Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tartása társasházban?

Kutya tartása társasházban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne több dolog is.


Van-e olyan aki társasházban tart kutyát? Hogy fogadták/fogadják a szomszédok?


Több éve könyörögtem a szüleimtől egy kutyát amire a válaszuk mindig az volt, hogy itt nem lehet tartani mert meg van tiltva (?!)

Még anyát meg is értettem mert ő macskás inkább, de apa nos neki is volt ugyanennyi idősen kutyusa egy dalmata. Ő még azért tartózkodik valószínűleg mert, ő ráhagyta mamára amikor egyetemre ment, és azt hiszi hogy én is így fogok tenni....

Körülbelül minden évben előjött ez a kutyáért való könyörgésem. Most márciusban megint előjött az az érzés, hogy fú mit meg nem adnék egy kutyáért. Barátnőmnek van, és néha sárgulok az irigységtől hogy neki milyen jó is lehet neki. Nem csak neki van, szinte az összes ismerősömnek. !!!És nem azért szeretnék mert nekik is van, és flexelni vágyok vele, hanem már régóta nagy vágyam. Mamámnál van egy kis kutyus de az mégsem ugyanaz mint egy saját.

Mint említettem nemrég is előjött, fogtam magam és addig hoztam fel a tényeket, és mutogattam a szüleimnek képeket hogy milyen aranyosak is a kutyák. Beleegyeztek. A fajta már régóta meg volt, a név, és úgy minden. Az első nap amikor kerestem utána nem jártam sikerrel, de másnap mintha egy jel lett volna egy hirdetést találtunk a választott kutyáról.


Nem is ez most a lényeg. Hanem az, hogy elvileg itt nem lehet kutya, mert aláírtak valamit (amit elvileg anya is aláírt) amiben az a lényeg, hogy nem lehet tartani kutyát, se macskát. Tényként az volt odabiggyesztve hogy ide-oda szarja tele a lépcsőházat és a kertet. Utána olvastam, hogy a lépcsőház nem szabhatja meg hogy ki mit tart otthon. Szóval összegezve az érdekelne, hogy valakihez fordulni kellene ezügyben. Köszönöm :)



2020. jún. 6. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

A társasház házirendjét kérd el a közös képviselőtől. Ha abban nincs megtiltva a kutya, akkor nem tilthatják meg. Ha meg van tiltva esetleg, akkor is bepróbálkozhatsz azzal, hogy mindenkit megkérdezem, hogy hozzájárult e.

Illik azonban előtte értesíteni a szomszédokat és a türelmüket kérni, mert egy kölyök kutya azért sok gonddal jár és néha lehet, hogy bepisil, amit ugyan feltörölsz, de addig is megláthatja valaki.


Az én közvetlen szomszédom egy rohadék, mindenki utálja a házban. Folyamatosan zaklat, feljelentéssel fenyegetőzik, mert sír a kutya, ha dolgozni megyünk.

A rossz szomszédi viszonyokat biztos, hogy tovább rontja a kutya. A jó viszonyokat szerintem nem rontja el.


Milyen kutyát szeretnél?

2020. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

"itt nem lehet tartani mert meg van tiltva (?!)"


Kúria: A társasház nem tilthatja meg az állattartást, de szabályozhatja a házikedvencek számát


[link]

2020. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki van rakva többnyire a házirend a lépcsőházban minden társasházban de egyébként nem tilthatja meg tudtommal az állattartást.

Nekünk társasházban van kutyánk, soha senki nem szólt még ezért. Csendes, jól nevelt kutya azt hozzáteszem, egyetlen hangja nincsen.

Egy lakásban tartott kutyával rengeteg munka van. Naponta többször le kell vinni sétálni akkor is ha -15 fok van, ha szakad az eső, ha beteg vagy, ha tanulnod kell stb és sokszor látom, hogy a gyerek aki akarja az állatot kezdetben nagyon lelkes de hamar a szülőkre hárulnak a feladatok miközben ők nem feltétlen akarták a házikedvencet. Rendesen meg kell nevelni mert pl egy folyamatosan ugató kutya ellen hamar szövetkeznek a rosszindulatú szomszédok (teljesen jogosan) és nem utolsó sorban a kutyaszőr is okozhat problémákat lakásban. Egy kutya pedig pénzbe kerül amit a szüleidnek kell fedezni, nekünk csak ebben a hónapban 30 ezer ment el a kutyára pedig nem is beteg, ezek csak az oltás+táp+parazitavédelem+kozmetikus.

2020. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es Igen tisztában vagyok a költségeivel.:)

Mind a kutyát, és a hozzá tartozó oltásokat az én eltett pénzemből fogom fedezni. A szüleim az ételt vállalták.

A sétáltatással nem lesz gond. Kutya nélkül is mindennap le szoktam menni félórákat levegőzni, és ez iskola közben is így ment. Neveléssel sem lesznek gondok úgy gondolom. A barátnőim kutyáját is nagy részben én neveltem meg, eléggé határozott vagyok.

A szőrrel lesznek problémák biztos vagyok benne, melyik kutyánál nincsen. Valószínűleg nálunk több ilyen probléma lesz mert egy spániel kutyám lesz. De fésüléssel kordában tartható.

Köszönöm a véleményed :)

2020. jún. 6. 20:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Hármasnak írtam az előző hozzászólást. Bocsi :)
2020. jún. 6. 20:11
 6/7 A kérdező kommentje:
Első: Egy spánielt szeretnék
2020. jún. 6. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem most fel éves a kutyusom, vannak erdekes szomszédjaim. Mikor ide hoztam es meglátta egy neni nekem állt hogy nagyon reméli nem fog nagyobbra nőni. Illetve hogy szóljak neki hogy ne ugasson. Alapjáraton sok helyen nincs megtiltva, viszont utána neztem es az együttélésnek vannak szabályai. Mondjuk hogyha este 11kor ugat a kutya, es pl a szomszedodnak van egy 2 éves gyereke aki a te kutyád miatt nem tud aludni, akar elvehetik toled. Viszont idaig nem hiszem hogy bárki is fajulna. Mindenesetre ha lesz kutyusod, neveld meg, ram mar teljes mértékben hallgat, es ha en raszolok befejezi amit csinal. Es akkor nem lesz gond. Esetleg ha egyedül hagyod, de teljesen függ attol is mennyire tudod megbeszelni a közvetlen szomszédaiddal
2020. jún. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!