Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó tenyésztő ad-e kutyát...

Jó tenyésztő ad-e kutyát külfőldre kereskedőnek? Én nem tettem meg! De pro és kontra. Kiváncsi lennék mások véleményére! Bár ez nem változtat igazán azon, hogy nem tartom jó ötletnek ha semmit sem tudok kutyusaim sorsáról.

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már meg is válaszoltad kérdésedet. Egy jó tenyésztő kizárólag a kutya végleges tulajdonosának ad el.
2010. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ad kereskedőnek sehova sem kutyát. Viszont sok tenyésztő ad el külföldi gazdának kutyát, és az nem baj.
2010. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Csatlakozom :D jó tenyésztő vagy!
2010. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Hát kontra: azért nem adnék el, mert esetleg nem tudom, hogy milyen körülmények között szállítják őket, meg hová kerülnek.

Pro: ha egyesével, igazolható helyre adják el őket, miért ne. Én külföldön lakom, és mondjuk nyugatabbra Magyarországtól sokkal nagyobb az esélye, hogy jó helyre kerül a kutya (ha családba kerül) - de még akkor is ott az esélye, hogy kísérleti célra viszik őket például.

Én akkor adnék külföldre kutyát, ha tudom, hogy hová megy.

Amúgy nem igazán tudom, hogy sok kutyát egyszerre hová visznek, mert én se Németországban, se Hollandiában, se Belgiumban nem találkoztam olyan állatos bolttal, ahol kiskutyákat árultak volna.

2010. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is bepróbálkozott egy kereskedő, elég durván elhajtottam melegebb éghajlatra. Engem is érdekel, mi lesz a sorsuk, pontosan hova is kerülnek. Adtam el már külföldre, de folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, nagyon jó helyre került a kutyám!

JÓ Tenyésztő vagy! Csak így tovább!

2010. febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Kutyát csak a gazda kezébe!

Kereskedőnek lisztet, cukrot, bontott téglát, de nem élőlényt. Van esély rá, hogy élve nem is érkezik meg a másik országba.

2010. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ismételten hivtak most egy kollégája az előző úriembernek állitólag Amerikába és Dubai-ba vinnék őket.Családhoz természetesen,de mikor visszakérdeztem,hogy mit tudnék róluk(pusztán kiváncsiságból)azt mondta talán küldenek képet a kutyusról:)Már jött volna fotózni is őket pedig az előzőnek már mondtam,hogy nem kell.Jah és nincs kutyusuk,mert kérdeztem,hogy szintén kutyussal foglalkoznak?!egy db kutyájuk nincs.

Mások mondták,hogy 80.000-ért (mert ennyiért vennék meg)már jó helyre kerülnének,de engem ez sem győz meg hiszen van ki kifizeti ezt az összeget mikor ott a dupláját is megkapja és valószinüleg onnantól nem fogja érdekelni a sorsuk.Havaneseim vannak és szeretem őket nagyon,nem játszanék az életükkel.De szerintetek milyen céllal kereshetnek külföldre kutyát nagyobb összegért ha nem kedvencnek?Illetve esetleg mondjuk nem is fedezőkannak?Tényleg olyan is van,hogy kisérletezni?Vagy mivel hosszú szörűek a bundájáért?

Bocs a buta kérdésekért,de ebben nem vagyok képben.

Attól függetlenül nem tetszik a dolog:(

2010. febr. 24. 16:53
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, abszolút nem ad egy jó tenyésztő, legalábbis magamból kiindulva soha nem adnék kereskedőnek kutyát.

Rengeteg ilyen kereskedős oldalt találsz. Ők megveszik 80.000 Ft-ért tőled, és eladják 1200-1500 euroért, vagy még többért őket. Mondjuk, ha jól tudom akkor ebben az árban az utazás ára is benne van. Mármint a pici utazásának az ára.


De gondolj csak bele, szerinted ki vesz ilyen emberektől, közvetítőkön keresztül kutyát?? Ha a gazdi annyira nem veszi a fáradtságot, hogy körül nézzen, ellátogasson egy pár kennelbe, akkor mennyire fogja utána a picit becsülni.

Én úgy gondolom az ilyen emberek vagy csak játékszernek tekintik a kutyát, vagy meghatározott céljuk van vele, és azt szerintem nem kell ecsetelnem, hogy mi lenne az...

2010. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem az Europuppy lánctól hívtak?


Oda sokszoros aranykoszorús tenyésztők is adnak kiskutyát!


Ők rendkívül megbízhatóak, kizárólag családokhoz adnak el kiskutyákat, akik borsos áron megfizetik!


Ők csak is minőségi, exkluzív körülmények között tartott, szigorú állatorvosi ellenőrzésen átesett, törzskönyvezett kiskutyákat "közvetítenek ki" az országból, és csak is 4 hónapos koruk után viszik őket el, repülőn, speciális felszereléssel, egyből a gazdi kezébe.


Nekik ezen az az "üzlet", hogy neked kifizetik azt a pénzt (80000Ft), és ők jó nagy haszonnal tovább adják (mint amennyi külföldön ténylegesen a kiskutya), most a havanese-eket 1260 euróért hirdetik, ami 340000Ft. Ebben benne van a kölyöknek a repülőjegye is.


A kivitt kölykökről a gazdik nekik folyamatosan küldik az infót, képeket, amit neked is tovább küldenek.


Ha valóban ők azok, akkor nyugodt szívvel odaadhatod a kiskutyákat. Lejönnek fényképezni is, és elvitelkor helyhez kimennek (azért tudok erről ennyit, mert rokonom elég nívós kutyatenyésztő, és ezen keresztül már rengeteg kölyke van a világ országaiban, jó helyeken!).

2010. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2010. febr. 24. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!