Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyához értők, kutyakiképzők,...

Kutyához értők, kutyakiképzők, hogyan kell betanítani egy kutyát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megtanítani egy kutyát (németjuhász) arra, hogy csak a gazdáitól fogadjon el ételt? Mennyi idős korban lehet elkezdeni a tanítását és főleg hogyan kell csinálni? Lehet-e azt, hogy a család mind a négy tagját egyformán kezelje (mindenki etethesse)?
2010. júl. 31. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha pont erre akarod megtanítni, szerintem ez nagyon nehéz. Nem tudom, mi az oka. Hallottam már ilyet, de az azért volt, mert az előző kutyájukat megmérgezték. Ha ez miatt szeretnéd erre megtanítani, akkor nincs jó hírem: ettől függetlenül is meglehet mérgezni. Én azt javaslom, hogy minden képpen beszélj oktatókkal, de ne csak egyel, hanem többel is. Amúgy már egészen fiatalon el lehet kezdeni az oktatást. talán már fél évesen vagy hamarabb.
2010. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos, beletrafáltál, megmérgezték a kutyánkat. :( Nálunk a kutya a családhoz tartozik, mindenkit megviselt az elvesztése. Nem akarjuk, hogy ez még egyszer megtörténjen.
2010. júl. 31. 10:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt csak úgy tudod, ha csak te adsz neki. Az egyik trükk, hogy szerzel "idegeneket", akik kajával csalogatják, de ha odamegy a kajáért, az orrára koppintanak. Így összeköti a rossz élménnyel az idegennél lévő kaját. Játsszátok el egy párszor, a sokadik koppanás után kétségbeesetten rád fog nézni, és a segítségedet kérni, mert nem fogja érteni mi a helyzet. Na ilyenkor nagyon meg kell dícsérni, jutalmazni. Minél többet gyakoroljátok, és minél több idegennel, annál magabiztosabban fogja tudni, hogy ilyenkor rád kell néznie, és akkor tőled kap kaját, de az idegentől soha.


A másik, hogy az evéshez hozzákötsz egy parancsszót, valami teljesen értelmetlent, mondjuk azt, hogy elefánt, vagy bálna, amit idegen nem tud kitalálni. Minden esetben csak akkor akkor ehet, ha elhangzott a szó, ha análkül kajálni kezdene, büntetést kap. Ezt végülis tudja csinálni a családod is.


De ha azt akarod, hogy soha ne fogadjon el senkitől kaját, akkor az a legbiztosabb, ha csak tőled kap, és csak otthon, bárhol máshol ha enni akarna büntit kap.

2010. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nah megkéred az egyik barátodat ( akit a kutya nem ismer), hogy tartson ételt a kezében és hívja az állatot. Amikor az eb közelít és enni akar ráütöl egy picit az orrára. Hátratolod, aztán határozottan rászólsz, hogy NEM. Kis idő múltán te adsz neki enni. Utána megint ez a módszer. Az állat tudni fogja, hogy nem. De ha az elmúlt években a kutyus idegentől kapott enni nem túl sok a remény. Hiszen ha egyszer bejött bejön többször is. Amikor sikerrel jártál a család többi tagja is bátran etethet. Ők is falkatagok a négylábú részéről.
2010. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 doggy11 ***** válasza:

legtöbben azt mondják,hogy csak a saját tányérjáról kapjon enni,földre sose dobj le kaját!

Így nem fogja föl enni.De szerintem a Népszigeti Kutyaiskola honlapján jobb tanácsokat kapnál:)

Üdv.:Mária

2010. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Allison ***** válasza:
Szerintem biztos ami biztos éjszaka legyen veled a házban vagy kennelben. Amikor nem vagyok ott akkor nehezebb neki betartani hiába tudja 100% ha vele vagy.
2010. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Már 8 hetesen lehet tanítani, ha egy okos,nevelt kutyát szeretnél tartani akkor foglalkozni kell vele!

Az állatokat nem szabad hanyagolni.

(Tenyésztő)

2010. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
10.29! Köszönöm, hogy írtál! A parancsszavas megoldás nagyon ésszerűen hangzik, ki fogjuk próbálni majd. (Még nincs új kiskutya, előbb tanácsokat kérek.)
2010. aug. 1. 09:52
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves Mária! Mindig a saját lábosából evett a kutya, földről soha. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet a honlapra, utánanézek!
2010. aug. 1. 09:54
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves Tenyésztő! Neked is köszönöm a tanácsot, be fogom tartani. Mint írtam, nálunk a kutya családtag, soha nem hanyagoljuk. Esetleg tudnál válaszolni arra a kérdésre, hogy a németjuhász és az ónémetjuhász között a küllemi jegyeken kívül van-e lényeges eltérés (intelligencia stb.) ?
2010. aug. 1. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!