyon is kell a tesztoszteron." - Szuka kutyákkal is sportolnak, úgy tudom.
2020. máj. 14. 14:25
 14/24 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván a szuka más, ott kevésbé számít az ivarosság. (De nem véletlen, hogy a kanok eredményesebbek az IGP-ben, mondioringben, KNPV-ben és egyéb őv munkákban.)
2020. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Te jársz a kutyáddal ilyen sportokra, versenyekre?
2020. máj. 14. 15:02
 16/24 anonim ***** válasza:
20%

Én sem ivartalaníttatam a kan kutyámat , semmi gond nincs vele,nem agresszív,párzani meg sosem fog .

Én nem akartam szánt szándékkal ivaros kutyát,őt találtuk csontsoványan ,betegen 5-6 éve ,sok idő volt míg helyrejött. Féltem a műtéttől ,már nem is fogom ivartalanítani .

Ha szuka lenne rászánnám magam és kockáztatnék , ők sajnos nagon sok betegségnek vannak kitéve ivarosan .

2020. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
#14 vagyok, igen, versenyzek.
2020. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
29%

Most fogom ivartalanittatni a kutyam. Miert? Mert nincs szuksege erre az osztonere, mert megolne az osszes ivaros kant, mert allandoan birosagra jarhatnek.


Olyan hatalmas nagy es olyan bivalyeros a kutya, hogy szinte fizikai keptelenseg mar megtartani, ha kijon a ruzs ... annyira dominans ilyenkor, hogy a jolneveltsege sem segit. Egyszeruen megkell csinaltatni, nincs mese.


Nagyon nehez volt meghozni a dontest (a beultetheto kapszulan is gondolkodtam), de vegul is a doki azt mondta, hogy egy csomo oregkori betegseg elkerulheto ha megcsinaltatom.


Jovo heten fogom meg csak megbeszelni a konkret idopontot, de en mar most ugy sajnalom szegenykemet :)

2020. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
12%

Akik meghagyjak ivarosnak azok valoszinuleg elvezik, hogy a kis kanjuk milyen kis vagany ... csak amikor egy ilyen kanocska talalkozik az en kutyammal, akkor van a baj. A kiskutya nem tudja, hogy nem szabad a nagyokkal kekeckedni, hiszen tombol bennuk a tesztoszteron ... igen am, de az en kutyammal szemben meg senki nem maradt allva, nem turi masok kanoskodasat.

Ilyenkor jonnek ra, hogy ivartalanitani kellett volna a kutyajukat.


Ezt untam meg, ezert inkabb en fogom ivartalanittatni a kutyam ... az elveres tovabbra is meg fog maradni, a birosagon viszont en mar kedvezobb pozicioban leszek :)

2020. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
71%

Családban 3 kutya van, 2 fiú az enyém, 1 lány a testvéremé. Az idősebbik fiú ivartalan, kan kutyákkal provokatív volt és domináns. Nálam 1 hónapig volt ivarosan, utána ment ivartalanításra. A viselkedése pozitív irányba sokat változott. Most más kan kutyákkal sincs problémája, teljesen megbízható, mondhatni mintakutya, nem balhézik senkivel. 4 éve ivartalan.


Nővérem kutyája első tüzelése után lett ivartalanítva (10 hónaposan). Minden rendben volt. Nem akartak kiskutyákat, de az első tüzelést inkább megvárták. Semmit sem változott.


Másik kan kutyám ivaros, 1 éves. Nem domináns, nem balhézik senkivel, mindenkivel jófej, tüzelő szukáról is letiltható. Na most ő az első állatom, akit egyelőre nem tervezem ivartalanítani. Egyszerűen annyira jól viselkedik, mintha ivartalan lenne. Majd talán a későbbiekben, de mivel a másik kan kutyámmal ellentétben teljesen kezelhető, így nem tartom sürgősnek. Jövőben szeretnék egy harmadik kutyát is, így ha az esetleg szuka lenne, akkor természetesen menne ivartalanításra. Későbbiekben a lány kutyus is, de első tüzelést én mindenképpen magvárom, így ez esetben a fiút műtetném először. Ha pedig fiú lenne az új, akkor lehet marad ivaros. Meglátnám hogyan alakulnak a dolgok.


Voltak macskáink is. Mindkettő ivartalanítva lett. Egy kandúr és egy nőstény, de azonos nemű páros esetén is az ivartalanítás mellett döntöttem volna.

2020. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!