Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászhoz hasonló jellemű...

Németjuhászhoz hasonló jellemű, de kisebb méretű fajták?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát keresek, aki mozgékony, lehet vele őrző-védőzni és futni járni. Nagyon gazdacentrikus, tanulékony, idegenekkel inkább bizalmatlan, jó házőrző és tartható kinti-benti kutyaként, napi 8 óra munka mellett. Napi 2 óra sétát tudok biztosítani (+ futás)


-Feltétel: max 20kg legyen


Malinois fajtáról tudok, de azért attól kevésbé "kemény, munkamániás" kutyát keresek.



2020. jún. 24. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az őv fajták nem hiába nem kistestűk.

Hobbi szinten rengeteg fajtával lehet őv-zni, de akkor komoly elvárásaid ne legyenek. Mi igazából a célod a kutyával?

2020. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Társ. Hobbi szinten gondoltam az Őv-re. Futni alapból szoktam, szóval jönne velem. Agility sem lenne ellenemre, ha a kutyának tetszik. Azt sem verseny, csak hobbi szinten.
2020. jún. 24. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mudi vagy pumi.
2020. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Közép schnauzer? Sokoldalú munkakutyák, inkább egygazdások, idegenekkel bizalmatlanok, intelligens, de határozott jellemű kutyák.

Kinti-benti tartásra ideális, csak kintinek rövid a szőre és télen a legnagyobb hidegekben 8 órára sem feltétlen jó kint hagyni a kertben minden védett hely nélkül, de egy jó kutyaházzal azért elvan.

2020. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bent aludna, illetve amíg dolgozom is bent lenne a házban. Hallottam, hogy nem egy kutyát mérgeztek már meg, amíg a gazda távol volt. Szerencsére nem ezen a környéken, de inkább legyen bent addig.
2020. jún. 24. 10:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem német juhászom van és egy törpe snauczerem. A snacival is voltam párszor őrző-védőzni.

Futni is jó vele is. Mozgékony, aktív és jó jelzőkutya.

Páromnak egy Jack Russell jellegű kutyája van, vele is voltam egyszer, nagyon bejött vele is az őrző-védő.

2020. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Mudi. Súlya 8-15kg. Energikus fajta, futásra tökéletes. Őrző-védőzni is lehet vele. Agilityben is remekel. Nagyon ragaszkodó, árnyékként követ típus. Intelligens, tanulékony. Idegenekkel szemben tartózkodó, területét védi.


Negatívuma, hogy csahos. Szeret ugatni. Következetes neveléssel természetesen kordában tartható, de nem árt tudni. Fajta jellemző.

2020. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Border Collie
2020. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!