Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye, hogy a...

Mennyi az esélye, hogy a beagle kutyám megvéd, ha valaki megtámad?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem, néhányan kommentben írták, hogy velük már előfordult. Csak ezt furcsa elképzelni, mert olyan barátságos fajta. (Légyszi ne kezdjétek el szidni a fajtát, most nem arra vagyok kíváncsi...)
2010. júl. 30. 16:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyi védőösztön biztos van benne. Ha nem egy nagyon félős kutya, aki elbújik a lábad mögé, ha valami zajt hall, akkor van rá esély. Ki kell próbálni:)
2010. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Az én kisebb kutyám körülbelül 20cm magas,30 cm hosszú.Kis aranyos.De ha egy idegen is átlépi a kerítést,felhúzza a száját , vicsorogni kezd, esetleg harap is...
2010. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem biglim van.. Kettő is. Hát hogy védenének, azt nem tapasztaltam, de az biztos, hogy ha nekik nem tetsző emberrel találkozunk azt megugatják. De nem hiszem, hogy nagyon vérmes védelmezők lennének. :) Ahhoz túl barátságosak, ahogy sokszor olvasni róluk: házőrzésre is alkalmatlanok. Családi kutyák, kedvencek és vadászkutyák. (az agressziónak alap esetben 100%ig hiányoznia kell belőlük, mivel 1. falkában dolgoznak, nem lehet köztük se ellentét 2. ők konkrét kontaktusba nem léphetnek vagyis léphettek annó a vaddal, csak hajtották a vadászhoz. Ehhez pedig az agresszió teljes hiányára van szükség.)
2010. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Allison ***** válasza:
Nem túl nagy az esély rá. Szerintem egy jellegzetes beagle akit jól neveltek az inkább örül az idegeneknek. Én csak egy félős, agresszív beagleről tudnám elképzelni hogy megvéd de az nem az igazi, azt bátorságból kéne megtenni a kutyának. Aki ilyen kutyát akar az ne beaglet vegyen.
2010. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Ő pl. kb beagle méretű, és látod, őrző-védőzik, de ismerek westiket is, akik ÖV-znek, szóval tanítással biztos: [link]

[link]

[link]


És nála nyilván nem a védőösztönre, hanem a zsákmányösztönre kellene alapozni.


De nekem az a meggyőződésem, hogy bármilyen kutya is van nálad, az legalább 50%-kal csökkenti a támadás esélyét. Nem kell hozzá semmit csinálnia, csak ott lennie :)

2010. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Allison ***** válasza:
Az hogy az iskolában elkapja nem azt jelenti hogy valós helyzetben is helytáll. Mert a támadónál nincs zsákmány és kedvesség, oda védő ösztön kell. De abban igazat adok, már akkor kevesebb embernek jut eszébe piszkálódni ha látja hogy kutya van nálad.
2010. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Allison ***** válasza:
Meg azért ezen a kutyán látszik hogy valami pásztorkutya, német juhász a másik fele. Akkor azért nem csodálom hogy van benne némi.
2010. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Allison ***** válasza:
Tehát az hogy beagle méretű semmit nem jelent. Beagle méretben is vannak olyan kutyák akik hajlamosak megvédeni. Pl a pásztorkutyák ahogy előbb is mondtam. Itt a jellem számít. Persze egy ekkora kutya nincs olyan erős.
2010. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
ÖV-s uszkár is van, csak róla most nem találok képet. De szerintem ha a zsákmányösztönnel helyre van téve az önbizalma, és amúgy kézbetartható jó kutya, akkor már be lehet állítani a védőösztönt is. Nem mondom, hogy nem sokkal nagyobb munka, mint egy német juhásszal, vagy dobbermannal, de meg lehet csinálni. Persze nem is fog akkorát harapni, de szerintem azért eltántorítja az embert az is, ha egy uszkárt küldesz rá :) Aki meg igazán elvetemült, az bármilyen kutyát lefúj paprika/gáz spray-jel.
2010. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Allison ***** válasza:
Hát azért szerintem a védő ösztön nem olyan hogy egy kapcsoló és akkor lehet tekergetni. Vagy van és ki lehet hozni valamennyire vagy nincs.
2010. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!