Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől lehet baja?

Ettől lehet baja?

Figyelt kérdés
Mostanában átváltottam nyakörvre a kutyámnál, mert így jobban kezelhető. Viszont amikor megugat egy másik kutyát kicsit megrántom a pórázt, nem erőből csak úgy jelzés képpen, ma is ezt csináltam és most utána elkezdett köhögni. Ez miért van? Tényleg odafigyelek, hogy csak egy nagyon kicsit rántsak rajta. Kicsit ijesztő volt, mert eddig nem csinálta ezt. Ha többször csinálja ezt, akkor az valami problémára ad okot? Valaki járt már így?

2020. jún. 18. 17:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
33%
Velünk is volt ilyen, de ez csak azért van mert nyilván a rántás hatására megnyomódott a nyaka. nem lesz semmi baja néha van ilyen :)
2020. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
24%
mármint ez leírva nagyon rosszul hangzik de érted
2020. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Ez normális, ha ovatosan rángatod azzal nem érsz el semmit.

Határozott rántás kell és figyeljen rád a kutya.

Nem baj ha köhög. Megfulladni nem fig.

2020. jún. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem köhög és nem kezd el ugatni, húzni, nem fog köhögni sem. Neveld le erről a viselkedésről, máris megszűnik ez a gond.
2020. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kösz, de azért én ismerem a kutyámat, és neki ennyi is elég.


#4es vártam már az ilyen jellegű válaszokat, mint a tiéd. Szerinted min vagyok? Ha csak annyi infót tudsz amennyit én leírtam, akkor kérlek csak a kérdésemre válaszolj, mert csak azt nem tetted. Egyáltalán honnan tudod, hogy hogyan és miért, milyen helyzetekben ugat? Sehonnan. És nem kellenek az okoskodó válaszok. De azért köszi, én is tudom mit kell csinálni a saját kutyámmal.

2020. jún. 19. 00:02
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Légcsőszükület pl. Orvos.
2020. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

#5 ha tudod mit kell csinálni a saját kutyáddal akkor ne rinyálj hogy köhög.

Tudod mit kell csinálni nem?

Akkor felesleges a kérdésed, főleg, hogy mindenkit lepontozol.

2020. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Azt kérdeztem, hogy lehet e baja tőle. Ha nem erre válaszolsz, akkor ellehet szépen innen menni, és máshol okoskodni, mert én nem vagyok rá kíváncsi.

Senki nem rinyál egyébként max te, aki okoskodsz, mert nem vagy képes válaszolni már másodjára az általam feltett normális kérdésre.

A nevelésére értettem,hogy tudom, hogy mit kell csinálni, amihez egyébként semmi közöd. Olvasd el mégegyszer, kösz.


Alapból csak akkor pontozok valakit, ha értelmes választ ad ami használható is, és a tiéden kívül mind az volt, tehát nekik ment a zöld. De nem is értem, nem kéne neked magyarázkodnom, elvégre nem csak én látom a kérdést.

2020. jún. 19. 11:53
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

#4 vagyok. Mielőtt belemész a személyeskedésbe, legalább legyél fele olyan okos, mint ahogy gondolod magad.


Merthogy a te kérdéseid, kérdező:

Ettől lehet baja? - Rövid távon nem, éveken keresztül ha rángatod és fullad, akkor igen.


Ez miért van? - Mert neveletlen és húzás, a nyakörv rántás ingerli a torkát.


Ha többször csinálja ezt, akkor az valami problémára ad okot? - Hosszú távon igen. De ha lenevelnéd az ugatásról, nem lenne ilyen probléma!


Valaki járt már így? - Nem, mert nem rángatással nevelem a kutyáimat, de ez is tud működni.


Összesen ennyit kérdeztél, nem többet.

2020. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor olvasd el a 7."választ", bár nem tudom, hogy az a te válaszod-e, de a stílus alapján tuti.


Alapból nem értem, miből gondolja itt azt bárki is, hogy neveletlen a kutyám. Ugat, mivel kutya, igen megszokott olyan kutyát ugatni, akivel rosszba vannak vagy összekaptak már és nem, nem azért mert az enyém "neveletlen", még mielőtt bárki ezzel jönne. Még egy több vizsgás kutyára is rákell néha szólni, azt hiszem az nem függ össze azzal, hogy neveletlen.


A 4. kérdésre írtam azt, hogy a kérdésre válaszoljon a válaszoló, mert arra, hogy lehet-e baja tőle, nem válaszolt.


Nem tudom, lehet bajok vannak nálad az értelmezéssel, mert a személyeskedés nem itt kezdődik.


De én itt ezt most lezártam, mert nem vagyok kíváncsi az IQ bajnokok megnyílvánulásaira. Az első három kérdéssel többre mentem, mint a negyedikkel. Nem szeretem azokat az embereket, akik okosabbnak gondolják magukat a másiknál, jobban tudnak mindent. És ennyi.

2020. jún. 19. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!