Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik állatorvosi tanács a...

Melyik állatorvosi tanács a jó és a helyes ? Hogyan csináljuk

Figyelt kérdés

Párommal kezdő kutya gazdisok vagyunk.

Mindent jól szeretnénk csinálni,ezért a fontosabb teendőket állatorvos javaslatára tennénk meg.


A szülővárosomban van egy nagyon jó állatorvos,ismerjük,vele beszélgettünk, pár információt szerettünk volna megtudni.

Itt a jelenlegi lakhelyemen keressünk egyébként állatorvost találtunk egy nagyon jót,hozzá is elmentünk beszélgetni.


Kérdésünk az lenne,hogy most 8 hetes a westim, és mikor lehet vele először sétálni vinni


Az egyik azt mondja,hogy a 3 kötelező oltása után 2 hetet várni kell mert addigra lesz teljesen ellenálló a szervezete,mert az utcán bármit elkaphat


A másik azt mondja,hogy mivel panelban lakunk kellemetlen,de le kell szoktatni az utcára, , és keresni olyan helyet, amit nem látogatnak rendszeresen kutyák, 10-15 percre csak


Ne haragudjatok a példáért,amit most fogok írni, remélem érteni fogjátok,de ez kb olyan mint amikor az ember tetováltatni megy, az egyik azt mondja elég 1 nap fólia, a másik szerint pár óra, a harmadik meg 4 napot javasol.


Nagyon úgy érzem ahány állatorvos,annyiféle válasz

Azért itt egy élő kiskutyáról van szó.! Miért nem lehet bizonyos kérdésekben egységesen ugyan azt válaszolni? Így,hogy döntse el az ember,hogy most melyikkel tesz jót vagy rosszat?


A legfőbb kérdésem,hogy most mikor és hogyan lehet sétálni?



2020. máj. 24. 06:07
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Az egyik doki kockázatkerülő hozzáállással rendelkezik, a másik meg nem.

Utóbbi fontosabbnak tartja a minél hamarabbi szobatisztaságra nevelést, mint amennyire kockázatosnak az utcát. Előbbi meg fordítva.

Jó eséllyel nem lesz a kutyának semmi baja ha korábban viszed le, gondolj bele, egy rakat kiskutya a világon nem kap soha semmilyen oltást és leél egy életet. De ott az esély rá, hogy pont a tiéd lesz a kivétel.


Mi kockázatkerülő hozzáállásúak vagyunk és nem vittük le a kiskutyát utcára csak a 3 kötelező oltás + 2 hét után. Lehet, hogy ezzel kicsit tovább tartott, mire teljesen szobatiszta lett, de nekem fontosabb volt a biztonság. A saját hozzáállásodat te ismered.

2020. máj. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Elso doki szakszeru volt, masodik doki pedig megnyugtato.


Ugy is a gazdi fogja eldonteni, hogy mit csinal ... jol irta az elso valaszolo, a termeszetben nincsenek vedooltasok (meg sem latsz elhullott allatokat szanaszet).


En nem vittem setalni amig a veszettseg elleni oltast meg nem kapta (akkor kapta a chipet is) ... sot, addig meg a dokinal sem tettem le a foldre amikor oltasokra jarkaltunk.

2020. máj. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem kérdezed meg a tenyésztőt?


Én is beszélgettem vele erről, millió egy kölyköt láttot már/nevelt fel, tudja, miről beszél, és nyilván neki is célja, hogy a kiskutyanak ne essen baja. Meghallgattam az álláspontjat, érveit, és ez alapján döntöttem.


Kérdezd meg te is a tenyésztőt, legjobb tanácsot fogja adni.


Vagy szapis?

2020. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Nekünk ezt írták Budapesten a papírra:


1. oltás: 8 hetesen javasolt parvo+ féreghajtás

2 hét múlva

2. oltás: kombinált oltás + féreghajtás

2 hét múlva

3. oltás: kombinált oltás ismétlése + féreghajtás

ezután 1 héttel sétálhat és találkozhat idegen kutyákkal


Területtől is nagyban függ, a doki tudja, hogy mekkora a fertőzöttség. Nyilván ha nem futtatóba viszed, hanem kevésbé látogatott helyre, akkor semmi gond nem lesz.


#3, képzeld, ezen kívül is vannak lehetőségek, te szipus :D

2020. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tenyésztőnek kertes háza volt mindig is

Panelban ő se tudja hogyan kell

2020. máj. 25. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Ez a biztos:

"Az egyik azt mondja,hogy a 3 kötelező oltása után 2 hetet várni kell mert addigra lesz teljesen ellenálló a szervezete,mert az utcán bármit elkaphat."


Ez a rizikóvállalósabb:

"A másik azt mondja,hogy mivel panelban lakunk kellemetlen,de le kell szoktatni az utcára, , és keresni olyan helyet, amit nem látogatnak rendszeresen kutyák, 10-15 percre csak"


Én is a 3. oltás után vinném 2 héttel, de nekem egyszerűbb, nem panelben lakok. Ez már a gazdi saját döntése. Akartok rizikót vállalni, vagy nem?

A paneles ebeket nem hiába szokták a tenyésztőnél hagyni ameddig nem teljes az immunitás. Utána már nincs nagyobb ok amiatt aggódni, hogy elkap valamit az utcán, legalábbis nem kölyökbetegséget.

2020. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mi úgy döntöttünk hogy megvárjuk a kötelező oltásokat, biztosra megyünk

Ha kicsit később lesz szoba tiszta az se baj

2020. máj. 25. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kötelező kölyökoltás, csak mondom. Egyetlen kötelező oltásunk van, az a veszettség elleni amit legkésőbb 3 hónaposan be kell adni, fél évre ismételni és onnantól évente.

A 3 kölyökoltás ami olykor 4 az csak egy állatorvosi tapasztalatra épített oltási menet. 6 hetesen kapja az első parvot, majd 8 hetesen a parvo kombit, majd 10 hetesen megint egy parvo kombit és 12 hetesen a veszettség ellenit.

Ezektől el lehet térni, gazda és orvos kénye-kedve szerint.


Ha kevés a kutya a területen akkor a második oltás, tehát a 8 hetes parvo kombi után egy héttel ki lehet vinni. Mozgékony kutyák ennyi idősen már őrjöngenek, nem is tudsz vele mit kezdeni.

Félősebb gazdák vagy ahol sok kutya mozog megvárják a 10 hetes második parvo kombit és arra rá két héttel viszik csak le. Én ezt egy kicsit túlzónak tartom, annak fényében, hogy a parvo egy igen kemény vírus, tehát cipőben is röhögve bemegy a házba és elkapja a kutya. Másrészt a legérzékenyebb korszak amikor magas a parvos halálozás még a tenyésztőnél lévő időszak, a gazdához kerülve még ismerkedik a házzal, megkapja közben a második oltást is utána már rendelkezik egész korrekt védelemmel a kölyök.

2021. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!