Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha még nem volt kutyám,...

Ha még nem volt kutyám, mennyire "rizikós" egy menhelyi keverék kölyök kutyust örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Szívesen örökbefogadnék egy menhelyi kutyust, sok helyen láttam kölyköket is, nekik örülnék a legjobban. Előfordulhat, hogy kicsiként aranyos, aztán amikor felnő problémák lesznek vele? Természetesen tudom hogy ez leginkább nevelés és szeretet kérdése, nagyon sokat foglalkoznék vele, setálnánk, kirándulnánk, tanulnánk, szóval van erre időm, pénzem, kedvem és türelmem. De hallottam olyanról, hogy menhelyi kutya felnőve agresszívabb lett stb..., és félek, hogy ez akkor is megtörténhet-e ha tényleg mindent megadok neki.

Én pedig kezdő gazdi létemre nem feltétlenül tudnék kezelni egy nagyon nem tanulékony/szófogadó kutyust. Tudnak nekem ebben segíteni a menhelyen, hogy ki illene hozzám? Egyáltalán mennyire lehet látni hogy nagyjából milyen lesz felnőtt korára?



2020. máj. 20. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A menhelyi kutyusok a leghálásabbak!:) Nyuodtan fogadj egyet örökbe, nekem is életem első kutyusa menhelyes és minden rendben. Menhelyen biztosan segítenek, hogy melyik illene hozzád
2020. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Pont emiatt nem kéne neked egy kölyök kutya. A kölykökből bármi kisülhet, konkrétan zsakba macskák.

Keverékeknék sajnos nem minden a nevelés. Ha a kutya genetikailag hibás azon a nevelés nem fog segíteni.

Idősebb keveréknél már valamennyire látszik a kutya jelleme, aktívsága stb.

2020. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, mennyi időd van foglalkozni vele. Nekem fajtamentéstől (az majdnem menhely) van kutyám, első kutyás gazdi vagyok, de nem kölyköt fogadtam örökbe, hanem egy fiatal felnőttet, azért, mert bár sokat foglalkozok vele, tanítom, dögönyözöm, kocogunk, túrázás is van, de dolgozom, lakásban élek, nincs udvar, nincs lehetőségem páróránként hazaugrani vagy otthon maradni, míg szobatiszta lesz egy kölyök. Az etetést még megoldanám időzített adagolóval, de a szobatisztaságra nevelés probléma lenne. Egyébként egy fiatal felnőttnél már azért lehet látni, hogy milyen, nem nagyon van meglepetés méretben, jellemben. Persze lehet, de nem akkora zsákbamacska, mint egy kölyök kutya. Meló minden mentett kutyával van, de ha alaposan utánajársz, szuper kutyád lehet. Én nem bántam meg, voltak kétségeim az elején, szerintem ez mindenkinél van, amíg nem derül ki, hogy fog-e tudni jól működni együtt a kutya és a gazdi.

Ha megpróbálnád a mentett vonalat, akkor előtte mindenképpen gondold át, milyen jellemű vagy, mi az erősséged, mi a gyengeséged, milyen a napirended, mivel töltöd szívesen a szabadidődet, mennyire vagy határozott, makacs, engedékeny, milyen lakásban élsz, mennyi az anyagi kereted, a tartalékaid, mi fér bele (kisállat biztosítás hasznos lehet, de nem térít mindent, de a biztosítások ilyenek, mindegyikben van, amit nem térít), mit tudsz vállalni, mit nem, milyen jellemű kutyát szeretnél, milyen méretűt (egy mentett kölyöknél még ez is lutri lehet, hogy mekkorára nő), milyen bundája legyen, mit szeretnél vele csinálni, sport, trükkök, mennyire legyen aktív, passzív... stb.

2020. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ez sok mindentől függ, de ha elmész a menhelyre, és elmondod, hogy otthon milyen körülményeket tudsz biztosítani, nagyjából milyen kutyát szeretnél, akkor biztosan tudnak neked ajánlani néhányat.
2020. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyésztőtől veszed, de adj' isten olyantól, aki kicsit olcsóbb, és nem a szakma magasiskolája, az legalább akkora zsákbamacska.

Nekünk eddig csak keverék kutyáink voltak, de egyik sem lett agresszív, és legalább átlagos szinten tanulékonynak bizonyultak. A legutóbbi mondjuk felássa a kertet, de ha többet foglalkoztatnánk, nyilván ezen is lehetne javítani.

A kölyöknevelés viszont tényleg macera. Nagyon helyesek, szeretni valók, de néhány szétrágott kábel és egyéb dolog szinte elkerülhetetlen. Ha nagyon pedáns vagy (nem hevernek szanaszét értékes dolgok), olcsóbban megúszod, de teljesen károkozás nélkül szerintem egy lakásban tartott kiskutya se nő fel.

Nálunk a kutya egy éves koráig internetkábel, telefon (kisasztalról lopta el!),elöl hagyott cipők, papucsok, fogason lógó kabát, egyéb ruhadarabok, szőnyegek esetek áldozatul, az apróságokat nem említve.

2020. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi menhelyről hoztuk a tacskó keverék kutyánkat, igaz nekünk volt kapcsolatunk a menhellyel és az egyik gondozó által jutottunk hozzá. Komolyan mondom én még ilyen hűséges, hálás, jó magaviseletű kutyát nem láttam. Életünk legjobb döntése volt, hogy elhoztuk őt.
2020. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire nem rizikos, hiszen ki is probalhatod a kutyat setaltatas kozben, jarhatsz oda napokig is valogatni/baratkozni ... es a gondozok is biztosan segitenek.
2020. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Kedves utolsó, kölyök kutyánál nincs sétáltatási lehetőség.

Ismerkedni lehet vele de sétálni nem mert valamelyiknek még az oltási programja sincs meg.

2020. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A mostani keverék kutyánkat menhelyről hoztuk. Közepes termetű, úgy néz ki, mint egy róka. Csuda helyes. Nagyon örülünk neki és nagyon szeretjük. Az interneten keresztül választottunk egy kutyát az egyik helyi telepen, de mire jelentkeztünk már gazdira talált. Ugyanazon a menhelyen ajánlották ezt a kutyust, elküldték a fényképét, egyeztettünk mekkora lesz, mennyi idős, stb... Aztán elmentünk, hogy megnézzük őt és a többi kutyust is. Vittünk egy kis játékot. Szombat reggel csak őt hozták ki az udvarra. Annyira megtetszettünk egymásnak, hogy a többi, kenelben lévő kutyust meg sem néztük. Előtte fajtatiszta kutyusunk volt. Sajnos beteg lett és sose gyógyult meg. Olyan kutyust szerettünk volna, amelyik eleven, jókedvű. Teljesült a vágyunk. Kertes házban lakunk, de benti-kinti kutyus. Nagyon kedves, hálás. Úgy tűnik az előző gazdája bántotta, mert sokszor megijed, főleg a hangokra érzékeny. Ilyen kedves, szeretni való, hálás ebünk még nem volt. Olyan, mint egy kis gyerek, kimutatja az örömét, a szeretetét. Jól döntöttünk,hogy a menhelyről elhoztuk.
2020. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!