Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya személyiségére hatással...

Kutya személyiségére hatással van a gazda jelleme?

Figyelt kérdés
Pl veszek egy nagy mozgásigényű fajtát, de egy nyugodt típusú ember vagyok, ettől függetlenül persze sokat mozgatom, akkor a kutya nem lesz olyan pörgős és zizegő, mint egy temperamentumosabb embernél?
2020. máj. 27. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Persze ... a kutya egy ido mulva olyan lesz mint a gazdaja. Tole tanul, hozza igazodik ... kenytelen olyanna valni.
2020. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Sokan mondják, hogy ez így van, és van is benne valami.


Mondok egy példát. Átkozottul félek a legyektől, utálom őket, ezért ha bejön egy nagy dög, akkor csapkodok, rettegek tőle. Ennek az az eredménye, hogy a kutyám bebújik az asztal alá, ha légy jön...

Ettől ő még nem lett félős kutya, mert nagyon sok dologtól marhára nem fél.


Sötétben is félek, ezt is érzi a kutya, és éppen ezért ő is. Pl. amikor megyünk lefelé a lépcsőházban, addig amig a mozgásérzékelős villany fel nem kapcsol, ő abszolút megtorpan.


Inkább szerintem ilyenekre mondják, hogy a kutya személyiségére hatással van a gazdi jelleme. Alapvető természete nem változott meg, de a reakcióid kihatnak rá, totál el lehet bizonytalanítani sok dologban.


Ezer ilyen dolgot tudnék mondani, amit én "ronottam" el a viselkedésemmel a kutyámat.

2020. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

De, a kutya temperamentuma nem fog változni.


A kutya jelleme akkor tud a gazdihoz igazodni ha a kutya és a gazdi között nincs óriási szakadék jellemben. Ha a gazdi lusta, akkor a kutya nem lesz lusta ha alapból pörgős.


Viszont ha a kutya és a gazdi is pörgős akkor azt a kutya at tudja venni hogy jobban a gazdihoz tudjon igazodni.

Ha a gazdi barátkozós akkor ha jól szocializálja a kutyát ő is az lesz.


Ez nagyon nehéz igy megmondani egyébként mert nem mindenben fog igazodni a kutya a gazdihoz hanem csak bizonyos dolgokban amit a gazditól "tanul el".

2020. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben!
2020. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ket kategoria van:


- jolnevelt kutya: tokeletes leirata a gazda akaratanak


- neveletlen kutya: olyan amilyenre sikerul

2020. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, különben a mentetteket nem lehetne kikupálni. Viszont a rossz irány is ugyanígy megvan.
2020. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!