Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Változott a kutyátok ízlése...

Változott a kutyátok ízlése élete során?

Figyelt kérdés
Kölyök németjuhászom nem bírja a tápot, főzök neki. Eddig simán pár féle zöldség + husi, de elkezdte nyammogva enni. Főztem neki rendesen, mintha csak emberkaja lenne, rizottót, vagy rendesen pici vegetával, stb-stb, de aztán azt is csak nyammogta. A bébirépát sült virslivel bezzeg imádta. :D nem tervezném ennél fűszeresebben etetni, pláne nem ilyen dolgokkal, de nem tudom mire vélni - fogai rendben. Nálatok is volt hasonló?
2020. máj. 29. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Ezzel te tanítod meg, hogy megteheti, hogy válogat. De azért ez az etetés így nagyon nem lesz rendben! Vagy nézz utána rendesen a BARF-nak, vagy etesd táppal!
2020. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Én a másik véglet vagyok, mert öreg a kutyám.

Most lépett a pulikeverékem a 16-ik életévébe és elkezdett válogatni.

Eddig rendesen evett, (igaz, mindig finomakat kapott és soha nem volt egy zabálós) most már csak a finoman elkészített emberkaja érdekli, vagy a macskánk kajamaradéka.

Próbáltunk neki ugyanolyan macskakaját adni, de nem, az nem kell neki, csak amit a macska meghagy. Ki érti ezt?

De nem érdekel, kap amit szeretne, mert jó lenne még egy pár év vele...

(Az anyja 18 elmúlt, amikor meghalt)

2020. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Vegetát és társait ne adj a kutya ételéhez, mert lehet, hogy pont ezekkel az ízfokozókkal turbózott dolgokkal rontod el egy életre!

Egyébként a kutya ételébe hozzáadott só sem kell.

2020. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk főleg tápot kapott, néha egy kis konzervet vagy maradékot, ha olyan volt, ami neki is megfelelő. De az elsődleges tápláléka a táp volt. Volt, hogy nem ízlett neki az a típus, akkor vettünk másikat, de amúgy nem volt válogatás. Persze biztos szívesebben evett volna szalonnát, virslit meg ilyeneket, de ez nem úgy működik, hogy hát ha azt jobban szereti, akkor onnantól kapjon olyat. Akkor persze, hogy nem fogja megenni a tápot.


Ne hagyd rá, mert akkor nem fog változni és felnőttként is főzhetsz rá. Ha azt érzi, hogy válogathat, akkor meg is fogja tenni. Vegyél neki egy jó minőségű tápot (az átálláshoz esetleg eleinte keverj bele egy kicsit abból, amivel most eteted) és hidd el, ha éhes azt is meg fogja enni.

2020. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Változik, szerintem ugyanúgy, mint egy embernél is. Kb. 10 éves korától teljesen mást kívánt
2020. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tápot nem fog kapni, mert bármit próbáltunk bármilyen fokozatosan, akkor is hasmenést kapott tőle - nem okoz gondot főzni rá. :)
2020. máj. 29. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 11 éves a kutyám most és én is észrevettem, hogy válogatósabb lett. Nem eszik meg akármilyen húst, nedves tápot nagyon megválogatja és inkább nem eszik semmit ha nem ínyére való a kaja. Hát ez van. Változnak úgy mint mi.
2020. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Az én kutyám olyan tekintetben válogatós, hogy van olyan táp, ami nem ízlik neki (függetlenül a táp árától), és ha szeret is egy tápot, akkor ha már régebbi, azt már nem szívesen eszi meg, akkor sem, ha hivatalosan még jó a szavatossága. Szóval én pont emiatt nem veszek nagy kiszerelést. Egyébként 9-10kg-os mentett kutya.
2020. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Változott, egy időben ugyan így nyammogott a kaján, úgyhogy ha nem ette meg, elvettem előle, következő etetésig maximum jutalomfalatnak kapta meg ugyan azt a kaját, ha megdolgozott érte, ha nem, hát így járt. Megtanulta, hogy vagy eszik, ha kaja van, vagy nem kap. Nincs várakozás a finomabb falatra.

Mostmár a saját tápjával is szépen motiválható, dolgozik érte.

2020. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!