Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Brit...

Allison kérdése:

Mi a véleményetek a Brit kutyatápról?

Figyelt kérdés

Milyen minőségű? Mit gondoltok róla?

+1: hogy kell értelmezni az összetevőket? Pl melyik a hústartalom?


2010. júl. 30. 14:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Jobb mint a Dog chow?
2010. júl. 30. 15:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen sokkal jobb. Egy Cseh prémium táp. Én a tenyészetemet evvel a tápcsaláddal etetem. Az adult tápjában min. 30% csirke van. A legkevesebb husi a light tápjában van, 28 %-kal. A Junior tápban 38 % husi van
2010. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

megnéztem az összetevőket nem tünik rossznak a hús minősége lehet nem a legjobb mivel elég magas a nyershamu tartalma (ez nem árt ha inkább 1/5 részben aránylik a fehérjéhez mint 1/4, ez utal a hús minőségére)de ez is elfogadható még az korábban említett százalékok pedig szerencsére a fehérje és nem a hústartalomra vonatkoznak...

szóval van ettől jobb is a piacon de a legtöbb rosszabb:)

/ha jelentősen olcsóbb mint egy Acana pl. akkor elgondolkodtató/

2010. aug. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ja és a kérdés ...:D Dog Chowtól jobb szerintem!
2010. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van jobb de a dog chow, acana, orijen, royal nem jött, és drágábbat az acanánál nem tudok sokáig fizetni, a dog chownál sokkal olcsóbbat meg már nem nagyon vennék. De ez úgy látszik most jó lesz. Köszi.
2010. aug. 1. 21:35
 6/10 A kérdező kommentje:
*nem jött be
2010. aug. 1. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Énnekem az a véleményem, hogy ne a legolcsóbbal de ne is a legdrágábbal etessem a kutyámat. Én a középkategóriában válogathatok, leginkább a Biomill-t vagy a Happy dog-ot szoktam venni az egyéves amstaffomnak.

Mellette kap más is.

Szerintem megfelelne bármelyik faj, vagy munkakutyának az olcsóbb táp is( nem a tescos szarok)


Én a brit kutyatápot nem ismerem, de szerintem abban is van annyi csalás, színezékek stb.

2010. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A Brit jóval olcsóbb mint a Biomill vagy a Happy dog közül egyes tápok... És barna, nem színezett.
2010. aug. 1. 21:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Én most fogom kipróbálni a Kennels Favourite tápot.A 15 kg körülbelül 7 ezer ft,és hidegen préselt,nincs benne szója vagy színezőanyag.

[link]

2010. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok: Kedves 2. válaszoló ami százalékokat leírtam, azok a hústartalom százalékai. Csak onnan tudom mert megnéztem a csomagoláson is, meg van nekem itthon brossúra is. Leírtam, hogy én a sima adultot etetem, melyben 25 % fehérje 12 % zsír van, a hústartalma a tápnak 30%. Rosszul értelmezted amiket írtam. Attól mert nem olyan drága mint az Acana és az Eucanuba, attól még lehet olyan jó, mivel a Brit egy felsőkategóriás prémium táp, csak sajnos hazánkban még nem nagyon terjedt el, szemben nyugati szomszédainkkal, ahol számtalan Brit Referenciakennel van. Tudom, mert néhány osztrák tenyésztő társam Brittel etet. A Brit gyártó cége nem a reklámra költ. Ezért nem olyan drágák a tápok. Van benne ezekben is lazacolaj, meg minden más jó dolog. Szerintem jobb mint az eucanuba, amibe csak alig 20 % hús van.Úgyhogy nem feltétlenül az ár alapján kell dönteni. Ébben ma rendeltem a kutyámnak Britet, most le volt árazva 6000 Ft-ra a 15 kg-os táp.

Nemsokára csatlakozom én is a Brit tenyésztői klubhoz, akkor meg mégolcsóbban fogom megkapni. Kb. 4000 Ft lesz így egy 15kg-os zsák, úgyhogy messze jobban megéri.

2010. aug. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!