Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aki ért a röntgenekhez ránézne...

Aki ért a röntgenekhez ránézne hogy ettől a bölcsességfogtól lehet-e gyulladt felette a csont? A többi fog nem fáj és az orvos szerint sem az előrébb lévők a problémásak. Jövő héten húzatnám

Figyelt kérdés
[link]
2018. szept. 14. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit értesz azalatt, hogy gyulladt a csont, de egyértelműen látszik, hogy a 25 26 és 27es fogadban óriási lyukak vannak. Fogbélközeliek, 26 körül látni némi felritkulást, az a fog szerintem el is van halva. 25 alá van szuvasodva és a 27-est is valószínűleg gyökérkezelni kell. Bölcsifogban rágófelszín felől van szuvasodás, de nem akkora mértékű, hogy a csontban gyulladást okozzon, ettől függetlenül érdemes eltávolítani, mert elhelyezkedése miatt nehezen tisztítható.

36ban a gyökértömés nem megfelelő, mesiális gyökéren van egy granuloma. 37-est pedig jó lenne szájban is megnézni.

Véleményem szerint vagy a 26 vagy a 27 okozza a problémáidat.

2018. szept. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A bal hatos hetes azota amugy gyokerkezelve lett. Viszont a haziorvos nem nagyon erolteti meg magat mindenesetre a kozeljovoben felfogok keresni egy maganrendelot ahol meglehet kezdeni a vegleges megoldast arra hogy nyilvan nem jok a fogak.
2018. szept. 15. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyet értek, 26,27 mindenképp gyökérkezelés, 28 húzás, és a 25-öt tömése is eléggé alá van szuvasodva, nagyon esélyes a gyökérkezelés.

És akkor lent: 35-ösnél hibás a gyökértömés (nem csúcsig érő), 36 itt gondolom még csak ideiglenesen van tömve, 37-nél szintén esélyes egy gyökérkezelés.

Fogmosásnál sokkal jobban oda kell figyelni a fogak közötti részekre (fogselyem, fogköztiszító kefe naponta legalább egyszer), illetve a leghátsó fogak hátoldalára (az alsó 7-es hátulján már kezdődik egy szuvasodás), és a tömésszélekre is.

Sok munka van/lesz még ezekkel a fogakkal, de amit lehet meg kéne menteni. A felső 8-as az egyedüli ami teljesen felesleges oda, nehéz így tisztítani, ráadásul a 7-es gyökerére is nagyon ráment - így a hetes fog kezelésének sikeressége is csökken. Látni kéne szájban, de szerintem 50-60% esély van rá hogy ez is húzás lesz (mármint a felső 7-es).

Az összes többiért viszont tényleg meg kellene tenni mindent. Hiába vannak csúcsmodern technikák és eszközök/anyagok a fogpótlásra, az az igazság hogy a saját gyökérnél nincs - és amíg az őssejtekig nem jut el az orvostudomány, addig nem is lesz jobb megoldás.

2018. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta egyébként kihúzattam a bölcsességfogat és az a fájdalom amit az előtte lévő gyökérkezelt fogban éreztem megszűnt. Bár ettől még elmegyek a magán orvoshoz. Hiszen a problémákat kezelni kell.:)
2018. szept. 22. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!