Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibírja így 10-15 percig a kutya?

Kibírja így 10-15 percig a kutya?

Figyelt kérdés

Törpe tacskó fiúm 9 hetes még soha nem volt egyedül ,egy hete van nálam,de holnap le kéne mennem a lakással majdnem szembe levő dohanyboltba.

Kb 10-15 percre maradna egyedül!

De viszont ha bezárom a kennelbe ,sir mintha nyuznák.

Visít,ordít stb.

A lakásban nem hagyhatom egyedül mert így is ha fel percig nem nézek ra már egyből rágja a bútort.

1 percre mentem el pisilni,egy párnámba került.

Szóval a lenyeg hogy egyedül hagyhatom bezárva?

A tietek hogy viselt egy hasonló szituációt?

Lesz valami baja ha bezárom?

Lelkileg nyomot hagy benne?



2020. jún. 14. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer negyed órát kell nélküled töltenie, az még nem fogja traumatizálni.
2020. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Neki nem az a baja😂

Hanem hogy be van zárva😣

Akkor olyan mint ha nem is ő lenne

2020. jún. 14. 19:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

El kellett volna már kezdeni a kennelhez szoktatni...

Alapvetően ott legyen a helye, ahol alszik, ne csak akkor menjen be, ha épp elmennél.

Nagyon sok videó van fent erről a neten, keress rá!

Első körben azt kéne elérni, hogy hiába van nyitva az ajtó, ő bent maradjon. Legyen egy napirendje pl eü séta, játék/tanulás, kaja és utánna pihenés a kennelben majd mindez előről.

Az én terrierem sem szerette kicsiként, ha simán csak bezártuk ő is vinnyogott, ha viszont ott kapta a kaját, akkor elvolt pár órát is, hiába falta fel 2 perc alatt amiért bement. A juhászokkal nem volt semmi probléma...

2020. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szokatni kellene az egyedülléthez! Mi lesz ha dolgozni mész és egész nap távol vagy? Vagy éjjelre is kimaradsz? Majd sír folyamatosan vagy leamortizálja a házat? Rengeteg videó van a szeparációs szorongásról, bár itt kölyökről van szó, könnyen tanítható bármire most. De ha most nem tanulja meg, később rendesen szívsz te is és ő is!
2020. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Én az első 2 hétben betettem hordozó hátizsákba és vittem mindenhová. :)
2020. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell leszaladni amikor alszik :D


Én simán egyedül hagytam a 10 hetesen a kutyát ha teregettem a lépcsőházba vagy éppen leszaladtam a szeméttel. Bár nálunk inkább azért nem volt felügyelet nélkül,mert a másik kutyánknak kellett kb 2 hét mire megszokta teljesen a kölyköt.Addig nem annyira mertük 5-10 percnél többre egyedül hagyni őket.


Az,hogy konkrétan pisilni is alig mersz tőle,nem túl jó.


Érdemes lenne kennelbe szoktatni és akkor ha elmész boltba akkor bezárod. Fontos,hogy a kennelbe kapjon enni,így teljesen pozitív lesz neki oda bent.

2020. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem így működik, hogy berakod a kennelbe és ott hagyod! Miért nem szoktattad eddig?

Gondolom te vagy az, aki egy hét után ráunt a kiskutyára, mert rájött, hogy többet kell vele foglalkozni, mint egy plüssel.

2020. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem te vagy véletlen aki már belefáradt 1 hét után a kiskutyájába amiért 1 hónapig könyörgött a szüleinek?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10537671-mit..


Ha nem akkor elnézést.

2020. jún. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Ő az, nincs ezzel gond, ezek szerint tovább próbálkozik, nagyon helyes.


Kezdd már el kennelre tréningezni azt a kutyát, a saját érdekedben!


JutalomfalatHEGYEK kellenek, indításnak a 10 másodperces csendbenlétet is jutalmazni kell a kennelben, és apránként növelni, 5-10-20-30-40 perces jutalmazásig.


Apró lépésekkel, de essen le neki, hogy a nyugodt viselkedés a kennelben az JÓ és jutalmazva van! Hidd el, jó lesz, csak ezt valahogy ki kell találnod hogy hogyan csináld. Lesz nyugtod, lesz szabad időd, be tudod tenni ha el kell menni otthonról. Nem, arra nem jó hogy benne legyen egész nap, de ha el kell ugranod fogorvoshoz, és nem tudod kire hagyni, akkor jó szívvel benne tudod majd hagyni.


Tudnia kell egyedül lenni egy kiskutyának.

2020. jún. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Bármikor szívesen befogadom a kölyköt,valószínű itt jobb helyen lenne.
2020. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!