Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás! Baj lehet?...

Ivartalanítás! Baj lehet? Nyugtassatok meg kérlek

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy shih-tzu kutyust, kb 3 éves lehet, 5 hónapja van nálam. Van néhány egészségügyi problémája, kissé még gyenge de úgy tűnik hogy ivartalanítani kellene minél hamarabb, gyulladás miatt. Nagyon aggódom mert a kutya elég vérzékeny, amikor chipet kapott akkor is sokat vérzett, vérvétel után is... alapból az altatás kockázatos, tudom, de így mégjobban aggódom érte.. van bárkinek bármilyen tapasztalata kis gyengus kutyus műtétjével kapcsolatban? Nagyon megszerettem, aggódom érte.

2020. máj. 28. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kan vagy szuka? :)

Az ivartalanítás előtt szoktak nézni vérképet, ha aggódsz kérj te is a dokitól, biztosan fog látszódni ha valami miatt tényleg aggódni kell.

2020. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szuka, Bocsánat, kimaradt.

Most járt le a tüzelés és sajnos enyhe gyulladása van. Tervben volt már az ivartalanítás mióta nálam van de mondta az orvos hogy még erősödnie kellene, most viszont minél hamarabb túl kellene lenni rajta...néztek vért, nagy bajt nem mutat szerencsére, bár pontosan nem tiszta hogy mit néztek belőle.

2020. máj. 28. 10:38
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem inkább a dokit kérdezd meg, ne az itteni google doktorokat.
2020. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kislabort, akkor máj vese értékek, fehérje, vörösvérsejt, ilyenek.

Szerintem ebben az esetben kickázatosabb nem műteni, mint műteni. Egy kockázatos műtét is jobb, mint ha a gyulladás méhgyulladássa alakul át.

2020. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De igen, a 3-nak igaza van, a dokid látja az eredményeket, ő tud döntést hozni és érdemben segíteni.
2020. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az orvos szerint veszélyesebb nem műteni. Természetesen nem a google doktorok véleménye érdekelt, hanem mások tapasztalata ami kicsit talán megnyugtat. Ment a zöld :)
2020. máj. 28. 11:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődő gennyes méhgyulladás esetében - a körülményektől és a súlyosságtól függően - szoktak alkalmazni antibiotikumos terápiát, ez viszont az eseteknek jó részében sajnos nem hat. Ha pedig antibiotikum nem tudja megfogni a gyulladást, akkor a kutyus sajnos életveszélyben van, még ha éppen nem is közvetlenben, de ez egyik napról a másikra változhat azzá. Két gennyes méhggyulladásos kutyám volt, egyiknél sem jött be az antibiotikumos kezelés, a második esetben már nem kísérleteztem vele sokat, még viszonylag jó általános egészségi állapotban műtötték. Ha az orvos csinált laborvizsgálatot, és a műtétet javasolja, akkor szerintem tedd azt, amit mond, vagy esetleg kérhetsz egy második szakvéleményt egy másik dokitól, de ha sokat húzod-halasztod, akkor a kiskutya csak rosszabb állapotba fog kerülni, és veszélyesebb lesz a műtét, ha egyáltalán eljut odáig.
2020. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos az ivartalanítást javasolta ezek ismeretében, akkor rá hallgass. El kell dönteni, hogy mi a kisebb kockázat, mert alapból több problémája is van a kutyának. Egy jó állatorvos megfelelő szakértelemmel és odafigyeléssel fogja kezelni a kutyádat.
2020. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, kap antibiotikumot, már nincs vàladékozás sem. Jövőhéten lesz műtve ha a gyulladás teljesen visszahúzódik. Köszönöm nektek, kicsit megnyugodtam, csak remélni tudom hogy nem lesz baj. 😊
2020. máj. 28. 13:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz, nyugi :) majd írd meg milyen volt!
2020. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!