Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A toklász csak elszáradva...

A toklász csak elszáradva veszélyes?

Figyelt kérdés
Első kutyusom, még pici, most kezdünk sétálni. Nagyon sokat olvastam, mielőtt hozzám került mindenről, és most hallottam először a toklászról. Észrevettem, hogy ahol lakunk, a füves részen konkrétan MINDENHOL van ez a növény, a parkokbanban is, amiket kiszemeltem, teli van, nem hiszem el! Ezek most zöldek, nem egyértelmű számomra, hogy ilyenkor is bele mehet-e a kutyába, vagy csak amikor már elszáradt? Remélem hamarosan elkezdenek gyakran füvet nyírni errefelé!

2020. jún. 1. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyebb nyírás után sem. A levágottat otthagyják. Az szépen megszárad.Közte a száron még zöld is.

van benne tapasztalatom.

Ilyenkor már minden séta után lábujjköz nézés van. találtam már benne zöldet is. Ami le van vágva, az bele mehet.

2020. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hisz' ez akkor nagyon veszélyes :( Olyan szempontból, hogy a kutyák ennyire ki vannak ennek téve! Nem is gondoltam volna előtte... Pedig annyi kutyás van erre a paneloknál!
2020. jún. 1. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Az hagyján, de ez a toklászos növény olyan egy kis köcsög, hogyha lekaszálják akkor mikor újra hajt megint azonnal hozza a toklászt is, csak most már sokkal kisebb hajtáson, a földhöz közelebb.
2020. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 20:06

"panelos " vagyok én is. Fű van bőven a házak között, csak nem locsolják. Ha kiszárad, még a zöld toklász is beszárad és a szárról is belemegy a kutyába.

Ha lenyírják, akkor meg a földön szárad meg és akkor is belemegy a kutyába.

Minden séta után toklászellenőrzés van.

2020. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Te jó ég :( Köszi, hogy írtatok, nagyon fogok rá figyelni. Ha esetleg bekapunk majd egyszer, egyből állatorvos? Nagy kár, hogy ez az idióta növényből ennyi van! Konkrétan nem láttam olyan füves részt itt a házak között, ahol ne lett volna, így azért nehéz lesz a szobatisztaságra nevelés, ha mindenhol ennyire kell figyelni!
2020. jún. 1. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!