Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom bal szeme egy...

A kutyusom bal szeme egy kicsit pirosas. Elvigyem ezzel orvoshoz, vagy ráér ha ma kamillázom és holnap viszem el ha nem múlik?

Figyelt kérdés
Nem viszket neki, nem piszkálja csak állandóan vizsgálgatom és úgy vettem észre. Pollenre allergiás azt tudom.
2020. jún. 17. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
A kicsit pirosas szem azonnali halált okozhat úgy a kutyáknál mint az embereknél is. Én nem halogatnám, mert később megbánhatom.
2020. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne kamillázd, az szárít, tudom, mi is kamilláztuk és ez van a köztudatban.

Körömvirág teát szerezz valahonnan, ha ilyennel akarod borogatni, lemosni, az is ugyanolyan hatékony, de legalább nem szárít.

Állatorvos tud a pollen allergiájáról?

2020. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Kamilla

A kamilla az egyik legismertebb és leghálásabb gyógynövény, főzetét a kisbabák is fogyaszthatják. Bár az ókori Egyiptomban is ismerték, és előszeretettel alkalmazták a fejfájás enyhítésére, diadalútja a római korban kezdődött: ekkor kezdték el a bőrsérüléseket kamillával kezelni. A középkorban főleg gyomorpanaszok, láz, megfázás, hányinger és más emésztőrendszeri rendellenességek ellen használták –sokszor fokhagymás kenyérre szórták a kamilla virágait−, valamint úgy tartották, hogy megóv a pestistől, ezért az újszülöttek bölcsője fölé mindig akasztottak egy kis csokorral. Jótékony hatásait tea és illóolaj formájában fejti ki a leghatékonyabban.

2020. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Azt lehagytad, hogy "bemásoltam az egyik leggagyibb oldalról"
2020. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát ezen majd besz*rtam, hogy a piros szemtől meg lehet halni. De mindegy is. Nem bírtam ki és elvittem orvoshoz, minimális kötőhártya gyulladása van amit kamillázni kell.
2020. jún. 17. 21:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Kötőhártya gyulladásra kamillát mondott az orvos? Szemcseppet nem írt fel?
2020. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

En mindig csipetnyi borkosavat (por) teszek kb 2 dl vizbe es azzal mosom le meg a sajat szemem is,ha piros. A kutyamet is. (Borvizet arulnak ilyen celra. Nem en talaltam ki.)


A savas kemhatas miatt segit.

2020. jún. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ez annyira minimális, hogy gyógyszert feleslegesen ne adjak neki, hanem kamillázzam és ha nem javul majd akkor kap. Ők olyanok egyébként, hogy nem sóznak rád semmit feleslegesen nem teszik ki minden vizsgálatnak a kutyát és első sorban természetes gyógymódokkal probálkoznak ilyen esetekben. Egyébként pénzt sem nagyon kérnek ilyen pár perces vizsgálatokért. Brutál rendesen és imádják az állatokat.
2020. jún. 18. 06:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Mégis inkább a körömvirág teát javaslom a kamilla helyett, ha nem akarod, hogy kiszáradjon a szeme. Ugyanúgy jó kötőhártya gyulladásra. Az én kutyámnak a szélre érzékeny a szeme, ezzel én már orvoshoz sem viszem, csak csinálok egy forrázatot körömvirág teából. Drogériában kapható. Lehet, hogy a dokitok nem ismeri, és azért javasolta a kamillát, mert azt viszont mindenki ismeri. A körömvirág gyulladáscsökkentő, én sebekre is használom.
2020. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os, ha nem fertőző kötőhártya gyulladás (nem mindig fertőző), akkor nem kell szemcsepp is.
2020. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!