Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért foltos a kutyám bundája?

Miért foltos a kutyám bundája?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos staffordshire 'kis' kutyám. Alapvetően a bundája szürke teljesen (ha jól tudom kéknek mondják). Az elmúlt hónapban a szürke bundáján megjelentek barna foltok, amitől kicsit aggódóm hogy nincs-e valami problémája. Keresgéltem az interneten de nem találtam semmi kielégítő választ, hogy mitől lehet ez.

Esetleg, akinek kutyusával volt hasonló vagy tudja ilyenkor mi a teendő tudna segíteni? Vitaminok esetleg helyre tennék a bundáját? Ha igen milyen vitaminok?

(ha az oldalon tudok és valaki arról jobban megtudja állapítani szívesen küldök képet róla)



#kutya #vitamin #Foltos a bundája
2020. máj. 28. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jöhet a kép.
2020. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Szülei milyenek voltak? Mit örökölt?
2020. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában vedlés előtt a szőr elveszti a színét, kifakul, vagy bebarnul/vörösödik, aztán ezt levedli és csodálatos új szőr nő a helyén. Én minden évben elgondolkodok, hogy normális-e, hogy a kutyám vedlés előtt úgy néz ki, mint akinek a legdurvább időjárást kellett kiállnia az elmúlt évben, az egyébként fényes fedőszőre kifakul, sprőd lesz, de aztán mindig kihullik, és az új szőre gyönyörű.

Szóval ez a színeződés egy darabig normális, de ha töltenél fel képet az valóban segítene.

Adhatsz neki lazacolajat, valamint a jó minőségű táplálék is nagyban javítja a szőr minőségét. Valamint ha fürdeted, jó minőségű samponnal tedd.

2020. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Dokival konzultálj. Ne kezdd el vitaminokkal és egyebekkel tömni úgy, hogy fogalmad sincs semmiről, mert nagy bajt tud okozni!
2020. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, azért kérdezem hogy mit örökölt, mert lehet, hogy csak a kölyök szőrét dobja le, a felőtt foltos lesz.
2020. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az en kutyamnak a bore olyan ... ha kopasz lenne, tiszta dalmata pottyos lenne az egesz. Szore meg olyan, hogy a nyari vedlesnel mint ha szeplos lenne a homloka, ami telen eltunik. Ez nem a bore, hanem a szore pontszeru foltokban picit barnabb.
2020. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, neki is bebarnult/bevörösödött kicsit de akkor remélem így lesz, hogy levedli. Csak kicsit aggódtam, mivel a másik kutyus már nem vedlik és szép a bundája.

Az anyukája fekete fehér foltos volt az apukája pedig ilyen szürke. :)

Mindenkinek köszönöm a választ!

A képet pedig küldöm.

2020. máj. 29. 15:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem találom, hol tudok képet küldeni. :/
2020. máj. 29. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Fel kell toltened egy képfeltolto oldalra, majd a linket beilleszteni ide.
2020. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!