Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megszűnt a munkahelyem, ezért SOS-ben elvállaltam egy munkát, ami szembe jött. Gondoltam ha nem tetszik vagy lesz jobb, akkor keresek helyette másikat. Két hete dolgozom, azóta várom a munkaszerződésem. Állítólag be vagyok jelentve, elkérték az adataimat is (elvileg nem foglalkoztathatnának bejelentés nélkül), de én még mindig nem írtam alá semmit. Jó, tudom...addig nem kezdünk el dolgozni amíg ez meg nincs, de most szorult helyzetben voltam és gondoltam majd hozza ha megígérte a főnök. Eltelt 2 hét, ezalatt 1x láttam, akkor szóltam neki, hogy jó lenne ha megkapnám. Akkor azt mondta legközelebb behozza. Tegnap kirúgta az egyik kollégám sms-ben, aki azóta nem tudja elérni. Én hívtam ma, hogy reggel nem megyek be, de nem vette fel a telefont, ezért sms-t írtam. Azóta próbáltam.2x hívni, nem tudom elérni. Vissza szokott hívni, de azzal hogy se munkaszerződés, sem pedig elérni nem lehet megijedtem, hogy ingyen fogok dolgozni. Azt akarom tisztázni vele, hogy bemegyek reggel, de addig nem nyúlok semmihez amíg nem látom a papírt.


A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg nem akar kifizetni, akkor hova fordulhatok? Van jelenléti, a kamera is minden nap felvett, tehát felesleges letagadnia, hogy ott dolgozom. Mégis aggódom és kezd nagyon elegem lenni az egészből. Természetesen megyek állásinterjúkra a héten is, keresgélek mellette, csak jó lenne legalább ezért a 2 hétért megkapni a pénzt.

Ilyen esetben a NAV-nak érdemes szólni vagy engem is megbüntetnek amiért úgy kezdtem el dolgozni, hogy alá sem írtam semmit?


2018. máj. 15. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerzödésed, akkor nincs minek alapján követelni fizetést. És hiába hivatkozol arra, hogy bejársz, legfeljebb az derül ki, hogy feketén dolgoztál
2018. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!