Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akik egész napra kizárják...

Azok akik egész napra kizárják a kutyát, és nem foglalkoznak vele, a kutya éjjel nappal ugat, a szomszédoknak tartják a kutyát? Minek kell az ilyeneknek kutya?

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 12:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Tapasztalatból mondom:

Első kutyám volt. Fiatal voltam. Nem értettem, mit miért kell vele csinálni. 12 éves volt amikor elpusztult. Én 24. Utolsó egy évében bántam vele kutyához méltó módon. Soha nem fogom elfelejteni. Egyetem és hasonló dolgokra fogtam azt, hogy miért nem törődök vele.

Azóta családom lett, megtanultam értékelni, szeretni mindazt ami van. Van kutyánk, teknősünk, cicánk. És NEM telik el úgy nap, hogy ne foglalkozznánk velük.

2020. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Régi beidegződés, haszonállatként tartják, nem pedig házikedvencként.


Én is szeretnék kutyát, de felmértem, hogy lusta lennék sétálni és foglalkozni vele, rengeteg egyéb programom van, így lemondtam róla.

2020. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom, házőrzőnek.

A miénk is kint van. A kinti tartás egyáltalán nem zárja ki a gondoskodást, szeretetet. Nincs kizárva, ő szeret jobban a kertben, udvarban lenni, mint bent. Ettől még foglalkozunk vele sokat, és nem ugat állandóan, csak ha kell.

2020. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Kérdezd meg anyámat, még rosszabb... ő kennelben tartja a kutyát, legalább napi 1 séta mondjuk jár szerencsétlennek, de ennyi. A kertbe se mehet ki, mert lepisili a növényeket, vagy ás, vagy csak letapos valamit, vagy mit tudom én. Ha vedlik, akkor azért se, mert mindenhol a szőre lesz. Nagytestű, szeretetigényes fajtáról van szó :( mikor még otthon laktam, igyekeztem vele minél többet foglalkozni, de anyámnak azzal is baja van, ha "csak úgy" kiengedjük a kennelből játszani. Évek óta kérdezgetem tőle, hogy mi a bánatnak neki kutya, ha félti a kertet, foglalkozni nincs kedve vele, és nem szereti, ha a közelében van. Értelmes választ még nem hallottam, szerinte nincs semmi baja annak a kutyának. Ellenben azon ki van akadva, hogy nálunk bejöhet a kutya, nincs is kennel, és állandóan a közelünkben van, sőt, ha olyan helyre megyünk, visszük is magunkkal.

Ezek az emberek azt hiszik, hogy teljesen rendben van, amit csinálnak, ezért csinálják.

2020. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
20%

Házőrzés.


Nem mindenki nyalja ki a CENZÚRÁZVA.

2020. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
4: Ebben az az érthetetlen, hogy így még házőrzőnek se mondhatja, ha mindig kennelben van. Fura.
2020. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
6: pontosan. Kutya az kell, mert kell és kész. Nagyjából ennyi a magyarázat :/
2020. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
20%

6.-nak.


Elég ha jelez, akkor már van időd elővenni a fegyvert.

2020. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy amikor elköltöztem, megkérdeztem, hogy elvihetem-e a kutyát, nagyon szerettem volna, ha velem jön, nem engedte, nem is értette, minek vinném :/

4 voltam

2020. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Nekem sok ismerősöm azért vett kutyát, mert van x-nek is, meg milyen menő lesz majd instára és fb-ra nyomatni a kutyás képeket.

Persze a lelkesedés nagyon hamar alábbhagyott, amikor rájöttek, hogy mennyi idő, energia kell hozzá. Sajnos ezeknek a kutyáknak még udvar sincs. Társasházi lakásban senyvednek. Persze van mindenféle magatartásbeli problémájuk. De a gazdik nem képesek megérteni, hogy miattuk van, nekik kéne, kellett volna nevelni, tanítani, foglalkozni vele. Sokaknál meg egészségügyi problémák is lettek pl. a mozgás hiánya miatt.

2020. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!