Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házas övezet: hogyan...

Kertes házas övezet: hogyan lehet leszoktatni egy kutyát arról, hogy séta közben ne ugasson folyton más kutyákat, akik bent vannak a kerítés mögött?

Figyelt kérdés

Kölyök kutyáról van szó, és szeretném elkezdeni tanítani arra, hogy ha kimegyünk sétálni, ne ugasson meg minden kutyát, akkor sem, ha azok ugatják.

Van erre valami jó mód?

Köszönöm szépen.



2020. jún. 3. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze: szocializáció, a rád való figyelem fejlesztése, a laza pórázos séta tanítása.
2020. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, közben olvasgattam ezt azt, hogy jutalomfalatokkal magamra irányítani a figyelmét, de azt nem tudom, hogy ez egy 4 hónapos kiskutyánál beválik-e.
2020. jún. 3. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát próbáld meg.

Ha nem megy, akkor marad a tiltás.

2020. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En mar igy vettem a kutyam. Erre elonevelte a tenyeszto :D


Egy berogzott visselkedest kitarto munka lesz eltuntetni.

2020. jún. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első körben próbáld meg jutalomfalattal magadra vonni a figyelmét. A gyakorlást a kertetekben kezdd, hogy egyáltalán megértse, hogy mi a feladat, majd a kapu előtt is kérd, hogy figyeljen, majd olyan házak előtt, ahol nincs kutya, majd, (ha nem igazán forgalmas a környék) az út közepén menjetek az ugató kutyás házaknál és végül jöhet a járda, ahol fél m-re ugatnak a kutyák a kerítés mögött.


Csak a kajás módszer ritkán szokott működni(ha tényleg ilyen rossz már a helyzet), akkor el kell kezdeni a tiltást, rászólással és végső esetben a pórázt is meg lehet rántani. Fontos, hogy ne hátráljatok ki a szituációból, hiába idegesítő a kutyaugatás, álljatok meg és addig ne menjetek tovább, amíg a kutyád rád nem figyel.

2020. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni, motiválható-e kajával. Az én kutyám sonka és sajtmániás, azokkal könnyű az orránál fogva vezetni, bolti, kutyáknak gyártott jutalomfalatok nem érdeklik mindig.
2020. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A tiltás az nagyon bejött, nem ugat azokon a szakaszokon, ahol eddig ugatott. Köszönöm a sonka és sajtfalat tippeket is :) egyre messzebb viszem és néha előjön az ugathatnéka, olyankor tényleg tiltás úgy, hogy a lábamhoz húzom és NEM, aztán abbahagyja. Utána engedem tovább, nem húzom a végletegkig.
2020. jún. 5. 16:52
 8/8 A kérdező kommentje:
És igen, gyakoroljuk a figyelemkoncentrációt is folyamatosan
2020. jún. 5. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!