Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutya panzióró...

Mit gondoltok a kutya panzióról? Olyan kutyát tennének oda aki borzasztóan kötődik a gazdájához és még egy napot sem bír ki nélküle? Hogy fogja viselni, belepusztul

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

Csak szeretnéd... Minden kutya kötődik a gazdájához, ne hidd, hogy a tiéd különlegesebb; és más kutyák is kibírják panzióban.

Egyszerűen túlliheged a dolgot, és saját elvakult szeretetedben még azt se ismered fel, hogy az nem egy tehetetlen kisbaba, hanem egy felnőtt kutya. Kibírja...

2010. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

szerintem szoktatni lehet a kutyát, nem csak úgy otthagyni.


elvinni 1x 2x látogatóba, hagyni hogy ők sétáltassák, hogy örüljön ha máskor is megy!!

és ott kell neki hagyni valami gazdi szagút pl egy szennyes trikót amit már nem hordasz, az picit megnyugtatja....


valahogy így.


én haveroknál hagytam a kutyámat sokszor, úgy szokott hozzá hogy sok barátom sétáltatta és sokat mentünk vendégségbe.


a kutyáknak elvileg nincs időérzékelésük, az enyém se örül jobban ha egy nap után vagy 3hónap után megyek haza (anyuval lakik).

2010. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Bele biztos, hogy nem fog pusztulni, de rosszul fogja érezni magát az idegen helyen. Az nem megoldható, hogy otthon hagyjátok a kutyát és egy szomszédot, ismerőst megkértek, hogy etesse?

Az meg egy nagy butaság, hogy a kutyának nincs időérzéke, az enyém pontban kilenckor elkezd ugatni ha addig nem hozzuk be.

2010. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

"a kutyáknak elvileg nincs időérzékelésük, az enyém se örül jobban ha egy nap után vagy 3hónap után megyek haza"


már hogy ne lenne! mekkora már...ha te találkozol a szüleiddel te is örülsz nekik, mindegy, hogy mennyi időt töltesz távol tőlük. gondolj már bele.

2010. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én kutyám tökugyanilyen,szinte betegesen ragaszkodik hozzám.

Egyszer panzióba kellett vinnem.Valósággal beteg voltam,mi lesz szegény kutyával nélkülem?

Az lett,hogy haza sem akart jönni,azóta is,ha a panzió előtt megyünk el,be kell vinnem játszani.

2010. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon meg kell nézni, hogy milyen az a panzió. Mert ha tényleg jó, felkészült, kutyaszerető emberek üzemeltetik, akkor még jó is lehet a kutyának. Ha viszont nem értenek hozzá, nem foglalkoznak a kutyával, akkor rossz.
2010. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Allison ***** válasza:
0%

Én sosem adnám oda a kutyám senkinek! Még egy családtagnak sem nemhogy idegennek! De akkor sem adnám senkinek ha barátságos lenne. Hozzá sem tudnának nyúlni... Szóval első, igenis vannak olyan fajták akik egygazdásak és jobban kötődnek a gazdához mint az átlag. Ezért vannak a fajták. Mert minden kutya különböző és nem egyforma... -.-"

Kérdező ha már kutyát vállaltál ráadásul jobban ragaszkodós fajtát akkor bizony erre is gondolni kellett volna és bizony áldozatot kell vállalni. Én csak olyan helyekre járok ahova kutyát is tudom vinni.

2010. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tudod,az ember nemválogathatja meg a munkahelyét,ott kell dolgozni,ahol meló van.

Én 24/48 váltásban dolgozom,a párom 3 műszakban.Mikor nincs otthon,bizony napközibe megy a kutya.

Az anyjához ragaszkodó gyerekről mit mondanál?Ne menjen oviba,isibe,mert az átlagnál jobban ragaszkodó típus?

Azért ne vigyük már túlzásba!

2010. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Allison ***** válasza:
26%

És? Én nem tehetek róla hogy normál időben dolgozom, hogy meg tudom válogatni a munkahelyem és a kutyám kibír itthon fél napot... Illetve tehetek róla, arról nem tehetek hogy te nem ilyen vagy. Nem mindenki egyforma. Nem azt mondtam hogy aki másra hagyja a kutyáját az rossz. Sőt dicséretes hogy ennyire törődk vele de ne ez legyen már az egyetlen helyes út! Én azt mondtam hogy Én olyan vagyok hogy sosem adnám másnak a kutyámat. El is várom tőle hogy ne legyen el mással. Ennyi. Bűnt követek el?

Azon kívül mint az előbb is mondtam, minden kutya más. Különben miért alakultak volna ki fajták? Igenis vannak egygazdás kutyák akik nem fogadnak el akárkit és senkit se úgy mint a gazdájukat. Mert ez kellett a régi munkájukhoz, pl őrző-védő, terelő kutyák. Ez NEM rosszul nevelés, ragaszkodás vagy elkényeztetés, hanem a JELLEMÜK ami nélkül nem lennének az xy fajta, persze neked monhatom, gondolom nem ilyen fajta kutyád van úgyhogy el sem tudod képzelni milyenek. Ezért nem kéne egy gyerekhez hasonlítani mert a gyerekből nincsenek fajták akik különböző elvárások szerint alakultak az idők során, ők nem kutyák. Pl egy dobermann, vagy pásztorkutya ha belegebedsz sem fog úgy viselkedni, úgy ellenni mint egy labi aki boldogan elmegy mindenkivel.

2010. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Allison ***** válasza:
26%
Szóval ne én legyek már a rossz aki túlzásba esik csak mert neked muszáj másra hagynod a kutyád időnként!
2010. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!