Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam magamhoz...

Hogyan szoktassam magamhoz kozel a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 20 hónapos amsztaffom. Szeretném azt elérni, hogyha elengedem, akkor nem muszáj mellettem, de maradjon kb 3-5 meter távolságban tolem....Mert ha elengedem, nézi, hogy meek e utána, de o szaladgáll pisilni, meg szaglászni, és én szeretném, ha ott lenne melletem, azt elérhetem? Mármint lehet azt gyakorolni?
2012. dec. 2. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hívd vissza mindig azonos távolságról, előbb-utóbb megszokja. Bár ha 3-5 métert szeretnél tartani, akkor akár pórázt is tehetsz rá, sok értelme nincs, hogy szabadon legyen, ha nem mehet messzebbre. Egyáltalán mi a bajod azzal, hogy szaladgál meg pisil? Minek viszed sétálni, ha nem ezért?
2012. dec. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a legegyszerűbb akkor tényleg a flexi póráz. máskülönben mindig stresszeled a hívogatással, most akkor mehetek vagy nem mehetek? el van engedve de mégse. nekem is ilyen az egyik kutyám, ha elengedem, 40 méter amit ő tartani szeretne, 10 méter amit én. ez neki nem séta, hogy 1 másodperc alatt 40-en van, és vár 5 percet, míg én is odaérek. ha lábhoz parancsolom, ott kullog mögöttem, de azt várja, hogy feloldjam, ezt csak rövid ideig szoktam. ha rajta van az 5m-es póráz, nem idegeskedik, nem húz. de van olyan terület, ahol elengedem szabadon bóklászni. játsszál vele ilyen helyeken, szaladgálj, dobálj botot, akkor figyelni fog rád, vagy bújj el hogy keressen, ilyenek. legyen nálad falat, amit néha adsz neki.
2012. dec. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a valaszokat, kint nemeszik nekem, fontosabbnak tartja azt, hogy kintvan......az elsonek, nemazert viszem ki hogy pisiljen, valojaban o mindeg velem kint van.....tehat pisilhetne mindeg...... a mezon mehet amerre lat, de ha a faluban kiviszem es elengedem, mert ha poraz van rajta akkor huz......akarmilyen hosszu, akkor meg rosszab, mert meszirol huz, es nehezebb megtartani, mint kozelrol, de ha nincs rajta poraz, akkor tud szepen setallni melletem, de viszont azt varja, hogy mehessen, es allando nyomas alatt van, hogy mikor kapja meg a vezenyszot, mehetsz! ezert nemjo......de lattam mar olyat, hogy ha sokat jatszunk vele, akkor mindeg odajon majd, ezt gyakoroljuk, csak ez mar olyan, hogy en mindeg engedtem a mezon, hogy menyen, es nem jatszottam vele, hagytam, hogy vegezze dolgat, szaglasszon stb.....es ezert lett olyan sztem amilyen......de azon vagyok hogy engedelmessegre tanitsam, o meg azon van, hogy ellentmondjon..... :P hat csak megegyezzunk????!!!! hehe.....koszi szepen amugy....
2012. dec. 10. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Hááát bakker ha ilyenekre nem tudod meg tanítani a hülye kutyádat akkor minek vetted meg?Egyébként sem most kellett volna tanítani....A miénk 4-hónapos és lábmellett jön póráz nélkül és 3-méternél tovább sosem megy el.....
2013. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!