Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú repülőút a kutyának?

Hosszú repülőút a kutyának?

Figyelt kérdés

Ha az ember messzire költözik,pl USA vagy Kanada oda azért jó hosszú az utazás.Viszem a kutyámat akkor hogy kell elképzelni a dolgot a repülőn?Hordozóba,vagy kennelbe beteszik a csomagtérbe?

Maga alá wc-zik vagy mi történik,mert ugye kb.22 órát nem bír ki?

Van valakinek tapasztalata?


2020. máj. 21. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem maganrepulovel mesz (?!) ... igen, megy a csomagterbe. Megfazik, vegig felni fog.
2020. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Benyugtatózzák. :(
2020. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek 1-2-es de muszáj lesz itthon nem szeretném hagyni :(

Esetleg még másik megoldás ha átszállással megy az ember és gondolom akkor ki lehet vinni wc-ni a két repülőút között. Olvastam,hallottam több dolgot is de személyes tapasztalatok jól jönnek.

Kedves 3-as te ezt biztosan jobban tudod ;) menj szépen játszani inkább.

2020. máj. 21. 10:35
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Hajóval kell menni.
2020. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Én biztos nem tenném ki ennek a stressznek. Gondolj bele elszakítják őt tőled és egy idegen zárt helyen kell órákig utaznia és még csak ott se lehetsz vele, hogy nyugtasd. Nincs valami más módszer az utazásra? Ha költözöl akkor úgyis csak egyszer kell megtenned az utat a kutyával még ha körülményesebb módon juttok is oda.
2020. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elég félős kutya,az ivartalanítás is rettenetesen megviselte még sosem láttam ilyet azelőtt,szinte bele is betegedett. Bele se merek gondolni mi lenne vele egy idegen helyen majd egy napig,de nem akarom itt hagyni :(

Hajón nem gondolkodtam de nem rossz ötlet.

Annyi mindent olvasni,hogy vannak állatbarát légitársaságok ahol figyelnek az állatokra,vagy pl hogy 5 kilóig fel lehet vinni a gépre de nem tudom igaz e.A hajónak utána is nézek.

2020. máj. 21. 11:05
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Figyelnek az állatokra az oké, hogy ez egy marketing szöveg de nem fogod megtudni milyen körülmények közt utazik a kutya mert nem tudja elmondani neked sajnos.
2020. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez igaz...6 kilós így sajnos nem vihetem fel a gépre,bár vannak társaságok ahol egyéni súlyt határoznak meg. Hajóval igaz hogy jóval hosszabb,de kevésbé stresszes mindenkinek.

Nem egyszerű de nem adom fel :)

2020. máj. 21. 11:44
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Vannak olyan tarsaságok akik engedélyezik szállítóboxban a te ülésed alatt szállítatni. Nyilván be kell nyugtatózni és maga alá fog üríteni. Bár akár ki is bírhat 12 órát, tesómnak ennyi volt az út Kanadába.

De olyat is láttam már, hogy konkrétan külön ülést kapott a kutya ehez valszeg kell külön jegy is.

2020. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sokan adnak neki nyugtatót, de erről is azt hallottam, hogy nem a legjobb, mert hűvösebb van ott, és az altató miatt a hőháztartása is más lesz, ezért könnyebben megfázik.


Viszont a kutya kiképezhető bármire. Barátnőm anyukája elhunyt, ezért kénytelen volt a kutyáit kireptetni magához. Na, ott nem volt idő erre felkészülni. Ha viszont az ember tervez egy utat, legyen is az bármilyen hosszú, a kutyust tudja szoktatni hozzá, ugyanis a saját, szabvány szerinti boxodban szállítják. Ezért ha megveszed előtte azt a boxot, csak rajtad áll, hogy mit érsz el vele.


Megtanítod neki, hogy abban a boxban lenni nem rossz, még ha nem is jó, és hogy nem marad ott örökre. Ezzel legalább annyit el tudsz érni, hogy ha utálni is fogja, sokkot nem fog kapni... A repülő meg a kutyának nem félelemtes, nagy, levegős helyen lesz.

2020. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!