Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nőstény kutyám ivartalanítása...

Nőstény kutyám ivartalanítása után belső varrat nem szívódik fel?

Figyelt kérdés
Fura lesz ezt így leírni, de a szuka kutyám most 8 éves, és kb 1 évesen volt ivartalanítva, elkötötték a petefészkét, de nem vették ki. Most 8 évesen tűnt fel hogy a hasa aljánál teljes egészében a bőre alatt ki lehet tapintani végig a varratokat egy olyan 5-6 centi hosszúságban. Gondolom ott varrták össze belül. Ilyen kis tüskés/hegyes. Ez normális? Hogy nem szívódott fel neki, és ott van azóta is belül a bőre alatt neki? Sokszor olvastam és hallottam hogy mindenkinek a (belső) varratok felszívódnak és kipotyognak, nos, neki is úgy a kívűlsőnél annó 7 éve begyógyult rendesen, most viszont megijesztett, hogy konkrétan ott van benne a varrat/madzag/cérna akármi összevarva a bőre alatt a testében. Ez akár a későbbiekben veszélyes lehet, el kéne távolítani neki, vagy ezzel együtt tud élni? Nem tűnt úgy mintha valaha fájt volna neki, de mégis fura, hogy ott van benne egy idegen anyag 7 éve is, és őszintén szólva nem tudom hogy dolgozott így a másik városban lévő állatorvos.. vagy ez normális? Kérlek segítsetek. :/
2018. dec. 31. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Már ott k_rva nagy problema van, hogy nem lett eltávolítva a petefészek...
2018. dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, *nem csak elkötve lett, mivel nem tüzel és nem ivaros, tehát kivették a petefészkét, vagy a méhét, és gondolom annak a helyénél van ott a belső varrat.
2018. dec. 31. 00:34
 3/11 anonim ***** válasza:
A belső varrat a hasfalban van. De ha nem alakult ki sipoly akkor nem okoz gondot.
2018. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ne nézzen senki hülyének, aki esetleg még írna ide választ... lehet nem a varratokat tapogattam ki, hanem a már felszívódott varratoktól ahogy a bőr alatt összeforrt neki a seb? Bár a hasa alján a bőr alatt én ki tudom tapogatni a 2 végét, amikor összevarrnak egy sebet és a 2 végénél ilyen kis "csomót" vagy "dudort" hagynak. Azt főleg ki lehet tapintani, mert olyan mintha szúrná is a hasát alulról a bőr alatt. Vagy akkor az is a bőrdarabka neki? :/
2018. dec. 31. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Az aegtisztább, hogy ha legközelebb mész vele orvoshoz, akkor megkérded hogy nézze meg, tapogassa át. Addig nem valószínű hogy bármi baja is lenne, hiszen évek óta nincs belőle probléma
2018. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bőrdaganat eltávolításból van az összevarrt seb elején és végén kicsi dudor, de az a bőrnek az összeforrása, mivel varrva volt, nem egyenletesen gyógyult be. (én hülye azt hittem, újabb daganatok, mikor felvilágosítottak a rendelőbe, hogy az csak - egészséges- bőr)

Mindenesetre vidd vissza, mutasd meg, mert addig nem fogsz megnyugodni, inkább menj el feleslegesen, mintsem tényleg komolyabb baj legyen.

2019. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Legutolsó hozzászóló: és az konkrétan rögtön a bőrfelszíned alatt volt, közel a bőrhöz? A bőr alatti varratok.
2019. jan. 2. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:
A bőr alatti varratok ott vannak közvetlenűl a bőr alatt
2019. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az "állatorvos" aki végezte a műtét, nem mentem el hozzá, de telefonon felhívtam és megérdeklődtem, elmondtam neki a dolgot. Azt mondta, hogy az teljesen kizárt hogy ők belső varratoknál nem felszívódót használtak volna. Aztán ugye elmondtam, hogy mi van az én kutyám bőre alatt, és azt mondta, hogy azok nem a varratok, hanem a sebe és a szövetek neki olyan "göcsörtösen" gyógyultak be. Utána kiváncsiságból elvittem egy másik állatorvoshoz, kitapogatta neki, és ő azt mondta, hogy 100% hogy az varrat. Azt is mondta, hogy 25-30 éve volt szokás az, hogy belső és külső varratoknál is nem felszívódó varratot használnak. De az attól még nem orvosi műhiba. Elvileg. Szóval féligmeddig választ kaptam rá.


Ami még érdekelne, számodra, vagy bárki számára, akár a kutyám számára is, ha közvetlenül a bőre alatt ott vannak a varratok, az zavarhatja vajon, vagy nyom/szúr neki? Nyalni/harapni ilyesmi nem szokta, 7 éve se láttam soha nagyon. De attól még fura. Olyan lehet neki, mint embereknél egy bőr alatti "piercing", ami nyomásra mondjuk szúrhat neki picit, hogy alulról birizgálja neki a bőrt? :D Mert én akkor én azért még megmondanám a magamét ennek az "állatorvosnak" egyszer, aki öreg szokásaihoz híven a többi rendes állatorvostól eltérően felszívódó helyett mással varrja össze a kutyámat. Bár igazából ha nem zavarja a kutyát, meg a hosszan eltelt idő miatt, igazából már tökmindegy. :)

2019. jan. 2. 22:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Es a masik doki nem mondta, hogy ezzel van-e teendo? Nem tudom, en nem vagyok allatorvos, de mint kutyatarto, zavarna, ha a kutyamban ott lenne "valami" nem oda illo, es nem akarnam, hogy ott legyen.
2019. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!