Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom ilyen helyzetbe...

Hogyan tudom ilyen helyzetbe átiratni a chipet?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt, szeretett kutyája pedig hozzám került. Bevan chippeltetve, de ugye az Ő nevén. Ilyen esetben hogy lehet átiratni az Én nevemre? Valamint, ilyenkor a kutyát is bekell-e vinni az orvoshoz vagy elég ha Én megyek? Válaszotokat előre is köszönöm!

#kutya #chip #Elhunyt gazda
2020. máj. 14. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem igen ilyen válaszra vársz, de azt javaslom, előzetesen kérdezd meg az állatorvost. Nem tudom felétek hogy van, de a környékünkön csak időpont foglalással, egyenként fogadnak; így itt mindenképp beszélni kell velük.


Úgy gondolom, menni fog. A fiamék nemrég fogadtak magukhoz egy kölyköt, a bolti hirdetőn ki volt írva, hogy ingyen elvihető kiskutyák. Már volt könyve, annak a nevén, akinél született. Esedékes volt új oltás, minden további nélkül fogadta őket az állatorvos, semmilyen igazolás nem kellett, hogy hogy lett az övék. Megbeszélték, hogy a következő oltáskor megkapja a chipet is. A fiamék nevén lesz, semmi nem kell hozzá. Ők viszik, náluk van a kutyus könyve, ők lesznek a nyilvántartásban.

2020. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
szerintem a chipnek van egy száma, ahhoz rendelik hozzá a rendszerben a gazda adatait. nem kell bevinni a kutyát az orvoshoz
2020. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

A kutyát be kell vinned magaddal az állatorvoshoz. Lehet egy halotti anyakönyvi kivonatot be kell mutatnod mivel nem adás-vételről van szó.

Részvétem

2020. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Mi mindig ugyanahhoz az állatorvoshoz jártunk-járunk. Édesapám nevén volt a kutya, ő meghalt, bementem az orvosi rendelőbe, elmondtam, mi történt, és simán átírták a kutya chipjében szereplő adatokat az én nevemre.
2020. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!
2020. máj. 14. 19:04
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha megvan a kutya oltasi konyve, abban benne kell lennie a chip szamanak (ebben az esetben nem kell a kutya az atirashoz) ... ha nincs meg a szam akkor azert kell a kutya is, hogy lelehessen olvasni a chip szamat.


Az atiras lenyegeben semmi, a szamitogep adatbazisaban atirjak az adatokat.

2020. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Apad halottia anyakonyvi kovonataval menj az orvoshoz,az igazolja,hogy miert te oltatod es miert irja at a nevedre.
2020. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell igazolnod semmit, csak a chip szamara van szukseg az atirashoz. Az allatorvost nem erdekli, hogy ki a tulajdonos ... ha valtozas allt be a kutya gazdajanak az adataiban, akkor atirjak es kesz. A gazdi felelosege, hogy az adatok frissek legyenek ... valojaban a gazdi erdeke, az orvost nem erdekli.
2020. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!