Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 6 hónapja parvovírusb...

A kutyám 6 hónapja parvovírusba halt meg. Mikor lenne biztonságos (alapos fertőtlenítés után) új kutyát hozni a lakásba? Olvastam olyanokat is, hogy 3-4 hónap, de olyat is, hogy akár 1-2 évet is várni kell mert a vírus nagyon ellenálló.

Figyelt kérdés

ápr. 26. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
5 évet mondanék abszolút biztonságosnak. De elvileg ha van a kiskutyának befejezett oltássorozata, akkor nagy baj nem lehet. Az udvart úgy tudom lehet fertőtleníteni, bár én ebben nem hiszek annyira. Részvétem.
ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Udvarunk nincs, lakásba lakunk, alaposan fertőtlenítettem, viszont a kutya bisztonsága fontosabb.

Köszönöm

ápr. 26. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
A sok éves időtartamot talajra szokták mondani, ezért gondoltam, hogy udvarról van szó. Lakásban nem hiszem, hogy addig meg tudna maradni, főleg, hogy teljes mértékben ferőtleníteni lehet ott mindent.
ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden tenyésztő parvó elleni oltással adja át a kiskutyát. Az oltás után minimum 12 nappal kapjon még egy kombinált oltást is, az is tartalmaz parvo elleni vakcinát is. Idegen, ismeretlen kutyával ne találkozzon pár hétig,amíg nem alakult ki a védettsége, de oltásokkal rendelkező ismerős kutyájával találkozhat. A fertőtlenítésről és a parvó vírus törzseiről itt olvashatsz: [link]
ápr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Huhhh a parvó kegyetlen

Nekem hatalmas udvarom van, szomszéd bácsikánál volt 5 kutya undorító körülmények között. Elhoztam őket, aznap az egyikkel szaladtam állatorvoshoz ahol kiderült, parvós…, el kellett altatni. Másik 4 is elkapta, mert oltásuk nem volt! Meghalt még egy Drága kutyus🖤 de a többi 3 túlélte, azóta oltás, chip, ivartalanítás. Nekünk az javasolta a doki hogy 1 hónap után hipózzuk le az udvart, kaki felszedés ugye alap, de a hipó sem öli meg 100%osan, úgyhogy legalább 2 oltással rendelkező kutyust hozzak! (ami nemfog megtörténni többet, pokol volt amit átéltünk a parvó miatt)

máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!