Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ki vihetem futattn...

Szerintetek ki vihetem futattni, vagy nagy az esélye, hogy belemegy 1-2 kullancs?

Figyelt kérdés
Van egy goldenem, és el szeretném vinni egy mezős helyre, ahol ilyen térdig érő fű van, mert sajnos nem rakják rendbe mostanában. Tegnap is elmentünk arrafelé, de meggondoltam magam, mert nem akartam hogy teli kullancsokkal hozzam ki. Van scalibor nyakörve, és eddig bevált. Április végén tettem rá, szóval akkor még elvileg hatásos. Szerintetek merjem el vinni oda? Régen sokat jártunk arrafelé, de akkor rendbe volt téve a hely. Máshova sajnos nem tudunk menni, mert városban lakunk, és sok a főút, ezért ott csak pórázon tudom vezetni. Előre is köszi.
2011. júl. 6. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vidd, de ne ebbe a hőségbe hanem estefele.

Mozgatni kell, nem lehet egyfolytában a kullancsoktól rettegni.

2011. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Te most komolyan inkább nem engeded szabadon futni a kutyádat mert félted??

Vegyél ilyet még azt szevasz:

[link]


Komolyan egy-két ember már nem is kutyaként kezeli a kutyáját.......

2011. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindenkibe (még emberbe is mehet kullancs nem csak a kutyába) jobb lesz ha te is bezárkózol és soha többet ki sem mozdultok.ISTENEM ha nem viszed ki az szerinted jót tesz neki?:O A kullancsok ellen vannak nyakörvek krémek cseppek azok megvédik. Mozognia neki is kell ugyan úgy mint az embereknek.
2011. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MME ***** válasza:

Nagyon valószínű, de ettől nem kell rettegned. Minden betegség okozójának szüksége van némi időre, hogy bele tudjon kerülni a kutyába, ezért ha a séta végeztével, otthon kiszeded, akkor gyakorlatilag nulla az esélye a fertőződésnek. Egyedül neked jelent igazából macerát, mert át kell fésülni a kutyát - van két pici kullancs is, amely jól meg tud bújni, azokat sokszor csak tapogatással tudom megtalálni.


Pont magas füvű mezőn szoktunk sok kullancsot találni, de időszakos, van, hogy egyetlen egy sincs két óra ilyen területen tartózkodás után sem egyikünkben sem.


Spot on kombinálása nyakörvvel csökkenti a kullancsok kutyába fészkelődését, de az alapos átnézés mindig kötelező nap, mint nap.

Ha ezeket betartod, akkor nem lesz gond.


Az én kutyáim nem tudnak meglenni anélkül, hogy ne rohangáljanak minden nap a határban, kell a szimpla séta és a velem közös foglalkozások mellett is, pedig nem olyan aktív féle kutyák elvileg, tehát fontosnak tartom, hogy a kutyádnak megadd ezt a lehetőséget, csak egyet tudok érteni első válaszolóval.

2011. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Napfényben, melegben kisebb a kullancs kockázata. Ha van rajta védelem, még kisebb.
2011. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

futtatni csak 25 fok alatt !

reggel vagy este !

vizet vigyél magaddal.

a kullancsok ellen, pedig egy rendes nyakörv ( kiltix, vagy a többi ) vagy esetleg egy jobb spot -on megoldást jelent.

a kullancs mindenhol belemegy !!

nem csak erdőn-mezőn, hanem simán a városban !!

és ha belemegy, majd kiveszed belőle !!

este, vagy reggel árnézed ,és egy mozdulattal kiveszed a bőréből, ilyen egyszerű!

nem a kullancs a baj, hanem a tévhitek a kullancsokkal szemben !!

2011. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 18:19

Mi van akkor, ha este, éjjel is pl 26 fok van? Akkor nem mehet a kutya mozogni? Kánikulában nyilván nem hajtja szét az ember a kutyáját. A kutyában pedig talán van annyi életösztön, hogyha elfárad, melege van, nem rohangál.

2011. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
tűző napon nem szabad futtatni. Reggel, meg este azért jobb. De ha melegük van, akkor ugyis elvonulnak egy árnyékos fa tövébe.
2011. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

amikor elviszed a kutyádat, futni viszel magaddal egy fát ???és a kutya dönti el mikor akar lefeküdni ??

persze egy kisebb kutyának elég 1-2-3 km laza futás, és már fáradt, de sok kutyának ennél sokkal több mozgás kell !!

és a kutya néha túlhajtja magát!

ezért , jobb reggelente futtatni amikor még hűvösebb van ( a hét végére 30 fok feletti hőmérsékletet mondanak ).

és a nap további részében a kutya csak fekszik-pihen!

sok kutyának heti 40-50 km a mozgásigénye , és futás után egész nap nyugodt !

napközben inkább séta és úsztatás, mert akkor a meleg kevésbé visel meg embert, állatot !

szerintem :)

2011. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, én viszek magammal fát, ha jól olvasom, akkor te tavat, mert usztatni jobb. Hol futtatjuk a kutyákat? határban. Ott mindenhol van fa. Talán a Malinois az egyetlen fajta, amelyiknél a gazdának kell kontrollálni a melót, mert az addig megy és csinálja amig él. Leszarja a tűző napot, vagy a jeges esőt. De még a némejuhászok is megállnak, ha érzik, hogy sok. Nekem dobermannjaim vannak, de ebben a melegben, ha este is megyünk kipukkannak az intenziv mozgástól 15 perc alatt. A kutyasétáltatás nemcsak futtatásból áll, hanem a közös játékból, szimatolgatásból is.
2011. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!