Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes lépés ha támad...

Mi a helyes lépés ha támad egy kutya? Melyik testrészt támadja?

Figyelt kérdés

Szinte mindennap kimegyek egy 30-40 percet biciklizni a faluban, de félek hogy kiszökik egy kutya és megtámad. Sok ház előtt a kerítést egy hajszál tartja és a (házat védő) kutya könnyen átugrik, áttör a kerítésen.


Mi ilyenkor a teendő?


Hallottam már olyat is hogy ilyenkor csak gyorsan el kell iszkolni, de van aki azt mondja hogy ilyenkor a kutya "prédának" tekint és utánad fut. Van aki azt mondja hogy dermedj le stb... Esetleg vkivel történt hasonló?


2020. jún. 3. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó elfutni, de azért lehetőleg távolodj el annyira, ami már nem az ő birtoka, ott már nem annyira magabiztos.

Ha harap, akkor le kell feküdni és védeni magad, ahogy tudod.

Van mindenféle technika, de azokat te nem ismered.

Esetleg a paprikaspray.

2020. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
60%
Ezt nagyon nehéz megmondani, függ a kutya fajtájától egyrészt, másrészt a neveléstől (hogy amúgy szófogadó -e), illetve az adott helyzettől. A futást, menekülést azt biztos hogy nem díjazzák, mert akkor valóban "prédának" tekint. Viszont ha csak nem vagy profi kutyakiképző, vagy nem értesz a kutyákhoz, illetve túlságosan ideges vagy hogy higgadtan kezeld a helyzetet akkor a spuri a legjobb opció. Nem szabad belemenni a kutya csitítgatásába, vagy vele szemben állni és nézni, mert egy pillanat alatt támadhat, és ott bizony már futni, menekülni sem lesz esélyed.
2020. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Ha a kutya mindenképpen megharap akkor a bal kezedet tartsd oda neki hogy a jobbal eltud törni a nyakát. Vagy valami ilyesmi :D

Amúgy ha egy nagyot bele tudsz rúgni akkor ott fog hagyni.

Többnyire bokára támadnak így nyomon tudod követni a mozdulatait.


De a félelmen sok múlik. Ha tudod, hogy nem fog utolérni akkor eltekerhetsz.

De ha a közeledben van és lassan mész éppen akkor inkább szállj le és a biciklivel tudod magadat védeni. Van egy határ ahonnan nem fognak tovább üldözni, odáig meg eltolod.

2020. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
89%

"Van mindenféle technika, de azokat te nem ismered."

Nagyon szépen köszönjük a pontos, részletes, érthetően és könnyen tanulhatóan megfogalmazott leírásodat és útmutatásodat, mostantól mind tudjuk alkalmazni ezekez a technikákat #1 13:52-es!

2020. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
A kutya és magad között tartod a biciklit és eltávolodsz tőle. A spray nem jó ötlet, mert szabadban elsősorban a szél fogja irányítani, nem te. Lehet, hogy a kutya semmit nem kap belőle, te meg az egészet a képedbe kapod. Egy gumilövedékes vagy airsoft pisztoly valószínűleg többet érne, csak azt meg nem tarthatsz magadnál.
2020. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Ja.

A többit, amit írtam, már el se kell olvasni.

De rendben, az egyik technika leírása:

ha elég ügyesen és gyorsan be tudod dugni az öklödet a szájába, akkor nem tud harapni. Rendőrök csinálják ezt.

De te ezt azért ne próbáld ki, mert közben leharapja az ujjad.

2020. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
79%

Engem támadott meg 50kg+-os cane corso, és az ijedtségen kívül nagyobb gond nem lett (illetve a falu gyerekei azóta a támadás során kiesett kulacsomat használják, de ennél nagyobb baj ne legyen).


A paprika spray volt a megoldás azzal, hogy szembefordulsz vele, hangosan üvöltesz rá és lassan hátrálsz. Ha pedig közel ér hozzád (kb 1m), akkor kegyetlenül ráfújod a teljes sprayt.


Fontos, hogy a könnygáz spray nem használ kutya ellen - csak a paprika! Ja és a vadászboltban, ahol a sprayt vettem, azt tanácsolták hogy legközelebb vigyek lándzsát. :)

2020. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Régen olvastam ennyi baromságot egy helyen, mint ez alatt a kérdés alatt. Szerintem egyenesen gránátvetővel menjen biciklizni, nem?


Kezdjük onnan hogy a kerítés mögött acsargó kutya általában a területét védi, és ha kijön a kerítésen kívülre akkor egyáltalán nem biztos hogy ugyanolyan agresszív lesz. Sőt. Arra a nagyobb az esély hogy nem lesz az. Talán ez a videó illusztrálja a legjobban hogy mire gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=6zUc-mpMGrs


Ha mégis kijön a kutya és egyértelműen téged akar akar megharapni (ami szerintem ezerből egyszer történik meg) akkor tarts a zsebedben egy adag kutyakaját, dobd felé és amíg azzal van elfoglalva gyorsan tekerj odébb. Nem kell sem lelőni, sem lefújni, sem barátkozni vele, sem semmit.


Kérdező, téged meg két dolog miatt nem értelek: félsz hogy kijönnek a kutyák, mert alig tartja valami a kerítést. Oké, na de kijöttek már valaha? Nem. Akkor meg miért kell minden egyes alkalommal attól félni, hogy kijönnek, ha még soha nem jöttek ki? Semmi értelme ennek. A másik meg, hogy falun miért nem biciklizel valami olyan útvonalon, ahol nincsenek kutyák, meg házak? Csak a természet? Akkor nem lenne mitől félni napi szinten.

2020. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Már leírta az 5-ös.

Ha bicajjal vagy akkor leugrassz róla és magad és a kutya közé rakod. Ahogy próbálná megkerülni, forogsz te is a bicajjal.

Nekünk így tanították a rendőrök. Mert eltekerni úgy sem tudsz, nekimenni se jó ötlet.

Ez a legjobb és kész.

2020. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki is jön a kutya, kilencven százalékban le fog tojni, hisz a területén kívül vagy - ez személyes tapasztalat. Engem harapott már meg kutya (az én hibám volta szituáció, ezt meg kell mondjam). Ami NE csinálj: ne ránts el a kezed ha azt fogja meg, ugyanis piszkosul rá fog harapni. Ha a félelem ellenére is észen tudsz maradni, told a kutya felé (az állkapcsa felé) a karodat, lazítani fog a harapáson. ez nálam bevált, így ki tudtam szabadítani a karomat mikor engem harapott meg egy német juhász. Utána ijedtemben az orrára ütöttem- és üvöltöttem a gazdája után, aki mákomra otthon volt. Ja, arra a marhaságra ne hallgass hogy ha egy kutya megharap, akkor feküdj le és úgy védd magad. Esélyed se lesz védekezni ha a földön vagy, főleg nagytestűvel szemben. Ha meg ennyire félsz a kutyáktól akik kint sincsenek az utcán, szerezz be kutyariasztót. Csak ne használd ész nélkül, ne zaklasd az állatokat vele. .
2020. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!