Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítása...

DaweeHUN kérdése:

Kan kutya ivartalanítása varrat nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap elvittük a kan kutyánkat ivartalanítani és az orvos nem varta össze a sebet, az ivartalanítást úgy csinálta, hogy

A golyója felett vágott egy pár centis heget és azon keresztül vette ki a golyókat.

Azt mondta hogy kapott a kutya 5 napos fájdalomcsillapitot és a sebet nem varja össze mert az utobbi tapasztalatai az volt, hogy így jobban gyógyul ha összevarná akkor lennének valamilyen szövődményei, a sebet nyalhatja és nem kell kenni semmivel. Ez így normális ? Vagy hívjuk fel hogy varrja inkább össze? Gallért azt tuti fog kapni mert a nyalástól nem tud gyógyulni a seb. Ha kell tudok küldeni képet a sebről



2020. jún. 11. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát macskával van tapasztalatom, ott ugyanígy zajlott 2x is, nem volt varrat, szépen meggyógyult magától. Tudom, ő kutya, de nem hiszem, hogy nagyon másképp működne.
2020. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell varrat, ha összevarrná nehezebben gyógyulna.
2020. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, de azért kenegetni kell nem ? A nyalást meg nem engedem mert soha nem fog begyógyúlni ha a friss vágást nyalogatja. Vagy rosszul gondolom ?
2020. jún. 11. 11:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem kentem semmivel, nem csináltam vele semmit.
2020. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell kenni semmivel.

Gallért viszont kéne rá tenni, hogy ne piszkálja.

2020. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen.
2020. jún. 11. 12:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a doki h ne kenjem semmivel (én is ezt kérdeztem), mert az “puhítja/feláztatja” nem tesz jót a sebnek. Száraz hintőporjóddal fújtam, de azt hiszem azt otthon M.o. nem lehet kapni, legalábbis eddig mindig hülyének néztek a gyógyszertárban ha kerestem.
2020. júl. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azóta már túl vagyunk persze az egészen, de aki hasonló cipőben jár, annak leírom mit tettünk.


Az első éjszaka hagytuk had nyalja a sebet, megnézni mi történik és hát reggelre nem volt szép látvány, elég jól szétnyalta a sebét. Mindig rászóltunk ha nyalta a sebét és szerencsére elég jól berögzült neki, hogy nem szabad, mert alig nyalogatta. Ha friss sebet nyalogat akkor SZERINTEM nem tud begyógyúlni normálisan.


Van egy kenőcs CHARMIL Plus amivel kentünk neki, ez nagyon hatékony volt és egy 3 nap után már láthatóan szűkült a sebe, szerintem 8-9 nap után már nem is látszódott semmi.


Sajnos a kutyánk nagyon rosszul viselte, 3 napig nagyon magaalatt volt, csak feküdt, maga alá pisilt, viszont utána napról napra egyre jobb lett.


U.I: Gallért 3mp után leszedte magáról és nem akartam kínozni még ezzel is, inkább figyeltem rá.

2020. szept. 28. 22:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat.
2020. szept. 28. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!