Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős szüleimmel élek egy...

Idős szüleimmel élek egy háztartásban. Vidéken élünk (1800 m2) melyik kutya fajtát tudnátok ajánlani ami nagyobb testű van tekintélye de nem löki fel a szüleimet ha én módjuk dolgozom?

Figyelt kérdés

2015. jún. 25. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Egyik se löki fel, ha megfelelő nevelést kap! Szerintem egy komondor jó lenne. :)
2015. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Van egy barátom egy hatalmas Cane Corsot vett úgy alakult hogy elköltözött otthonról a kutya a szülők nyakán maradt muterja 71 éves parkinson kóros,az a hatalmas böszme kutya a fejét az ölébe hajtva ül mellette órákig,imádja őket,azt mondta az állatorvos hogy genetikailag örző védő magatartás adott,de egy 4000ft os kuvasz,5000 forintos németjuhász és hasonló az istnen tudja milyen alomból származó labilis idegrendszerű kutya viszont veszélye is lehet elég ha játékból felboritja,ha van lehetőséged akkor kölyök korú pedigrés kutyát vegyél szerintem
2015. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Berni pásztor, Német juhász, Moszkvai őrkutya, Óriás schnauzer, Orosz fekete terrier, Tibeti masztiff. :)
2015. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ponka100 ***** válasza:
77%
Óriás schnauzerem van úgy fellök hogy csattanok pedig 106 kg vagyok.És pusztán csak szeretetből.
2015. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nevelés kérdése.

Ha úgy vannak nevelve, hogy tiszteljék az ember személyes terét, akkor semelyik nem lök fel.

2015. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha rendesen be tudjátok tanítani. Láttam olyat, hogy a nagymamát a kutya akarta igazgatni... Nem lehetett neki megmagyarázni, hogy ő is gazda... (A "gyerekek" csak a hétvégéken látogatták meg, akkor tudtak a kutyával foglalkozni )
2015. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ponka100 ***** válasza:
100%
Való igaz ha a „hol a helyed?”...„helyedre!!!”meg a „mitmontam”neveléssel meg seprűvel távol tartja a kutyát magától.Úgy hogy egyszer nem engedi magához közel.De egy ötven kilós kutya feltudja lökni az amúgy is már nem olyan biztosan álló idősebb embert.Mondjuk én nem tudok nyilatkozni a világ összes kérdéssel nevelt kutyája nevében.
2015. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Lengyel ismerősömnek is van Óriás schnauzere még sem borít,lök fel senkit (szeretetből sem). Jól írták,bizony a nevelésen is sok múlik.. :)
2015. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Bármilyen fajta és keverék is megfelel. Ha nincs konkrét célod egy bizonyos fajtával, akkor menhelyről lehet választani egy már felnőtt, "benőtt fejelágyú" higgadt kutyát.

Egyébként hogy fellöki-e az embert vagy sem, az minden kutyánál nevelés kérdése, nem fajtafüggő.

2015. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Menhelyi kutyust választottunk,jó nagy lomha jószág.Tisztára olyan mint apu órákon át képes ücsörögni egy helyben tök hálás,de egyszerűen nem lehet megmondani milyen fajta,tiszta egyedi,és pont ezért tetszett meg.Nem kell félnem hogy fel lökné apuékat az biztos!Úgy örült mikor elhoztam abból a ketrecből amiben 4-en voltak. Először nem értette hogy mi történik, mikor haza értünk és kiszállhatott a kocsiból és megmutattam neki az új helyét látnotok kellett volna futott egy nagy örömkört. És fejébe vette hogy vigyáznia kell ránk minden hova jön velünk,és szinte vigyorog! Már voltak kutyáim,de ilyen hálás egy sem volt.
2015. júl. 2. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!