Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lovagláshoz, utazáshoz milyen...

Lovagláshoz, utazáshoz milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát :). Van egy lovam, akivel rendszeresen kirándulunk. Nagyon örülnék, ha a kutyus is velünk tarthatna (simán megy, csak össze kell szoktatni őket, nem veszélyes). Viszont nagyon sokat ingázom is, pont a paci miatt. Olyan fajta kutyát szeretnék, akikt nyugodtan vihetek magammal, viszonylag szociális, jól tűri a "munyizást", van igénye rá, hogy fejben is lefoglaljam.


Eddig az agáron gondolkoztam, ők velem jöhetnének zárt térbe is, szeretik a kényelmet, de biztosan lépést tudnának tartani a pacival is. Viszont nekem ez a fajta nem annyira tetszik - bár a simogatást nehéz abbahagyni :).


Nagyon örülnék, ha tudnátok fajtákat ajánlani. Azon is gondolkozom, hogy mentett kutyust viszek magammal, de mivel eddig sosem volt kutyám, nem igazán tudom, mire kellene figyelni.


Szerintetek milyen típusú kutya lenne, aki ilyen terhelés mellett jól érezné magát?



2020. máj. 30. 13:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Malinois, szerintem alkalmas lenne.

Gyors, nagy mozgásigényű, okos, tanulékony kutyus. Eléggé szeret a gazdi kedvében járni, jól bírja (és kedveli is) a tutujgatást. Sok belvárosi malit ismerek, szóval azt is bírják.

Viszonylag nagytestű, de legalább tuti nem lép rá a paci.

Van rövid, hosszú szőrű. Tudtommal a rövidszőrű nem viseli roszul a hideget, de mint elöttem is írták, melegben nem szeretnék futni.

Én mindenképp örző-védő vonalról vennék, mert lehet a juhász vonal csipkelődősebb (hiszen szarvasmarhát is tereltettek vele, egy akkora állatot pedig máshogy nem tud mozgásra bírni), így lehet a lovat csipkedné, vagy zavarná, hogy terelni próbálja.

Ez lehet nem így van, lehet hülyeséget írtam, ez csak az én gondolatom.

2020. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

Malinoist biztoshogynem. Az egyik legkomolyabb munkakutya, általában azoknak szokták javasolni akik tényleg komolyan kutyáznak.

Neki a ló melletti szaladgálás 0, a fején fog pörögni a gazdinak.

Nem hozzáértő gazdinál könnyen agresszivitásba is mehet a viselkedése. Malit nagyon ne!

2020. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!