Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nem engedi át újfent a...

Kutya nem engedi át újfent a tányérját? Hogyan szerezzem vissza a teljes tekintélyemet?

Figyelt kérdés

Nagyon fontosnak tartom a kutya alsóbbrendűségét. Kiskorában megtanítottam neki, hogyha elé teszem a tányért, csak akkor ehet, ha megengedem neki. Sokszor csináltam, hogy elvettem előle a tányért, mivel egy teljes jogú ,,alfának" ez is engedélyezett.

Viszont ezt 3 hónapja nem csináltam. Most, gyakorláskeppen újra csináltam, de a kutya elkezdett morogni. Attól tartottam, ha elveszem, akkor megharap.


Hogyan szoktassam vissza rá? Tekerjek a kezemre valamit, hogy fogja a harapást?


Köszönöm! Kérlek, csak a kérdésemre adjatok választ.



2020. jún. 23. 20:47
1 2
 1/19 anonim válasza:
72%
"A mély hangú morgás a kutya agresszív állapotát (» Agonisztikus [harci] viselkedés) jelzi és közli; nem jelenti azt feltétlenül, hogy a kutya támadni is fog, sőt ált. hangosabban morog olyan helyzetekben, amelyekben ugyan agresszivitása dominál, de bizonyos gátlások visszatartják a támadástól, ill. a harapástól."
2020. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%

Tehát ő morgott, te pedig ráhagytad, megerősítetted, megjutalmaztad ezt a viselkedést. A minimum lett volna, hogy elzavarod. Vagy megfogod és arrébb hajítod.


De ha ez egy új probléma, valami gond van a kapcsolatotokban.

És azt hozzá tenném, hogy az "alsóbbrendűség" a jó kapcsolathoz édes kevés.

2020. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ. Csak tartok tőle, hogy még is harapna.
2020. jún. 23. 20:57
 4/19 qkker1 ***** válasza:
28%
Sehogy, akármennyire is alfa akarsz lenni, az ételt soha nem vesszük el a kutya elől!
2020. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

En reggel este etetem a kutyam minden nap. Barmikor elvehetem tole. Tudja,h biztosan visszaadom. Meg nem annyira ehes.


Sorrendisegi szabalyokat betartod? Sorold fel oket.


Falatonkent kezbol is etethetned . Elotte te egyel,utana adj a kutyadnak enni.

2020. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szia! Mit értesz sorrendiség alatt?
2020. jún. 23. 21:08
 7/19 anonim ***** válasza:
39%
Mennyi idős a kutya?
2020. jún. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Sorrendiseg sztem mint ki eszik elobb? Pl mindig te egyel es o kapjon utolsonak. Mentek ki az ajton neked kell elol kimenni...
2020. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Szeretem ezt az "ételt sohasem vesszük el a kutya elől" mantrát. Az ilyen emberek egy vállvonással nézik, ahogy a kutya megeszi a mérgezett ételeket is.
2020. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Sosem szórakoztam azzal, hogy elvettem a kutya elől az ételt, mégis bármikor belenyúlhatok a táljába, sőt fizikailag be sem kell avatkoznom, a "hagyd" vezényszóra azonnal befejezi, amit szintén nem az erőm "alfaságom" bizonyítgatása érdekében tartottam fontosnak, hanem mert előfordulhat olyan helyzet, amikor muszáj leállítani (egyszer pl. a konyhában összetörtem véletlenül egy poharat, féltem, hogy belerepült üvegszilánk a kutya kajájába és ezért tiltottam le a táljáról) és mindezt bizalomból, mert a kutya alapvetően ragaszkodik az emberhez, ösztönösen engedelmeskedik, ha jól van kezelve, és nem meghaladott falkaelméletek zavaros és értelmetlen elvei, a kutya tökéletes elnyomása és megtörése miatt. Ne haragudj, hogy ennyire élesen alkotok erről véleményt, de rengeteg olyan esetet láttam, ahol sokkal nagyobb kárt okozott a "falkasorrend" betartása, mint amennyi hasznot hozott. Azzal egyetértek, hogy a kutyának minden helyzetben engedelmeskednie kell, de ezt nem csak elavult, agresszión és felesleges erőfitogtatáson alapuló módszerekkel lehet elérni. Persze, ha komolyan veszi az ember és végigcsinálja, teljesen megtöri a kutyát, úgyis el lehet érni ugyanazt az eredményt, csak akkor nem arról van szó, hogy azért tartok kutyát, mert szeretem, hanem mert van egy gyengébb lény, aki felett uralkodhatok. Szóval azt gondolom, hogy a hosszútávú megoldás egy 180 fokos szemléletváltás lenne, tájékozódás a pozitív megerősítésen alapuló nevelés témakörében. Tudom, ezzel sokan nem értenek egyet, lehet lepontozni, de ha így is lehet tökéletesen engedelmes kutyát nevelni, ráadásul sokkal stabilabban, a kutyával sokkal szorosabb kapcsolat kialakításával (ugyanis egy kutya soha nem fog ugyanúgy dolgozni, engedelmeskedni félelemből, mint bizalomból), akkor nem értem miért kell másképp.

De hogy valami hasznosat is írjak, ezt a problémát könnyen meg lehet oldani úgy, hogy ha a kutyának egy ideig nem tálból, hanem csakis kizárólag kézből, feladatért adsz enni. Így egészen egyértelmű lesz számára, hogy az étel Tőled jön és csak akkor kapja meg, ha engedelmeskedik Neked. Tudom, ez macerásabb, mint hetente 1-2 alkalommal random, indok nélkül elvenni a kutya elől az ételt, de ez egy a kutya számára is sokkal egyértelműbb kommunikáció, sokkal könnyebben értelmezni tudja a helyzetet és a saját helyzetét, ezért biztosabban is fogja tudni a jövőben is.

2020. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!