Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar valaki ivaros...

Miért akar valaki ivaros kutyát, ha nem tenyészteni akar?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 12:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
61%

Szuka kutyám van. Ivaros. Nem voltak és nem is lesznek kiskutyái. Kiegyensúlyozott egészséges. Eddig 3 szula kutyám volt, mindhárom ivaros, hosszú egészséges életük volt, kiskutyamentesen.

Nem vagyok kifejezetten az ivartalanítás ellen, de úgy vagyok vele mint a fül vagy farokvágással. A szuka is kan is ivarosan születik, ha vigyázol rájuk nem lesz nem kívánt szaporulat. Az egészség kérdése más. Ha valaki erre alapoz akkor ivartalanítson. A statisztikák azt mutatják, hogy az ivartalan kutyák is kb. ugyan olyan eséllyel lesznek valamilyen betegség áldozatai mint az ivaros társaik. Sőt rosszul elvégzett ivartalanításról is halottam már ami olyan durva szövődményekkel járt együtt, hogy az rövidítette meg a kutya életét. Közvetlen környezetemben volt ilyen.

Szerintem ez egy olyan kérdés amiben a gazdi maga dönt, pro kontra érveket átnézve, mérlegelve, és senkinek semmi joga ebbe beleszólni. Amikor itthon törvénybe hozzák a kötelező ivartalanítást, akkor én is ivartalanítani fogok.

2020. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés, hogy az ivartalanítás jó vagy rossz-e (pl. vakvezető kutya csak ivartalanul dolgozhat). Nem is az, hogy akinek mindegy, hogy ivaros vagy ivartalan (pl. menhelyről vagy ivartalanítva fogadja be az ember, vagy ivartalanítási kötelezettséggel).

Azok az esetek érdekeltek, hogy akinek nem mindegy, és ragaszkodik az ivaros kutyához annak ellenére, hogy nem akar tenyészteni.

Itt említve voltak bizonyos sportok, versenyek, ezt elfogadtam egy érvnek, ha valakinek ilyen ambíciói vannak. Ez nyilván nem a gazdik többsége, az én ismeretségi körömben például ilyen nincs, de megértem, ha a tapasztalat valóban azt mutatja, hogy ezekben az esetekben számít (cáfolni senki nem cáfolta, akinek szintén van tapasztalata).

Vannak más jellegű sportok, ahol nem számít, én csak olyanokat űzök, illetve tervezek a kutyámmal, tehát emiatt sem lehet tapasztalatom.

2020. máj. 15. 10:47
 23/24 anonim ***** válasza:
52%

Ivaros fiu kutyam van. Sokat sportolunk egyutt. Meg jatszatom a kis barataival. Azt akarom,h szep izmos legyen. Meg lobbanekony karakteres hazorzo. En is lobbanekony karakteres vagyok. Lakasban van tartva,nem szabadul ki. Tuzelohoz nem engedem oda.


Illetve a kiallitasokon csak ivaros kankent vehet reszt. A szulei is vilaghires tobbszoros dijnyertes szulok. Fonnt vannak youtubon is a versenyek.


Nem fogom ivartalanittatni,h magaala pisilo szerencsetlenseg legyen belole. En se vetetem ki a mehem. Tobb oktato is mondta,h csak osszezavarja a hormonrendszeret a mutet ,semmikepp ne muttessem ki.


Gazdakent latom messzirol a masik kutyan,h orul-e neki. Csak orom eseten engedem oda. Mindig kerulom a konfliktust,o sem kezdemenyezo tipus.


Elozo kan kutyam is ivaros volt. Gegerakban halt meg. Szoval nem igaz a legenda,h hererakban halnak meg. Vegig egeszseges es nagyon aktiv sportkutya volt. O kotekedos volt,de mindig el tudtam hivni mar a verekedes kwzdetetol. Sose kapott/okozott varrasra kesz sebeket,mert figyeltem ra. ❤️

2020. máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

"Nem fogom ivartalanittatni,h magaala pisilo szerencsetlenseg legyen belole. En se vetetem ki a mehem. Tobb oktato is mondta,h csak osszezavarja a hormonrendszeret a mutet ,semmikepp ne muttessem ki."


A kiállítást elfogadom érvnek, de ez hülyeség, én is és több ismerősöm is tudja cáfolni.

2020. máj. 25. 08:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!