Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugodt, közepes mozgásigényű,...

Nyugodt, közepes mozgásigényű, apró termetű kutya mellé milyen fajtákat javasolnátok társnak?

Figyelt kérdés
Nyugodt alaptermészetű, de játékos, fiatal kutyus. Tényleg apró, 3kg. Otthon imád lustálkodni, de sétálni is nagyon szeret. Panelban lakunk, napi kb 2 órát sétálunk. Hétvégén gyakran kirándulunk a közeli erdőben.
2020. máj. 29. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Hasonlót, de ellenkező neműt.
2020. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Hasonló habitusú menhelyi keveréket. A nem nem feltétlenül számít. :)
2020. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fajtatiszta kölyköt szeretnénk tenyésztőtől. A neme mindegy igazából, mert ivartalan. Amúgy fiú :)
2020. máj. 29. 18:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Papillon, uszkárok, spiccek. Ha hasonló méretű és habitusú kutyát szeretnél :)
2020. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm, akkor talán cavalier spániel, csivi is jó választás lehet, esetleg bichon fajtacsoport fajtái :) Tudom még ajánlani a tibeti spánielt is, az ország egyetlen tenyésztőjénél (Little Funny Paw Kennel) még van 3 kölyök. Nekem tibeti spániel mixem van (kóbor volt), hihetetlenül játékos, bírja a kirándulásokat, otthon nyugodt. Szeretem ezt a fajtát, családi kutyának ideális. Az enyém 5 kiló, bár ez nem tudom mennyire érdekel :D
2020. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
[link] itt a kennel honlapja is :)
2020. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) enyém csivava keverék


Hasonló habitusú kéne, mert bár jól elvan energikusabb kutyákkal is, egy idő után sok neki.


Jöhetnek még válaszok nyugodtan. Utána nézek minden ajánlott fajtának.

2020. máj. 29. 19:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Bichonok.
2020. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Mopsz. Nincs nagy mozgásigénye, elég nyugodt kutya, otthon kimondottan lusta, de ha úgy szoktatod simán bírja a nagy sétákat és a kirándulásokat is. Ismerek többet is, akivel kirandulnak. Hőségben kímélni kell, bár ez szerintem az összes kutyára igaz.


Jó lehet még a yorkshire terrier is. Kicsit mozgékonyabbak, de általában labdamániások (általam ismert 6ból 5 yorki az), könnyen lemozgathatóak ezáltal. Csivi és yorki gyakori páros, jól passzolnak.


Papillon sem rossz választás, csak elég drága és ritka fajta. Súlyuk 2,5 és 5kg közötti. Őket nem ismerem személyesen.


Ha kicsit önfejűbb kutyát is bevállalsz, akkor kaninchen tacskó (3-4kg). Ismerek kettőt, nagyon jófejek, nem szoktak pörögni, inkább békésen szaglásznak, de egy kis játékban mindig benne vannak.

2020. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!