Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is kevés az...

Szerintetek is kevés az igazán jó tenyésztő?

Figyelt kérdés
Most nem a szűrésekre meg kiállítási eredményekre gondolok, hanem főleg arra, hogy szeret és szokott és kutyázni. Kifejezetten kevés olyan kennel van, akik töltenek fel sétálós, tanítós képet pl. Vagy amikor éppen valamit sportolnak a kutyával (legyen ez csak egy sima futás)

2020. máj. 27. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Igen, sajnos kevés... De szerencsére azért vannak :) ha több fajta kenneljét követed találsz azért.
2020. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szeretik az allataikat az biztos, de azert ez nekik munka. Ugyan ugy egy kutyaoktato is maskent viszonyul a kutyahoz, pedig Ok is szeretik az ebeket.
2020. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem attól lesz valaki jó tenyésztő, hogy sorozatosan sétálós, tanítgatós, édibédi képeket tölt fel.A legtöbbnek van valami munkája, amivel fenntartja a tenyészetét.

Utána pedig elég dolog van a kutyák körül, főleg, ha alom van.

A net előtt üldögélni, elég időigényes dolog.

2020. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
úgy tudom a legtöbb tenyésztő, főleg akinek több kutyája van, képtelen azokkal érdemben foglakozni, mivel a saját munkája és az almok gondozása elveszi az összes idejét. A többi kutyával önkéntes ismerősök, barátok foglalkoznak időközönként.
2020. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Nincs sok, de nem mondanám hogy kevés.


És hidd el a tenyésztő "minőségét" nem a netes aktivitása adja meg.


Sokkal inkább a kutyák és környezetük állapotát szoktam nézni, szűréseket stb. Egyáltalán olyat is nehéz találni aki felteszi a szűrési eredményeket illetve nem csak diszpláziára és a legégetőbb fajta specifikus betegségre szűr. Vagy hány almot hoz le évente vagy egy szuka mennyit ellik. Mennyire ismeri el a saját hibáit, mert az a helyzet, hogy a tenyésztők sem tökéletesek és egyetlen kennel sem létezik, ami túl van a 4. Almon és kizárólag tökéletes és tenyészminőségű kutyák származnak tőle. Illetve én eddig egyetlen egy olyan kistestű kutyatenyésztővel találkoztam, aki BH vizsgáztatja a kutyáit. Én örülök amikor kutyák nem csak tenyésztésre és/vagy hobbira vannak, hanem nagyobb energiákat is raknak beléjük és eredményeket érnek el - függetlenül attól hogy az adott fajta társasági kutya-e. De még sorolhatnám mi minden dolog van, ami rendesen fényévekkel különböztet meg egyik tenyésztőt a másiktól.


Ennek ellenére én hiszem, hogy az igényes tenyésztő erre is ad és szerintem is nagyon nagyon fontos lenne sok tenyésztőnek észrevennie, hogy ez a XXI. Század. Konkrétan heti 20 perc ráfordítással teljesen jó, korrekt, aktív FB oldalt és weboldalt lehet fenntartani. Ennyi ideje mindenkinek van, max egyszer később nézi a híradót vagy este 10 helyett 10.20kor fekszik. Ráadásul sztár fotósnak se kell lenni, egy sima 70 ezer forintos okostelefon kamerája elkészíti azt, amire egy érdeklődőnek szüksége van. Mégis annyi inaktív oldal van, átláthatatlan, korszerűtlen weboldalak, rossz minőségű képek... Nem kell informatikai zseninek lenni, ahhoz hogy kezelj egy wix vagy webnode oldalt, mégis milyen letisztult és igényes lehet a végeredmény.

2020. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy amúgy sosem töltenek fel semmit, és hiányolom a normális tartalmat. De aki napi 2-3 kutyaágyban fetrengős képet/videót tesz fel, vagy éppen kertben játszósat, annak gondolom nem esne nehezére, ha konkrétan mondjuk egy sétáról is tenne fel...
2020. máj. 27. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!