Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanísam a yorki szukám?...

Ivartalanísam a yorki szukám? (egyedüli szobakutya)

Figyelt kérdés
Valamelyik nap elvittem oltani és mivel később ivartalanítani szeretném megkérdeztem az orvost, hogy mikor érdemes és mennyibe kerülne. Az orvos azt mondta, hogy ha nem muszáj akkor ne ivartalanítsam, mert sokkal lustább és agresszívebb lesz teljesen meg fog változni a viselkedése, és hogy a felesleges szaporulatot el lehet kerülni máshogy is. Egy ismerősünknek is van yorkija, ivartalanítás után neki is eléggé megváltozott a viselkedése rossz irányba sajnos. Természetesen el szeretném kerülni a méhrákot és egyéb betegségeket. Még csak 11 hetes, tehát ráérek gondolkodni a dolgon. Azt szeretném kérdezni akinek van ivartalanított szuka yorkija, tényleg rossz irányba változott a viselkedése? Akinek pedig nincs ivartalanítva, az hogy oldja meg például a vérzést?

2020. máj. 6. 15:41
 1/10 anonim válasza:
14%

Nekem ugyan nem yorkim van.

De amikor vérzik, akkor tudsz neki venni tüzelő bugyit (nézz utána)

És ugye akkor rövid pórázon vidd sétálni és csak addig amíg a dolgát elvégzi.

Ahogy vége a tüzelésének (a vérzés kezdetétől kb 3 hét) akkor alaposan fürdetsd meg, hogy ne maradjon rajta a szag.

Nekem is szuka kutyám van, benti és vele is így csináljuk.

2020. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2 ivartalanított szukám van, bár nem yorkik. Az ismerősöd yorkijának milyen negatív irányba változott meg a viselkedése? Konkrétan semmit nem változott egyiknek sem a viselkedése. Az egyik ugyanúgy egy nagypofájú p.csa, a másik ugyanúgy egy kisangyal. Ugyanúgy sportolok velük stb. Semmi nem változott, azon kívül, hogy nem jönnek hozzánk kanok (kertes ház) és nem véreznek.
2020. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk több ivartalanított állatunk is van, semmi nem változott. De ha változik is valami hormonálisan, ugyanúgy meg lehet nevelni a későbbiekben, csak valaki erre már nem hajlamos (a gazdik közül). Végülis várhatsz amíg nem lesz baj, vidd folyamatosan szűrésekre. De ha nagy lesz a baj, nem biztos hogy fognak tudni rajta segíteni. Én nem a nem kívánt szaporulat miatt ivartalanítottam, hanem a betegségek miatt. A dokid kifogása hülyeség.
2020. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de az orvos hülye. Célszerű egyrészt orvost váltani, másrészt az első tüzelés előtt, 7 hónapos kor körül ivartalanítani.
2020. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Az ivartalanításnak is lehet negatív vonzata, de az ivarosként maradásnak is. Normális állatorvos közli a jó és a rossz oldalát is. VáltozHAT a viselkedése, nem szabályszerűen, de bizony előfordul. De az ivaros szukáknál nem csak az a gond, hogy meg kell előznöd a vemhesülést. Gondolom, illetve remélem, hogy nem akarsz jópár alomnyi kölyköt. De ha folyamatosan hagyod, hogy tüzeljen, de nem vemhesül, akkor méh-és emlő gyulladás lesz a vége.
2020. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Keress egy normális állatorvost.

Ivartalanított szuka kutyám van, energikus, barátságos.


Persze, kockáztathatsz, minden tüzelésnél harcolhatsz az ivaros kanokkal, akik betámadhatnak majd titeket séták alkalmával.

2020. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül úgy döntöttem, hogy szeretném ivartalanítani.
2020. máj. 6. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Első körben lecserélném az orvost. :D

Nekem minden állatom ivartalan, köztük egy munkavonalas németjuhász is. Sem viselkedésben nem változott egyik sem, sem súlyban.

2020. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Egy németjuhász-labrador keverék ivaros szukát ismerek, akinek a gazdája mesélte, hogy nem tűr meg a kutyája kan kutyát a közelében, elzavarja őket, olyan harcias a kanokkal, kölyökkori rossz tapasztalat miatt, hogy nincs esélyük befedezni, de egy ilyen kutya meg is tudja védeni magát, egy kis yorki kevésbé.
2020. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer találtam egy szuka beagle kutyát, akkor épp nem volt pénzem ivartalanításra, mire összegyűlt betüzelt, akkor az orvos nem ajánlotta én meg frászt kaptam tőle. Meg volt kattanva és ha sokáig megy ez így, hogy nem engedsz az ösztöneiknek, de ivarosan hagyod inkább attól kattan be, nem attól, hogy nem kell a kanokkal harcolnia meg az neki sokkal nagyobb stressz, amikor ivarzik. Amint meg volt a műtét és eltelt pár nap, már szaladgált, újra kölyök volt, és 12 éves koráig az is maradt. Gondtalan, nyugodt és csak a napi rosszalkodásokra kellett koncentrálnia, meg a gazdi szeretetére. Elhízni meg akkor fog, ha túleteted és/vagy nem mozgatod eleget.
2020. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!