Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A napokban viszem ivartalaníta...

A napokban viszem ivartalanítani a kutyámat (kan).Mit lehet tudni előre,mire kell figyelnem, meddig fog lábadozni belőle? Hogy fog zajlani az egész?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 14:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
3%
Ez egy jó kérdés. A tiéteket miért nem vágatjátok le?
2020. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Kutyafüggő. A mi kutyusunk "részegesen" sétálgatott lefeküdt és másnap egészen jól volt.
2020. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
13%
Szegények.
2020. jún. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

8.nak köszönöm a tisztázást az értetlenkedőkhöz,és a bíztatást. Nem fogom hagyni, hogy tudatlanok akarjanak rábeszélni arra, hogy az ivartalanítás nem jó. Rosszat TUDOM, hogy nem teszek vele, másként nem lenne elfogadott az állatorvosok által se. Akik meg kanapé prédikátor nagy "állatvédők",azok remélem tesznek is valamit. "Ivartalanítás így nem jó,úgy nem jó". Nagyon helyes,remélem akkor a sok menhelyben levő kutyának is mind mentek és kerestek gazdit, illetve a sok kidobott almot is remélem ti mentitek meg ennyi nagy szó után.

Illetve azoknak,akik még mindig ellenzik az ivartalanítást,és amellett állnak hogy a kutya igen is legyen vemhes,csak ennyit tudok mondani:

[link]

2020. jún. 25. 17:29
 15/21 anonim ***** válasza:

Műtét előtt 1 nappal már ne egyen, és előtte kb. 6 órával már ne is igyon.

Műtét után szédelegni fog, hányhat, rosszul lesz. Kb. 24 óra, mire teljesen kiürül az altató a szervezetéből.

Inni, majd enni akkor kaphat a műtét után, ha már teljesen jól van, magánál van, koordinált a mozgása.

Arra figyelj, hogy ne nyalogassa a sebet, ha piszkálni akarja, szükséges lehet pár napig a gallér a nyaka köré.

2020. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

En kutyusomat mult het penteken ivartalanitottak (6.napja):


-elso nap meg kotyagos volt

-masodik nap kenyelmetlenul erezte magat

-harmadik nap erezhette a legrosszabbul magat ezert megneztem es azt lattam, hogy kivorosodott az egesz (elkezdtem kezelni AlphaDERM-el)

-negyedik-otodik napon kezdett javulni

-ma mar egesz szep de eszrevettem, hogy egy darabon megnyilt a seb (de szerintem nem veszes ... majd jobban figyelek)


Egyelore itt tart a labadozas. Bevallom nem raktam tolcsert a kutya nyakara, mert nem lehet akkorat kapni amekkora kellene, de vegul is az ejszakat leszamitva azonnal raszolok ha nyaljni akarja magat hiszen egesz nap a kutyaval vagyok.


Nagyjabol a harmadik naptol mar rohangaszott setaltatas kozben ... tehat nem annyira viselte meg a dolog mint gondoltam. Tegnap meg ma meg mar siman ugyanugy uralta az erdot mint ha mi sem tortent volna. Eltart meg egy darabig amig eltunik a tesztoszteron a szervezetebol.


Hetfon megyunk varratszedesre ... remelem ott sem lesz gond :)

2020. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

18+


Azt el is felejtettem mondani, hogy a kutya mar a laban jott ki a rendelobol es lenyegeben magatol szallt be a kocsiba (picit kellett csak tamogatni). Hozzateszem O egy hatalmas kutya, nem igen tudtam volna olben elhozni. Varratszedes izgalmas lesz :P

2020. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nagyobb a kutya mint az orvos :D
2020. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

Tenyeszto pedig kornyekezett, hogy fedeztessunk a kutyammal mert gyonyoru es hatalmas allat, a diszplaziaszuresen is azt mondtak, hogy bar csak minden KAJnak ilyen rendben lenne az izulete, az osei is jo vervonaluak tehat tokeletes tenyeszkan lehetett volna ...


De nem banom, mert nehez volt mar kezben tartani a dominanciajat ugy, hogy ne romoljon meg a baratsagunk es a tobbi kutya is megussza epp borrel.

2020. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
89%

Mi egy hónapja estünk túl rajta, egy akkor 5 hónapos, 9 kg-os kan kutyával.

Egyébként az orvos mindent elmond előtte amit tudnod kell. Mi reggel 10-re vittük (délben már mehettünk is érte), azt mondták, hogy előző este legkésőbb 6kor ehet utoljára, reggel már inni sem ihat. Úgy adják vissza, hogy már a saját lábán sétál (tehát teljesen felébresztve), de azért még kicsit kótyagos, ingatag.

Nagyon fontos, hogy miután hazavitted ne adj neki enni, inni, csak legyen kint a megszokott helyen a tanyérjában, és ha már magabiztosan el tud odáig sétálni akkor ehet-ihat. (Különben félrenyelhet, ha túl korán eszik-iszik.)

Ebben a melegben már valószínűleg jobban meg fogja viselni a dolog sajnos (nekünk nem is ajánlották, hogy nyáron a melegben ivartalanítsunk). A gallér mindenképp legyen rajta, ne foglalkozz vele ki mit mond, te fogsz rosszul járni ha kitépi a varratot, vagy a nyáltól elfertőződik a seb, mert jó sokáig fog még tartani utána a gyógyulás, és sokba is fog kerülni.

Kölyök kutyáról van szó, tehát szerintem nagyon gyorsan túl lesz rajta, az én kutyusom már másnap olyan volt mintha mi sem történt volna. A gallért kb 2 nap alatt teljesen meg fogja szokni (itt megint az a baj, hogy a melegben még jobban befülled a gallér alá).

Tehát ha kifogsz pár hűvösebb napot, figyelsz rá minimum az első két nap rendesen, a gallért rárakod arra a 10 napra, és megbízható orvoshoz mész, akkor biztosan minden rendben lesz.

2020. jún. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!