Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes döntés ebben a...

Mi a helyes döntés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne ítéljetek el a kérdés miatt, napról napra jobban kétségbe vagyok esve. Majdnem egy hónapja örökbefogadtam egy 10 hónapos németjuhászt. Korábban egy idősebb, 9 év körülit fogadtam be, nyilván ott sokkal könnyebb dolgom volt.

A kutya időnként, naponta többször felugrál és harap, ahogy egyre jobban belendül egyre erősebbet. Kertes házban, kinti benti kutya. Amikor odakint kezdenék vele játszani, labdázni, ezt csinálja, olvastam sokat, hogy nyomjam le a nyakánál fogva (csak még jobban csinálta, itt komolyan megijedtem), vagy ne foglalkozzak vele (itt az a baj, hogy ha elfordulok, ugyanúgy még egy ideig tovább csinálja, tehát el kell tűrnöm, hogy belém harap, míg abbahagyja). Mindkét al-és felkarom csupa véraláfutás.

Mit tennétek a helyemben? Tartsak ki és tűrjem el egy ideig, hogy ugrál és harapdál, míg leszokik róla, hogy semmibeveszem, vagy lehet, hogy nem bírok el vele, és fájó szívvel, de vissza vigyem a menhelyre még az elején, mielőtt több sérülést okoz? Lehet, hogy én nem bírok el vele ezek szerint... Egyedül élek, most nincs senki, aki itt nálam segíthetne.


Segítsetek!



2020. ápr. 16. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Én megpróbálkoznék kutyaiskolával. Ha szereted és van kötődés akkor előbb ezt javaslom.
2020. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Ne nyomkodd le, felesleges.


Ha elkezd harapni és ugrálni egy határozott NEM!, de az olyan legyen hogy tényleg érezze hogy meg fogod ölni, és hagyd ott. Menj be. Lehet befelé menet ujra rád fog ugrani és próbálkozik, de rá se nézz, csak menj be és ne foglalkozz vele. Ezt minden egyes alkalommal. Ha viszont fájdalmat okoz, nem harap rád puhán, akkor jön a jó öreg, saller, és szintén hagyd ott.


Szabályok vannak?

2020. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Csak félő hogy a sallertől agresszív lesz a kutya és támadni fog.
2020. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kutyaiskolát mindenképp szeretnék! Csak jelenleg a vírus miatt zárva van sajnos.


A házban vannak szabályok, konyhába, hálóba nem jöhet be, fürdőbe csak ha engedem. Séta közben mindig én megyek ki elöl az ajtón, ezt már megtanulta. A séta nem megy mondjuk, végig húz, séta közben is rájön az ötperc, elkezd megint harap a ugrálni. A sétahoz rendeltem egy kiképző nyakörvet a Julius K9-től, még nem jött meg. A legkevésbé sem akarom, hogy séta közben újra nekem jöjjön, ezért szájkosárral sétálunk, de nem akarom, hogy ez legyen a normális.

2020. ápr. 16. 11:36
 5/18 Bogix_grl válasza:
84%

A nyaknál leszorítás tényleg nem hatásos, attól csak jobban bedurvul, mert az hiszi, hogy játszotok (nem úgy hogy botot vagy labdát dobálsz neki, hanem mintha 2 kutya játszana pl: birkózna).

A lényeg hogy meg kell értetni a kutyával hogy rossz amit csinál. Nem kell egyből megverni, hanem tanítani kell neki egy szót, amiről rögtön tudja hogy rossz amit csinál. Lehet az a "nem" vagy a "rossz" de az a légyeg hogy csak EGY szó legyen. Ha valami rosszat csinál, szólj rá, határozottan. Ha abnahagyja, dícsérd meg, adj neki jutalomfalatot vagy játsz vele (a játék is jutalom). Ha viszont így sem hagyja abba, menj be, rá se nézz (ezzel érzelmileg bűnteted). Esetleg megverheted, de azt se a kezeddel, mert nem fogja tudni, hogy az a kéz ami eteti és simogatja miért bántja. Javaslom az összetekert újságot.


Ezeket jobb minél hamarabb megtanítani neki, amikor még fiatal.

2020. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
67%

Nekünk egy ivartalan fiú németjuhászunk van, aki csipkedte, fellökte, figyelembe se vette a páromat. Szimplán alacsonyabb rangú falkatagnak tekintette őt a kutya. Páromnak kellett változtatnia a viselkedésén, hogy a kutya "behódoljon" neki. Néhány szabályt bevezettünk és segített. Lassan, de elfogadta. A kutya fejének a lenyomása segít. Addig kell lenn tartani, míg meg nem nyugszik. Tehát le nyomod a kutyát és ha nem ellenkezik, akkor mondod a feloldó vezényeszót. Csak ha magabiztos vagy, akkor fog érni valamit az egész.


Meg tudod állapítani magadról, hogy mennyire vagy határozott és következetes jellem? Ha az vagy és úgy érzed, hogy te vagy a főnök és még is így viselkedik a kutyi, akkor az is lehet, hogy nem szocializált szegény és elég kutyaiskolába vinni, vagy más kutyik közé, ahol meg tudja tanulni a rendes játék fogalmát.


U.i.:

A menhely nem írta, hogy viselkedési problémái vannak? Nem ítélkezés, csak érdekelne.

2020. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha van türelmed:

https://www.youtube.com/watch?v=pGhfE2BEWx4

Vagy amikor ugrana, kiemeled a térdedet a mellkasa felé, mondod MEM és ül. Ha leül, vagy legalább megáll, jutalomfalat.

Nem fog működni egy nap alatt. Egy neveletlen kutyánál időbe telik, míg megérti, mit akarsz.

Egy kamaszodó kutyával sokkal nehezebb a nevelés.De pont úgy kell csinálni, mintha most került volna hozzád egy kölyök.

2020. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ő is ivartalan. Az elején határozott voltam vele, mert nagyon elszántan követtem minden tanácsot. Nyilván most már az sem jó, hogy tartok tőle, hogy sérülést fog okozni a kutya. Amikor lenyomtam többször a fejét, addig ellenkezett, míg még többször megharapott, össze karmolt, mert olyan erő van benne, hogy én csak rövid ideig tudom tartani.

A menhely gyors felfogásúnak, és aktívnak írta le, azt írták jól kijön más kutyákkal. Nem mondtak negatívumot, azt hiszem, ha mondták volna, hogy nincs szocializálva ennyire, hogy ugrál és nem érzi, hogy fájdalmas a harapás, nem vállalom be, ennyire nem vagyok tapasztalt kutyás... :( Inkább újra egy idősebb társat hoztam volna el, de nem akarok a kutya életével játszani, viszont a saját testi épségem sem jó, hogy féltem, őrlődök!

2020. ápr. 16. 12:46
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak fogd meg a grabancánál és tartsd. Ha erre elkezd harapni, hogy kiszabaduljon, ne engedd el! Ha végre leállt, abba hagyta és lenyugodott, abból tedd le és arra mehet a dicséret is.

De ha félsz tőle, azzal állandóan megerősítéseket adsz neki, hogy folytassa ezt.

2020. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kevésbé barátságos megoldás: ha látod hogy ugrik emeld fel a térded hogy annak ugorjon (nem kell megrúgni). Nem fogja annyira élvezni, hogy sokáig csinálja
2020. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!