Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid szőrű magyar vizsla a...

Rövid szőrű magyar vizsla a lakásban?

Figyelt kérdés

Kinek milyen TAPASZTALATAI vannak (nem véleménye!!!) ezzel kapcsolatban? Pl. sok szőr van a házban, nincs szaga az állatnak, ha rendszeresen fürdik, jól érzi magát a lakásban, nem rágcsál...stb.?

Egy kutyát tartunk a lakásban már, ő egy havanese, neki borzalom a szőre... Tudom, h nagy a mozgásigénye, ezzel nem lenne probléma, mert egy 1 hektáros telken élünk...

Köszi!


2011. okt. 5. 14:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

tapasztalat!(jelenlegi)

az én m vizslám 6 éves és nem rágcsál,imád bent lenni, nagyon hullik a szőre egész évben,de meg szokható ha van még kérdésed szivesen válaszolok

2011. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
24%
NE! Még csak meg se forduljon a fejedben az ötlet. Nővéremék vettek egy 50m2-es lakásba, és még ha nem is vallják be maguknak, megbánták. A kutya az ágyban alszik, és éjszaka nem hagy aludni. Ha neki pisilni kell -legyen ez mondjuk hajnali 3-kor- szépen leül az ajtó elé és ugat. Mindent összeszőröz, a világon mindent, még azt is amihez nem fér hozzá közvetlen közelről. Mindig ott akar lenni ahol a többiek vannak, és ha nem figyelnek rá, akkor elkezdi rágni a hozzá legközelebb eső dolgot (szőnyeg, asztalláb, kanapé, bármi...) Pedig le van mozgatva, járnak kutyasuliba. És a vizslának se jó bent a lakásban elhiheted. Ezt a kutyát kintre tervezték, hogy szaladgálhasson, kergethesse a madarakat. Nem pedig, hogy egy panellakás dísze legyen. Nekem is van kutyám, tudom miről beszélek. Egyszer egy hétig nálunk volt, mert nem tudták máshogy megoldani. Hát el nem tudod képzelni, hogy begolyóztam a végére. Szétrágta a 400 ezres kanapét, és ez végül is csak anyagi kár. Ha azt nézzük, hogy egész héten összesen kb. 20 órát aludtam, akkor lehet csodálkozni, hogy nem lettem öngyilkos. Mindent összevetve, még akkor sem vennék vizslát lakásba, ha fizetnének érte...
2011. okt. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk is Magyar Vizsla van méghozzá kan nem szokott elszökni ha kanos" fekete ruhákon felfedezhető a szűre de nem nagy mértékben panelban tartjuk napi 3x van kivéve reggel csak alig 5-10 percre 2-3 órakor fél órára kb és este is olyan 10-15 percre amúgy minden rendben van vele ha nemvolt elég a kintlét bent szaladgál mint az őrültek :) sokat alszik kb ennyi :D
2011. okt. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%

első vagyok

nyugottan csak télleg legyen kosara vagy helye

télleg nyugottan mert nem baj

2011. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyának hullik a szőre, rövidszőrűnél nem annyira feltűnő, mint hosszúszőrűnél. A magyar vizsla roppant hálás, ha (főleg télen) bemehet a házba, miután kifutkározta magát. Intelligens, ezért megtanítható, hogy ha bejön egyenesen egy neki kijelölt helyre menjen és ott fekve maradjon, míg ki nem szeretne menni. Célszerű, ha a fekhelye egy nem huzatos, meleg helyen van, a mienk imádott a kandallón feküdni. A meleget nagyon jól bírja, viszont ha fázik, azt nagyon látványosan teszi. :)
2011. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
Első válaszolóval egyetértek szeret bentlenni póráz nélkül kell szoktatni mi már 4 hónaposan úgyvittük és eszében sincs elszökni kinyitom neki az ajtót előreszalad pisil kakil szaladgál még és jön is be. De ha reggel nagyon hideg van az enyém nemszeret hidegben kintlenni szval akkor olyan 10 óra fele kell kivinni vagy ha előtte melegebb lessz 3. válaszoló voltam
2011. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszi a sok, gyors és hasznos választ! :)

Nagyon örülök, hogy sokan ilyen jó véleménnyel vagytok erről az egészről....

Annak, akinek a rokonának van vizslája a 50 m2-es panelban: mi egy nagyobb családi házban lakunk és majdnem egy 1 hektáros telek tartozik hozzá, de ezt le is írtam, szóval nem lenne kényszer a kutyusnak bent lenni, ha nem szeretne... De ezt le is írtam.

2011. okt. 5. 14:32
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A rövid szőr lakásban horror. Mindenbe beleszúródik, benne marad a mosógépben is, amit kimosol, de nem volt szőrös eredetileg, az is szőrös lesz. Tapasztalatból beszélek. Egyszer egy nyaraláson ahol nem volt ott a kutyám vettem egy új pulcsit, és a második hordásnál már az is szőrös volt. Szóval én feladtam a szőr elleni küzdelmet.

Ugyanakkor a vizslának előnye, hogy nincs az a tipikus kutyaszaga, szerintem sokkal illatosabb.

Viszont: tök mindegy, hogy lakás, vagy kert, a kutya magától nem futkározik egyedül. Ugyanúgy kell sétáltatni, bármekkora is a kert. Séta nélkül is képes levezetni az energiáit, csak lehet, hoyg azt nem fogod neki megköszönni :)

2011. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tartanék vizslát csak kint, mert megfázna. Lakásban pedig tényleg problémás lehet, de kinti-benti kutyának, főleg ekkora telekkel szerintem tökéletes. Jól le kell mozgatni, akkor nem fog rombolni, gyakran kell fésülni (furminator, nálunk rövid szőrű kutyáknál ez vált be), és tökéletes benti kutya lesz belőle.
2011. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat!

A havanese szőre nem lehet rosszabb egy rövid szőrnél, ez a hosszú, szálló, pihe szőr meg még a magasabban levő dolgokon is megül és borzalom... Csomókban száll a földön, ha egy napja nem porszívóztam!

2011. okt. 5. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!