Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű benti kutyát...

Milyen kistestű benti kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Legyen aktiv napi 5órát fixen tudok vele foglalkozni és futni is tudom vinni bár kiskutyus inkább sétal:D szeretném ha játékos lenne és nem ugatna mindig:(( valamint jó lenne ha nem hullana MINDIG a szőre mivel ami eddig volt kutyus azzal mindig ez volt a baj és ne legyen annyira törékeny az az :Beagle és Yorki szóba sem jöhet :D

2020. jún. 4. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Uszkár.

Aktív, játékos fajta és ha tenyésztőtől van törzskönyvvel akkor a szőre se hullik.

Van minden méretben. Annyi hogy a kisebbek tehát a toy uszkár nagyon hiperaktív de egy közepes uszkár jó társad lehet.

2020. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nekem tacsi-csivi keverékem van, lustizik egész nap, de ha séta van akkor séta van, nincs mese. :D Jól megsétáltat minket mindig. Hullik a szőre, de nem katasztrófa. Sosem ugat, ha mégis valakit megugatna (1-2 heti 1szer max) akkor rászólok, hogy nem, és csend van. :)
2020. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az uszkár nekem nem igazán tetszik és sok rosszat is hallottam róla de köszönöm :D valaki francia bulldogról tudna valamit mondani?
2020. jún. 4. 14:42
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Francia bulldognak állandóan hullik a szőre (barátomnak az van), és nem igazán aktív a legtöbb példány.

Akkor már inkább boston terrier.

Nekem német juhászkutyám van, mellette egy Palotapincsim(ő is mozgékony).

2020. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg corgi?

Eléggé drága és ritka kutya.

Viszont a szőr hullásról semmit nem tudok.


Vagy még talán snaucer. Nem éppen törékeny kutyák, aktívak de mégse egy border collie aktivitású és ha jól tudom nem hullajtja a szőrét sem.

2020. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél tacsit! Húgomnak tacsi-csivava keveréke van. De az egy örökmozgó, állandóan foglalkozni kell vele, mert mindig akar valamit. Plusz nagyon okos. És írtó édes! Kis szeretetbomba. ^^
2020. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Rövid szőrű és trimmelős fajták ( schnauzer!) hullatják a szőrüket keményen.


Trimmelős fajtáknál az a jó,ha elkezded nyíratni akkor felpuhul és nem fog hullani.Ha trimmelteted hullani fog!


Bichon Havanese, Bichon Frise,Bolognese,Bedlington terrier, Tibeti terrier nem hullik,uszkárt mondanám,de a törpe uszkár érzékeny,hisztis, szóval ha uszkár inkább a közép termet,mert normálisabbak.


Nekem Frisem volt, havanese-m van sportos kistestű :)

Jelenleg egy Soft coated wheaten terrierem is van,nekik sem hullik,de ő már a közép testű kategória :)

2020. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Corginak veszettül hullik mint kb egy német juhásznak! lakásba nem ajánlanám.
2020. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4es vagyok. A törpe snauczer sztm is jó ötlet. Igaz kozmetikázni kell. De párom pl simán lenyirja szépre a kutyáját.
2020. jún. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jack russel? aktív fajta, lehet vele futni, mindent is csinálni.

francia bulldog kérdést nem is értem, max egy óra amit mozgással el tudnak tölteni/nap.

2020. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!