Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, kihez fordulh...

Mit lehet tenni, kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Segítségre van szükségem. Arról van szó, hogy a szomszédom hazahozott 1 husky kutyust. Már nem kölyök. Nem is ez a gond, hanem, az elején reggel 7-kor ment dolgozni, és délután 06:00-kor ért haza. Mára már ez az időpont kitolódott este 8-fél 9-re, de volt, hogy későbbre. A kutyus addig egyedül van bezárva. Egész nap nyüszít, sír. Időnként a bejárati ajtónak ugrik, mint aki ki akarná nyitni. Ebben az esetben lehet valakihez fordulni (pl. állatvédők) segítségért? Vagy lehet egyáltalán valamit tenni? Beszéltem már a tulajjal is, nem érdekli. A Tházban már többen is szóvá tették. Már én is nehezen bírom.

2020. jún. 18. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Majd megszokja a kutyus az új helyét és nem fog sírni. Dolgozni muszáj, így hát nem lehet egész nap otthon ülni egy kutyával.
2020. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem érdekli a tulajt, vagy még nem talált rá hatékony megoldást, ami működik is? Mert lehet, hogy érdekli, csak hosszabb folyamat, mire a kutya meg is szokja a rendszert. De nem tudom, nem én voltam ott.

Egy sheltie kutyás ismerősömnek volt hasonló problémája, mikor még pici volt a kutyus, emlékszem, mesélte, hogy sok idő volt, mire megoldódott. A kutya nem gép, nem lehet egy gombbal ki-be kapcsolgatni. Nekem szerencsém volt az enyémmel, ő első perctől csendben elvan otthon, az egyik emeletszomszédom hónapokig nem is tudta, hogy van kutyám, mert nem gyakran futunk össze, és nem hallotta a kutya hangját sem.

2020. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Egy rendőr ismerősöm mondta, hogy mivel a kutyaugatás nem minősül indokolatlan zajkeltésnek, nem nagyon lehet jogi úton vele tenni valamit...
2020. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már több, mint 4 hónapja itt van a kutyus. Egy telephelyről hozta, ahol állandóan kint volt és emberek vették körbe. Valóban, mindenkinek dolgozni kell. Én itthonról dolgozom, de már a munkámra se tudok úgy figyelni, ahogy kellene. Ezért is hallok és látok mindent. Köszönöm a hozzászólásokat.
2020. jún. 18. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg felajánlhatnád, hogy napközben ránézel a kutyára, hátha segítene. Én örülnék hasonló probléma esetén egy ilyen segítségnek.
2020. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
mondjuk a gazdájához fordulhatnál.
2020. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre van a kutya setaltato vagy kutyanapkozi:

[link]


Ez persze Budapesten van.


Szolj neki,h ilyenek is vannak. Fizet es viszik le a kutyajat vagy a napkozi jatszatja reggelrol estig. Idopontra mennek a kutyaert a gazdi lakasara es megbeszeltre visszaviszik a gazdihoz!!

2020. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1/7 válaszra reagálva. Már eltelt 1 év. Meddig kell még tűrnöm? Több mint 1 év után már megszokhatta volna az új helyet. Sokat tudnék a gazdáról is mesélni, de azt inkább nem. 3 műszakban járok dolgozni, így elég problémás ez a helyzet számomra. Főleg éjszakás műszak után a d.e alváskor.
2022. jún. 30. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!