Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye?

Mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
Kiderült hogy a közel 1 éves kutyámnak parvovírusos bélgyulladása van. Állatorvos kezelte, de nem mondott semmit hogy fel fog-e épülni belőle. 6 injekciót kapott 2 nap alatt. Mennyi az esélye annak ha egy kutya elkap egy ilyen betegséget kigyógyult belőle? Az a baj hogy 3 napja nem láttam enni, inni is alig ivott nagyon lerobbant állapotban van. Amit megiszik annak x%-a majdhogynem rögvest ki is jön belőle.
2020. máj. 15. 17:11
 1/3 anonim válasza:
Szia! Az én kutyámnak szerencsére nem volt ilyen betegsége, de az ivartalanítási műtétbe majdnem belehalt. Akkor nem ivott nem evett maximum húslevest, vagy a "máj levest" (megfőztük a májat és annak a leve).Ami a legfontosabb hogyha megy a hasa vagy hány akkor pótolni kell a folyadékot. Mi a gyógyszertárban vettünk neki fecskendőt, (12 ml) és azzal itattuk. Sokszor sajnáltam ahogy belekell tni a vizet DE ez az ő érdeke. Nekünk az állatorvos adott egy étvágygerjesztő pasztát, és azt is fecykendővel felszívtuk és azt nagyon szerette. De ez nagyon állatorvos függő. Én azt ajánlom ha ennyire "lesz@rom" típusú hentes az állatorvos akkor ha van rá lehetőség keress másikat. (Remélem tudtam segíteni, viszont a vírussal nincs tapasztalatom úgyhogy előtte egyeztess az állatorvossal szerintem
2020. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Elég ritka oltott, ennyi idős kutyánál a parvo.

Tesztet csinált az orvos?

Sajnos, van már mutálódott parvo is.

Amíg beteg a kutya, nem fog enni. Az egész bélrendszere gyulladásban van.

Folyadékot sokszor, nagyon keveset kell adni. Ha az is kijön belőle, szüksége van infúzióra, mert kiszárad.

2020. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tesztet nem csinált. Azt mondta ez az.Elég nagy mennyiségű vér jött ki belőle egy "pillanat alatt".

Szembeszomszédnál is felütötte a fejét ez a vírus de az a kutya kigyógyult belőle. Az egy Canecorso ez egy puli. Azt mondta a doki valószínű attól kapta el valahogy. A 2 kutya nem tudott sehogy érintkezni. Ha kijön belőle a folyadék akkor hálistennek iszik magától. Azt elfelejtettem hogy a doki adott valamilyen gyógyszert egy fecskendőbe amit a szájába kell nyomni 1x1 nap.

2020. máj. 15. 19:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!