Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lovagláshoz, utazáshoz milyen...

Lovagláshoz, utazáshoz milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát :). Van egy lovam, akivel rendszeresen kirándulunk. Nagyon örülnék, ha a kutyus is velünk tarthatna (simán megy, csak össze kell szoktatni őket, nem veszélyes). Viszont nagyon sokat ingázom is, pont a paci miatt. Olyan fajta kutyát szeretnék, akikt nyugodtan vihetek magammal, viszonylag szociális, jól tűri a "munyizást", van igénye rá, hogy fejben is lefoglaljam.


Eddig az agáron gondolkoztam, ők velem jöhetnének zárt térbe is, szeretik a kényelmet, de biztosan lépést tudnának tartani a pacival is. Viszont nekem ez a fajta nem annyira tetszik - bár a simogatást nehéz abbahagyni :).


Nagyon örülnék, ha tudnátok fajtákat ajánlani. Azon is gondolkozom, hogy mentett kutyust viszek magammal, de mivel eddig sosem volt kutyám, nem igazán tudom, mire kellene figyelni.


Szerintetek milyen típusú kutya lenne, aki ilyen terhelés mellett jól érezné magát?



2020. máj. 30. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Agár semmiképpen. Az agár rövid távon bírja a tempót.

Viszont melegben egyik kutya se bírja a hosszú távot, illetve a hidegekben se fog túl sok fajta veled rohangászni.


Annyi hogy a kutyával 1 éves koráig tilos a futás, utána fokozatosan lejet hozzá szoktatni és nagyon fontos a minőségi étkezés.


Egyébként egy Husky vagy Malamut jó választás lehet, mert ők bírják a hosszabb távú nagyobb tempót is. Viszont ha első kutyád lesz akkor viszont nem ajánlom mert nagyon makacsok és brutál nagy a mozgás igényük és szellemileg is fárasztani kell őket. Nyáron viszont biztos hogy nem fog veled tartani mert hőgutát kap a kutya.


Ezek a hidegtűrő fajták annyiból lennének neked jók hogy tavasz, ősz, tél a rendelkezésetekre áll míg egy rövid szőrű kutya csak ősszel és tavasszal tud elkísérni.

2020. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Huskit meg malapmutot szabadon lovagláshoz biztosan nem vinnék ki... Szerintem egy mudi jobb ötlet, a hideget is bírja, a meleget is (értelemszerűen nem 30fokot).
2020. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

"Szerencsére" a ló sem tűri a meleget annyira jól, így abszolút kutyabarát időben tudnánk menni.


Első, köszönöm szépen a figyelmeztetést, ezt jó tudni - nem is tudtam, hogy tilos, csak azt, hogy nem bírják. A lónak is szüksége van edzésre egybéként, így talán mind a ketten tudnának együtt felékszülni a szezonok előtt. A ló túra tempóban olyan 5-6 km/h-vel közlekedik, hosszabb-rövidebb ügetéses vágtás szakaszokal, így valóban hosszabb hatósugarú kutyára lesz talán szükség.


Második, köszönöm, a mudinak utána nézek. ^^ Klassz lenne, ha örömet is jelentene neki, hogy szabadon lehet.

2020. máj. 30. 15:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem a nyári éli negyven fokban akarsz kilométereket túrázni a hortobágyi pusztán, meg nem a hóban fagyban fönn északon, akkor szerintem a szőrhosszúság nem igazán mérvadó. Mennyit szoktál átlagosan kirándulni a pacival? Ez vágta, ügetés vagy csak sima lépés?

Én egyébként valamilyen juhászkutyát ajánlanék, egy könnyebben kezelhetőt, ők jól bírják a tempót. A husky és a malamut nem ilyenek, hozzájuk nagyon határozott gazdi kell, különben ott fognak hagyni a kirándulás közepén, mint a franc. A fentebb említett mudi jó ötlet, vagy akár pumi, puli is, bár ők nem a legszociálisabb, legbarátságosabb fajták. Skót juhász esetleg? Rövid vagy hosszú szőrű? Vagy esetleg bobtail, bearded collie, briard? Ha valamelyik fajta szimpatikus, én azt ajánlom, vedd fel tenyésztőkkel a kapcsolatot, ők ismerik legjobban a fajtát, ők tudnak a ajánlani is. Fontos, hogy bejegyzett tenyésztőtől vásárolj kiskutyát, törzskönyvvel, egészségügyileg szűrt szülőktől, szerződéssel. Sajnos a szaporítók országa vagyunk, ha valaki azt mondja, hogy törzskönyv nélkül olcsóbb, vagy nem akarja megmutatni a szülőket, papírokat, azt kerüld el messzire. Ha van szimpatikus fajta, én ajánlom, hogy lépj be fajtacsoportokba facebookon, ott is segíthetnek neked.


Igazából még a border collie is ideális kutya lehetne, bár ezt félve írom, mert nagyon népszerű lett mostanság, és amennyire intelligens, annyira nem egyszerű, de ha komolyan gondolod, hogy szeretnéd fejben lefárasztani, és esetleg lenne kedved kipróbálni egy-két kutyás sportot, valamint egy átlag hétköznap is le tudnád fárasztani az igényeinek megfelelően, és tudnád kezelni a borderekre jellemző problémákat, szerintem jó választás lenne.

2020. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ó, közben látom megírtad az átlagsebességet, szerintem ez egyetlen egészséges juhászkutyának sem jelentene gondot.
2020. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 teljesen igaza van! Borderből valami nyugis show vonalas okés lenne :)
2020. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mudi, egyértelmű :)
2020. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én német juhásszal járok:)
2020. máj. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8as vagyok, szépen jön a lóval, de én pl közbe leszállok és sétálok is.
2020. máj. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En rovidszoru kutyaval jarok esobe es minuszokba is futni. Raadom az esokabatot alaoltozetet. Mind intelligens idojarasallo markas sportruhazat . Soha nem fazott meg.

Nagyon nyugodt otthon meg a villamoson is es meg ruhauzletekbe meg meteraruba is bejarunk. Sehol nem ugral fel semmire es nem tep le semmit.



A lovat is kiskorban kellett volna szocializalni kutyara meg a kutyat is...

2020. máj. 31. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!