Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nagyon megviseli a...

Tényleg nagyon megviseli a kutyákat egy repülőút?

Figyelt kérdés

Azt hallottam elég megviselő számukra, hogy berakják opda a gépbe egy dobozban, és akár órákig is repűlnek, és van, hogy átszállás is van, és átrakják egy másik gépbe, majd megint ez megy.

Figyelnek ott az állatokra a gépbe, vagy csak burakjákj ott a boxba, és akkor majd az út végén megnézik, hogy életben van-e még?


2011. aug. 19. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
kistestű kutyát lehet utastérben is vinni - de én inkább hajóval mennék egy másik kontinensre is, de a kutyám tuti nem utazna a csomagtérben
2011. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg megviseli a legtöbbjüket. Ennek kezelésére nyugtató hatású szert szoktak nekik adni, és így kevesebb stressz éri őket.

Vannak "állatbarátabb" légitársaságok, de valóban vannak olyanok is, akik körülbelül lesz*rják, hogy egyáltalán élőlény van a szállítóketrecben. Vannak olyanok is, akik egyáltalán nem szállítanak állatot, ennek utána kell járni az interneten, illetve telefonálgatni kell, nehogy későn derüljön ki.

Ha kistestű kutyát viszel, (meg van adva pontosan a súlyhatár) felviheted magadhoz kézipoggyászként.

Én még nem voltam kutyával repülőn, amiket az előbb leírtam, mind másoktól hallottam, vélemények, tapasztalatok. Biztosan írnak még olyanok is, akik személyesen is megjárták már ezt.

Az biztos, hogy utána kell járni annak is, hogy a fogadó ország befogadja-e rögtön az állatot, van X idős karantén kötelező. Továbbá rengeteg papír, okmány, engedély kell például az USA-ba is.

2011. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Figyelnek-e ott az állatokra". Nem. Az utazás során a csomagtérbe nem megy le senki. Ezért javasolt erős nyugtatóval beinjekciózni az állatot indulás előtt.
2011. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15 év alatt kb 30-40 kölyköt küldtem repülővel a világ minden tájára.. hozzánk is jött már kiskutya repülővel.. felnőtt kutyával voltunk kint Amerikában kiállításon és vittünk ki Svédországba fedeztetni szukát repülővel... soha egyiknek se volt semmi baja.. nyugtatót se adattunk be soha.. tény, hogy a Lufthans a legjobb mert ott két átszállás között hatalmas kifutókban vannak a kutyák és kapnak enni inni...de olyan kemények a kutyákra vonatkozó repülési szabályzatok, hogy az már néha nevetséges.. semmi baja nem lesz a kutyának... de biztosítást mindenképpen kössetek rá azért (mindig akkor történik valami ha az nincs) de nekem rossz tapasztalatom még nem volt...az más kérdés, hogy volt már olyan, hogy a pilóta elkeverte a kutya papírjait és a hatóságok helyben elakarták altatni a kutyát amint leszállt a gép és kiderült, hogy nincsenek papírja (szerencsére meglettek időben) de a légitársaságok azért figyelnek a kutyára...
2011. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez mind attól függ h a kutya szokott-e alapvetően boxban utazni, milyen a vérmérséklete, hogy van szocializálva. Ezt neked kell tudnod. Én tudom, hogy az enyémeket nem viselné meg.
2011. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!