Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik ilyen nehezen a...

Miért eszik ilyen nehezen a kutya? Váltsak tápot, vagy mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

3 hete van nálunk egy 6 hónapos, mentett kiskutya, ideiglenes befogadónál lakott előtte. Minden nagyon szuper, szépen beilleszkedett, okos, kedves kiskutya, egy bajunk van vele: nehezen megy az evés. Az első 1-2 nap nem volt ilyen probléma, szinte a tányért is megette volna, még azt is hittem, hogy keveset adunk. Aztán egyre kevésbé volt lelkes.

Mikor idekerült, még 3x evett egy nap, de mondták, hogy lassan át lehet állni 2-re. Azt hittem, talán sok már a 3, átálltunk arra, hogy reggel és este kap, de nem oldódott meg a gond. Reggel valahogy nem csúszik neki, este már jobban, de nem az igazi. Kb. csak akkor eszik, ha ott gubbasztok addig mellette, amint otthagyom, jön utánam inkább. Nem hiszem, hogy nem éhes, mert a macska kajáját enné, de az övét nem. Ugyanazt a tápot kapja, amit az előző helyén, direkt megkérdeztem, hogy olyat vegyünk neki (Josera Kids).

Eleinte még értettem a dolgot, új volt a hely, alig ismert minket, hiányzott az előző helye, befogadója. Akkor elég passzív és felénk is volt pár napig. Mostanra viszont láthatóan jól érzi már magát, szeret minket, játszik, rosszalkodik, mint egy normális kölyökkutya, de valahogy az evés nem akar helyre billenni.

Próbáltuk teljesen egyedül, nyugiban hagyni a kajával, hátha a nyüzsi a baj (2 kisgyerekünk van, gondoltam talán túl nagy a pörgés ahhoz, hogy enni tudjon) de akkor semmit nem eszik, még akkor a legjobb, ha valaki mellette van, vagy ha mi is eszünk.

Mit csináljak, váltsak tápot? Vagy hagyjam rá, eszik, amennyit eszik? Az előző helyén ette a tápot, meg itt is még 2 napig, ezért nem erre gyanakodnék elsősorban, de már nem tudok jobbat.



2020. jún. 3. 08:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem elég éhes, és nem akar egyedül maradni. Ha jó súlyban van, nem fogy, próbáld ki, hogy csak egyszer kap enni este, vagy ha reggel is kap, akkor is csak pár szemet. Este meg maradj ott vele arra a pár percre, míg eszik. Ha abbahagyja, vedd el előle, és majd másnap megkapja.

Napközben nincs nasiztatva? Gyerekek esetleg nem adnak neki falatokat, vagy másvalaki?

2020. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Jutalomfalatot kap néha, mert ugye kölyök kutya, tanítjuk, neveljük, amihez kell a jutalmazás. De azért ez nem olyan mennyiség, hogy jóllakjon vele, pár darab/nap, és egész picik. Gyerekek nem etetik, arra figyelek, azonnal tiltva van az is, ha megpróbál kunyerálni tőlük. Nem tudom, lehet nem igényel ennyit. A táp zacskóján az adagolás a felnőttkori várható súly szerint van, hát, ő keverék, fingom sincs, mekkora lesz. Közepesnek mondták, de az is tág fogalom, pl nem mindegy, hogy 20 vagy 35 kiló az a közepes ugye.
2020. jún. 3. 15:05
 13/13 anonim válasza:
Ilyen velünk is volt! Kaptak a kutyák reggel este. Aztán hirtelen észre vettem hogy már nincs annyira kedvük enni így hát én úgy oldottam meg, hogy vettem nekik szépen kutya szalámit és száraz tápot és reggel este is ugyanúgy kapnak de kevesebb adagot! Azóta meg eszik rendesen az ételt és nem marad ott felesleg sem! Ha esetleg pedig úgy van hogy marad egy kis táp vagy ilyesmi akkor azt ott hagyom nekik és majd meg eszik ha úgy érzik ők!
2020. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!