Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvédene a magyar vizsla...

Megvédene a magyar vizsla kanom ha úgy adná a helyzet?

Figyelt kérdés

(én úgy érzem igen)

Tudtok erre példát?


2010. aug. 1. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen meg.Nekem Német Juhász kutyám van és múltkor birkoztam tesommal és majdnem megharapta
2010. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb yorkigazdi fogja megkérdezni ugyanezt?

1/ A kutyádat innen nem lehet minősíteni, milyen a vérmérséklete.

2/Maga a fajta nem személyvédelemre van tenyésztve.

3/ Lehet, igen...lehet, nem.

2010. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Egyik barátnőmnek Havagnese-e van, amikor rátaámadt 1 cigány sétáltatás közbe, az élesfogu kutyulimutyulikája akikkel kölcsönösen imádják egymást ugy megharapta a csávó bokáját elrohant. xD És ez csak egy Havagnese.


Képzeld el a magar vizslát :) Ha szereted, és ő is téged alap dolog hogy megvéd :)

2010. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tamasoft válasza:
Ezt nálad jobban nem tudhatja senki, hiszen a Te kutyád!
2010. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya védi a gazdáját és a falkát, de a vizsla nem éppen egy őrző-védő. Sőt inkább barátságos
2010. aug. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
30%
nekem ha olyan emver jön be aki szereti a kutyákat ahoz dörgölözik ami nem szereti azt megtámadja.ez az én magyar vizslám
2010. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vadászkutyáról van szó, elvileg megvédhet, de mégis kivel szemben?

8 fős bandával szemben biztos nem.

Szerintem vérvonaltól függ az aggresszivitás mértéke.

2010. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát azért érzem hogy megvédene mert nagyon szoros közöttünk a kapocs!! :)

Ő is barátságos de sokszor van hogy séta közbe elég gyanakvóan néz egy két személyre. És volt olyan is hogy megmorgott pár cigányt.

2010. aug. 1. 21:13
 9/10 tamasoft válasza:

Jól érzed, valószínű akkor megvédene, ha neki sem nem tetszik az esetleges támadó. De mi van akkor, ha egy "jól szituált" valaki akarna megtámadni?

Szerintem ez a kérdéses helyzet. Ilyen dolgokra kimondottan trenírozni kell a kutyákat, hogy a Te utasításodra támadjon, vagy ne támadjon. Önfejűen lehet hogy jól dönt, de lehet hogy nem. Figyelj erre.

2010. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Persze nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni! Se azt hogy a kutyusnak ilyesmire kelljen "vetemednie" De nem lehet már manapság tudni. És minden este azt hallom a csapat cigánytól aki az állomáson áll mikor sétálunk hogy "Harap?! És a kutya?" meg hasonlók. Nem csodálkoznék ha egyszer bepróbálkoznának.

Nem tudom egy vizslának lehet e őrző védő dolgokat tanítani. Mert ugye nem erre vannak "kitalálva", de viszont láttam a népszigeti kutyasulisoknál már minden fajta őrzővédőztetést.

Meg arra is gondoltam hogy megtanítom neki hogy parancsra ugasson. Mert klikkerrel meg lehetne. Sztetek?

2010. aug. 3. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!