Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Advantix spot-on mennyire...

Advantix spot-on mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

Eddig bravectot használtunk, de az nem jó szúnyogok ellen, ezért szeretnék váltani valamire ami minden ellen véd.

Az advantixot néztem, de nem tudom mennyire jó. Van aki azt használja? Bevált, használ? Írjatok tapasztalatokat!

Esetleg írhatok mást is, ami jó lehet. Csak nyakörveket ne írjatok, mert abból már próbáltunk egy csomó fajtát és a többségtől kiütései lettek meg vakarózott a kutyám, amiket meg elviselt az meg nem használt semmit (kiltix, foresto is lett próbálva).


2020. máj. 23. 13:40
A kérdező szavazást indított:
Jó, nekünk bevált.
Nem jó keress tovább.
Jó, de van jobb is, leírom a válaszomban.
Nem próbáltam, leírom nekünk mi vált be.
10 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Hát így, hogy döntsem el? Aki szerint nem jó az írja már le neki mi vált be!
2020. máj. 23. 14:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk abszolút bevált, 13 év alatt semmi gond nem volt (ha jól emlékszem már a kezdetekkor is advantixet használtunk), néha írt fel a doki advocate-et.


Sok gazdi van, aki mindenfélét kipróbál, mire megtalálja az igazit. Sajnos nagyban függ attól, hogy hol éltek, mennyit kirándul a kutyus a természetben.


Az én kutyám városi kutya, 2-3 havonta megyünk vidékre, erdősebb területre, így nem nehéz helytállnia egyik Spot onnak sem.

2020. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi egy falu szőlőhegyén lakunk, nagy a telkünk meg bozótos is, a közelünkben van patak is, sok a szúnyog és a kullancs. Sétálni is szoktunk egy nagyobb tó partján ami szintén erdős/bozótos ott is hemzsegnek a kullancsok, szúnyogok.
2020. máj. 23. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Nexgard spectra. Van benne szúnyoglárva ölő szer is.

Előtte szívféreg teszt.

2020. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondja az előző, hogy bár mi advantixet használunk, ennél azért vannak modernebb, kevésbé elavult védekezési módok. De legjobb tudásom szerint repellenes hatása nincs, ezért még amellé is jó valami kiegészítő.
2020. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Az advantixnek van repellenes hatása, elvileg.

2020. máj. 23. 14:33
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindegy, az lesz a legjobb, ha veszek egyet kipróbálni aztán majd meglátom jó-e vagy nem.
2020. máj. 23. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, de tényleg érdemes a szívféregre is gondolni. Pl. az advocate az jó szívféregre is ha jól tudom, éppen ezért vényköteles is. Külső és belső paraziták ellen véd, ugyanaz a gyártója, mint az advantixnak.
2020. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!