Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok bentlakásos...

Ajánlanátok bentlakásos kutyakiképzőt/iskolát?

Figyelt kérdés
Van egy 8,5 hónapos kutyám, akivel megpróbáltunk már mindent, folyamatosan tanítom jutalomfalattal, de ennek ellenére teljesen kezelhetetlen. Nem első kutya, bőven van már tapasztalat, de ő az első, aki kifogott rajtunk. Végső megoldásként egy bentlakásos kutyakiképzésre gondoltunk, ahol megbízható emberek keze alatt/ jó körülmények között lenne egy ideig és sikerülni megnevelni. Tudtok segíteni/ajánlani ilyet? Köszönöm előre is a segítséget!

2020. jún. 18. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Miért, már próbáltátok a NEM bentlakásos kutyaiskolát? A magánórákat? háznál kiképzést?
2020. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Be vannak tartva a sorrendisegi szabalyok?? Mindenki altal,aki wgy haztartasban el a kutyaval??-ez az alapja a szofogadasnak


Az o energiaszintjenek megfeleloen le van farasztva testileg es agyilag is minden nap?-utana ketdheted elvarni a jobb szofogadast


En regen felirtam egy ilyen kilepzo nevet szamat: egy fiu foxit tanitott meg lab melletti kovetesre Budapest belvarosi utcain . Se kutyara semmire nem szaladt el a tulaj mellol. (Ott volt velem a fiu kutyam es hozza se jott oda . Ezert kertem el a gazdajatol a kikepzo szamat,mert nekem is szuksegem lett volna ra. (Vegul nem kuldtem el hozza,de minden elismeresem)

Nekem is oda kene adnom az illeto szamat egy baratomnak,de nem talalom. Szoval vmi hasonlo idointervallumban gondoljozz.

A foxinal makacsabb problemasabb szemetladat nem talalsz. Azaz o igazan profi kikezo lenne.


Figyelem a kerdest,ha megtalalom,irok privatot is.

2020. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem javaslom a bentlakásos kiképzést, a kiképzőnek szót fog fogadni, neked továbbra sem, mert te nem vagy jelen egyáltalán a nevelésnél. Más, ha rehabilitálni kell egy kutyát, mert akkor nem a kiképzésről szól a dolog.
2020. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ha nem próbáltunk volna ki már mindent, akkor nem írtam volna oda, hogy végső megoldásként gondoltunk erre.

Sorrendiségi szabályokkal kapcsolatban: az udvarban több ház van, (nálunk: párom és én lakunk(, viszont a másik házban párom apukája lakik, ő sajnos kicsit engedékeny vele, hiába kérjük, hogy legyen szigorú.

Örülnék annak a telefonszámnak.

Egyébként vicc, néha becézzük foxinak, de nem azért mert olyan fajtájú, hanem mert hasonlít egy rókára és makacsságban szerintem lehet, hogy eléri a foxi szintet.

2020. jún. 18. 16:29
 5/17 anonim ***** válasza:
8%

A sorrendisegi szabaly nem a szigorusagrol szol.


Fennel:kutyapszichologia c konyvbol olvasd el.


Vagy vki forumozo legyszi irja le neki reszletesen a sorrendisegi szabalyokat.!!

2020. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Párod apukáját kéne először meggyőzni, hogy ne legyen engedékeny a kutyával.
2020. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem jársz el vele egy normális (nem bentlakásos) iskolába? Ott majd, ha tényleg gond van, a profi kiképző úgyis mond valamit.
2020. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

A kutyák nagyon jó tudják, ki az, aki engedékeny velük, akivel meg lehet csinálni a szemétségeket és aki elvárja az engedelmességet. Ha rendben lennének a dolgok, az apósodat a kutya kihasználná, de veletek nem próbálkozna. (Nálunk a kunyerálással volt ez, a kutya senki elé nem ült le, senkihez nem tolta magát pofátlan módon, csak apámhoz, mert pontosan tudta, hogy ő dob neki falatot. Mindig. Ha én eszek mellette, lefekszik és nyugton marad.)


Milyen fajta kutya?

Bőven benne van egyébként a kamaszkorban, ilyenkor a legnehezebb velük. Leírnád kérlek a napi rutinotokat, miket csinál ami nem tetszik, hogyan reagálsz stb?

Én mondjuk személy szerint nem hiszem, hogy családi kutya képzésben jól működik az odaadom a kiképzőnek/bentlakásos kiképzésre. Oké, elviszi, lefárasztja neked, vagy megmutatja a helyes technikákat, de ha te magad nem vagy ott és nem vagy tisztában a kutyád igényeivel, működésével, akkor a hétköznapokban nem lesz egyszerű az együttélés.

Mivel nem tudom, konkrétan mivel próbálkoztatok már, milyen tapasztalatotok van, milyen emberek vagytok, nem szeretnék véleményt formálni, de lehet, hogy felül kéne vizsgálnotok az eddigi tapasztalatotokat, esetleg a kiképzők milyenségét. Kevés jó kiképző van sajnos, és általános érvényű, hogy több múlik a gazdán.

2020. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Olvastam a kutyapszichológia könyvet, de nem vált be még egy módszer sem.

Én járnék vele normális iskolába, de akkor mondjon valaki egy normálisat, ahová eddig jártunk csak pénzkidobás volt.

Igen, tisztában vagyok vele, hogy tudja ki az engedékeny. Amikor kertben sütögettünk ránk nem mert felugrálni, csak párom édesapjára, szóval ki is használja. Ugyanez van, ha mi eszünk nem tolakszik, csak sajnos ennél több gond van vele.

Igen, én is hezitálok ezzel a bentlakásos kiképzéssel kapcsolatban, csak már teljesen tanácstalan vagyok.

Szobatisztaságra lett nevelve, de az utóbbi időben megint bepiszkít, nem tudom miért, mert kiengedem a kertbe, sétálni is viszem, de pl. éjszaka 2-kor nekem ki kell menni mosdóba, akkor jön utánam és 2 perc alatt ő is elintéz mindent, csak a konyhában. Jutalomfalatért hajlandó dolgozni és teljesíteni a parancsokat, de anélkül úgy tesz, mintha életében nem halott volna még parancsszót. Szeparációs szorongása van, ha elmegyünk, stb...

Egyébként spicc keverék.

2020. jún. 18. 17:18
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nagyon alap problémák. Egyedülléthez szoktatás, a jutalom késleltetése és a véletlenszerű jutalmazás bevezetése, éjszaka kiengedni a kertbe vagy rászólni, hogy maradjon és ne kövessen. Ehhez nem kell bentlakásos iskola, csak tudatosság és alap nevelés.
2020. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!