Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Advantix milyen hatásos? Vagy...

Advantix milyen hatásos? Vagy maradjak brevecto-nál? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nyáron 2 naponta úszna a kutya, akkor felejtős a spot on? Bravectot azért nem akarok adni mert a mellékletbe az áll hogy ahoz meg kell csípnie a bolhának kullancsnak hogy hasson a szer, ezért a bolhák, kullancsok, szúnyogok által terjesztett betegségek ellen nem véd. A foresto nyakörv meg egy sz@r, dugig volt mellette bolhával, amikor már kullancsot is szedtem ki belőle akkor ment a kukába.(3 hónapot volt rajta). Akkor meg mi legyen? Valaki tudna valami hatásos szert ajánlani?(6kg, yorkshire terrier, rövidre van nyírva a hátán, hasán a szőr, gyakran fürdik folyóba nyáron) fokhagymaport nem merem adni neki. Az újjabb kiltix nyakörvek mennyire büdösek? (A helye az ágyam mellett van) Vagy scalibor az milyen?

2017. márc. 13. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Ha 2 naponta úszna, a tabletta a legjobb. Spotont is "lemossa" a víz.
2017. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a spoton is olyan, hogy akkor hat ha màr szív az állat..
2017. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Egyik szer se nyújt 100%-os védelmet, erre számíts.

Ezt a "kis szösszenetet" egy Facebook csoportban tették közzé, a szerzője pedig nagyon profi ilyen téren, érti a dolgát. Érdemes megfontolni amit írt:

"Kedves Tagok :)

Kérésre most a KULLANCSIRTÓ szereket fogjuk kivesézni. No itt is lesznek ellentmondások, mindenkinek más jön be. Én ebben a posztban a személyes tapasztalatomat és az érveket mondom el.

SZERINTEM A LEGJOBB AZ ADVANTIX! Ár érték és tudás arányban messze magasan!

1. helyen az Advantix szerepel. Az advantix repellens hatású készítmény. A repellens hatás jelentése, hogy már az érintkezés előtt távol tartja az élősködőt, éppen ezért hatásos bolha, kullancs, szúnyog, szóró légy és lárvák ellen. Havi rendszerességgel kell alkalmazni csakúgy mint az össze csepp készítményt. Első helyre került a védelem skála miatt, viszont ez is csak 90%-os védelmet nyújt! 2000-3000 között mindd a 4 méret.

2. helyen örök klasszikusom a Scalibor nyakörv. Nagyon könnyű, rugalmas gyógyszeres nyakörv amely 6 hónapig hatékony. Deltametrin hatóanyagának köszönhetően nagyon megbízható védelmet nyújt a kullancsok, minden szúnyog ellen, valamint a csomagoláson nincs rajta de 97%-ban a bolha ellen is. Mi a DELTAMETRIN? 3 lépcsős hatást fejt ki: AKADÁLYOZÁS -> BÉNÍTÁS -> PUSZTULÁS. Változó az ár általában 5000-6500 között a két méret.

3. helyen a Bravecto. Lehet bírálni érte, ugyanis a Bravecto egy méreg. Sajnos. Viszont 3 hónapig hatékony, a magas ára mellett viszont nagyon hatásos. Rossz tulajdonsága, hogy irgalmatlanul roncsolja a májat és a vesét. Éppen ezért a Bravecto beadás előtt érdemes már egy jó héttel Máriatövis kivonatot adni, ugyanis a Máriatövis pont a vesét és a májat védi.(senki ne próbálja a májat Legalonnal védeni!). Nagyon hatékony kullancs és bolha ellen, viszont semmi másra nem. A Bravecto 98%-os védelmet ígér. Változó az ár általában 8000-12000 között állatorvosoknál.

4. helyen az egyik közkedvelt és legdrágább ámm de legkártékonyabb csepp a FRONTLINE COMBO! Miért is mondom ezt? Mondd valakinek valamit a fipronil hatás? Nem? Akkor kifejtem! A fipronil alapvetően parazita elleni növényvédőszer, tehát kontaktméreg. Ami azt eredményezi, hogy a parazitának érintkezni kell a szerrel mielőtt meghal. Így a Frontline Combo beengedi az élősködőt, és vérszívás által hal meg. Igen ám csak ezzel ha a kullancs visszafecskendezi a salakanyagot a babéziózis ugyanúgy elkapható, és adtunk a kulának egy pofot. És még a véráramba is bekerül ez a méreg. 1 hónapig hatékony, és bőven 3000 forint felett van a legkisebb is míg a 40kg felett majdnem 5000.-. Ugyanilyen hatású a Fipromax, Fypryst.


Számomra ennyi. Említhetném még a Foresto-t is nagyon jó nyakörv de az ára magas. Említhetném a Duoband-ot ami olcsó és rossz. Említhetném a Bolfo-t vagy még hasonló középkategóriás termékeket. De felesleges. Az alábbi példáim remélem jól mutatják, hogy mi is várható egy készítménytől. A sorrendben néztem a hatékonyságot, károsságot és az árat.

Szerintem tudásban is az Advantix a legjobb :)

Remélem tanultok a posztból, ha más nem az összetevőket melyet meg tudtok nézni a csomagolásokon :)"


Remélem segítettem!

2017. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Advantix: cseppentés után 2 napig ne érje víz, utána lehet vele úszni. A bőrön keresztül beszívódik, utána már ha akarod se tudod lemosni. Évekig úsztattam vele kutyát, nem volt gond.

Bravecto: igaz, hogy csípnie kell a kullancsnak, de ettől még véd a betegségek ellen. A legtöbb kullancs elleni szer ezt tudja, és hatásosak. Elméleti lehetőség persze van rá, hogy abban a pár órában fertőződjön meg a kutya, amíg el nem pusztul benne a dög, de nem valószínű. Minél tovább tudja szívni a kutya vérét, annál több kórokozót tud bejuttatni, szóval a gyorsan kicsinálás is tökéletes megoldás.


Mi nemrég váltottunk Advantixról Bravectóra, merthogy évekig tök jó volt az Advantix, csak aztán elköltöztünk brutál kullancsos helyre, és rögtön babéziás is lett az öreg kutyám, volt benne vagy hat kullancs. A Bravectóról még nem nyilatkozom, tesztelés alatt van, de csak jókat mondtak róla ismerősök, és a dokim úgy adta oda, hogy ha 10 hétnél frissebb Bravectóval is beteg lesz a kutya, ingyen kikezeli (és ezt nem mint "akciót" mondta, hanem azért, mert ő ennyire bízik a cuccban).

2017. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Kösz szépen hogy lepontoztatok, állatpatikus és kutyakozmetikus vagyok, talàn tudom mit beszélek.
2017. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes nekünk pont azt mondtmondták hogy a scalibour nem olyan jó kullancs ellen. De ugye kinek mi. Mi forestot használunk. De gondolkodom hogy a szúnyogok miatt felteszek meg egy scalibourt nyárra. Vajon a dupla nyakorv ártana?
2017. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Akkor akár el is olvashatnád a tájékoztatóját azoknak a cuccoknak, amiket árulsz :)
2017. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Talàn az első válaszomba még beleköthettek, de a másodikba nem! Akkor szerintetek hogy hatnak a spotonok??
2017. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy a bennük lévő hatóanyag. Merthogy mindegyik más. Az Advantix pl. repellens, azaz távol is tartja a dögöket. Más spot-on meg nem. Néhány nyakörv repellens, némelyik nem. Sőt, némelyik csak bizonyos fajokra repellens, a többire nem.

Mondom, praktikus dolog elolvasni a tájékoztatókat, rengeteget lehet belőlük tanulni ;)

2017. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A bravectonak ez áll a mellékletében:

4.4 Különleges figyelmeztetések minden célállat fajra vonatkozóan


A parazitáknak a gazdaállaton el kell kezdeniük táplálkozni annak érdekében, hogy a fluralanerrel

érintkezésbe kerüljenek. Ennek következtében a paraziták által terjesztett betegségek átvitelének

lehetősége nem zárható ki.


Ennyi erőből ha meglátok benne egy kullancsot akkor kiszedem és az nem kerül 10 000ft ba és a máját se roncsolom.

Ezt az advantixot akkor szerintem kipróbálom, köszönöm! :)

2017. márc. 13. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!